4. kapitola: Úniky z reality

16. března 2014 v 17:00 | Katherine |  Začít znovu
Tak se mi včera podařilo něco, co už dlouho ne! Přišla jsem k smrti vyčerpaná z práce (v poslední době je to každý den buď práce, škola, nebo škola i práce), sedla si nad noťas, začala psát a... probudila jsem se až ráno. Nutno dodat, že moc daleko jsem se nedostala, napsala jsem jeden odstavec, ze kterého ta vyčerpanost úplně sálala, takže jsem pěkne podržela klávesu Delete a odstavce se zbavila. Dneska mám po dlouhé době úplně volný den, takže je dost času na povídku i na věci do školy. Příští kapitolu (5.) bych přidala někdy v sobotu večer (budu na cestě do zahraničí, ale na letišti bude dost mrtvého času, tak ho tím zaplním) a s další (6.) bych ještě viděla. Ze zahraničí se sice vracím až 2. 4., ale myslím, že nějakou chvilku si na to vyšetřím a zvládnu to dřív. Toliko k mým plánům, teď hopem k povídce.
Enjoy! :)

Následující dny byly pro Harryho značně hektické. Přesvědčit Hermionu, že s nimi neodletí, se zdálo být nadlidským úkolem. Nakonec neochotně souhlasila, že za nimi Harry dorazí, až si zařídí, co potřebuje. Vědomí, že netuší, na čem Harry zrovna pracuje, ji ale nenechávalo zrovna klidnou, a proto požádala Ginny, aby ho kontrolovala a v případě potřeby je kontaktovala. Ginny po této příležitosti samozřejmě okamžitě skočila, protože měla v poslední době neodbytný pocit, že ji Harry od sebe odhání. Jako by si už nebyli tak blízcí jako v krizových dobách, kdy je myšlenka na to, že spolu nemůžou být, k sobě táhla ještě o to víc.


Zařídit Severusovi novou identitu nakonec překvapivě nebylo tak obtížné. Kingsley Pastorek jeho přání vyhověl, aniž by na něj tlačil, aby mu prozradil, pro koho to vlastně dělá. Přesto měl Harry pocit, že Pastorek tuší víc, než bylo vyřčeno, zejména poté, co přišla na přetřes lektvaristická licence. Mluvit o tom ale nechtěl a navíc měl v plánu respektovat Severusovo přání úplného utajení, navzdory tomu, že Kingsleymu bezmezně důvěřoval.


Během pár dnů, ve kterých Harry Snapea několikrát navštívil, ať už s lektvaristickým vybavením a přísadami, nebo se zásobami jídla, se pak zrodil nový muž. Sebastian Smith. Harry chtěl zachovat Severusovy iniciály, koneckonců neočekával, že by si Sebastiana Smithe někdo spojoval s mrtvým bývalým Smrtijedem. Sebastian pocházel ze smíšené rodiny a po studiích na elitní britské lektvaristické akademii se i s rodinou odstěhoval do USA, kde si zařídil lektvaristickou firmu. Po smrti rodičů se ale rozhodl k návratu do země, ve které se narodil a kterou miloval. Už tady nebyl nikdo, kdo by ho i jeho blízké ohrožoval proto, že byli jakožto krvezrádci považováni za méněcenné. Nic mu už teď nebránilo v tom, aby si zařídil podnikání tady v Británii.


Spolu s velkým půlstránkovým inzerátem v Denním věštci, který nabízel služby skvělého lektvaristy za zaváděcí ceny a slevy pro věrné zákazníky, přišlo mnoho objednávek. Podnikání se rozjíždělo slibně. Po válce byl o dobré lektvaristy velký zájem. Mnoho těch předválečných rekrutovali Smrtijedi, což je po válce dosti zkompromitovalo. A pak tady najednou chyběl Severus Snape. Muž, který po dlouhá léta zásoboval celé Bradavice svými špičkovými lektvary. Severus neměl sebemenší tušení, zda v tom měl prsty Potter, ale nedokázal skrýt své překvapení, když mu dva týdny od získání nové identity přišel dopis s bradavickou pečetí a nabídkou budoucí spolupráce. Nový život mohl začít.


Harry se ale během těch několika týdnů nedokázal přimět k tomu, aby následoval Rona a Hermionu, ačkoli jim to slíbil. Zvykl si odsouvat to na později a ani se nenadál a už byl konec července.


Ginny ho teď kontrolovala prakticky denně. Nebylo to tak, že by mu na ní přestalo záležet, jen měl pocit, že už není stejný, jako ten kluk, co ji miloval před válkou, ačkoli ona to od něj očekávala. Občas si říkal, že by měl do Austrálie odletět už proto, aby se vyhnul těm každodenním návštěvám a prázdným konverzacím. Nakonec to byla ale Ginny, kdo udělal první krok.


"Mám překvapení," zamávala mu před nosem nějakými papíry během slunného odpoledne posledního červencového dne.


"O co jde?" pokusil se Harry projevit trochu nadšení, protože tušil, že se to od něj očekává, a automaticky pozvednul koutky úst vzhůru.


"Psala jsem si v poslední době s Hermionou a dnes od ní přišly dvě letenky do Austrálie! Našli s Ronem její rodiče, ale zatím to vypadá, že si tam docela slušně zařídili život, takže jim ještě nevrátila paměť. Odlétáme pozítří!" vychrlila nadšeně Ginny.


"Pozítří? Gin, nemůžu odjet takhle narychlo, vždyť víš, že tady teď mám nějaké zařizování!" ohradil se Harry. Nebyla to pravda. Snape si pronajal malý domek na kraji Londýna, ve kterém si zařídil rozsáhlou sklepní laboratoř a vyřizoval odtamtud jednu objednávku za druhou. Už Harryho nepotřeboval. Skutečnost byla taková, že Harry každý den mizel do skotských lesů nedaleko Bradavic, aby si aspoň na chvíli připadal doma. Dlouhé procházky končící ve vesnické hospodě mu pomáhaly pročistit si hlavu. Ginny ale žádné výmluvy nechtěla slyšet.


"Hermiona už ty lístky koupila, počítají s námi. Jsou to tví přátelé, Harry," našpulila rty a zaujala typický postoj Weasleyovic žen. S rukama v bok a nekompromisním výrazem ve tváři působila tak přesvědčivě, až Harrymu došlo, že protesty jsou tady zbytečné.


"Dobrá tedy. Slíbil jsem to a poletím. Jen si tady musím ješte pár věcí zařídit. Kdy přesně to letí?" zeptal se s povzdechem Harry.


"Pozitří v deset ráno. Taťka slíbil, že nás odveze na Heathrow tím novým autem, ministerstvo zpřísnilo přemisťování okolo letišť a velkých dopravních uzlů. Budeš potřebovat pomoc s balením?"


"Ne, zvládnu to," odmítnul Harry. "Myslíš, že bys mi akorát ještě poslala po Pašíkovi seznam věcí, které nemám zapomenout?"


"Vypadám snad jako Hermiona?" povzdechla si Ginny. "Fajn, udělám seznam. A neříkej mu Pašík!"


"Pěkně jsi ho vykrmila," pokrčil rameny Harry a na tváři se mu objevil upřímně pobavený úsměv. Ginny jen rezignovaně zakroutila hlavou a také se usmála. V posledních měsících nebylo jednoduché vidět Harryho s upřímným úsměvem. Pašík nebo Papušík, mohlo to také být znamení, že se konečně vzpamatovává z války a je připraven začít novou životní kapitolu.


"Můžu s tebou tedy počítat?" zeptala se ještě pro jistotu.


"Slíbil jsem to. Ale budu teď potřebovat před odjezdem zařídit ještě spoustu věcí, nevím, zda mě tu zastihneš, kdyby ses náhodou zastavila. Nejlepší bude, když mě vyzvednete až ráno před odletem, nevadí?"


"Chápu, nemám sem až do odletu chodit," řekla tiše Ginny s významně zdviženým obočím.


"Tak to nemyslím, jen nechci, abys cestovala tak daleko úplně zbytečně, kdybych tu nebyl," bránil se Harry.


"To je v pohodě. Taky mám teď hodně práce. Zítra mám důležitou schůzku a beztak nebudu mít čas se tady zastavit. Nicméně vypadá to, že od září už se nebudu muset přemisťovat tak daleko."


"Jak to myslíš?" zeptal se překvapeně Harry.


"Nabídli mi, abych létala pro Harpyje. Rozhodla jsem se, že to přijmu a odstěhuju se z domu. Vždycky jsem chtěla žít v Londýně."


"Netrénují náhodou Harpyje někde u Cardiffu?" zamračil se Harry.


"To ano, ale většina hráček stejně žije v Londýně. Mají tady klub a na tréninky je přepravuje přenášedlo. Jsem z té nabídky celkem nadšená," poznamenala lehce kousavě.


"To je... jo, je to skvělé, gratuluji," zakoktal Harry a pokusil se vykouzlit úsměv, který by nevypadal ani trochu falešně. Podle povzdechu své přítelkyně pochopil, že se mu to zase tak dobře nepodařilo.


"Díky," odvětila se zdviženým obočím. Pak, po krátkém zkoumavém pohledu, ho políbila a rozloučila se. V duchu zadoufala, že společná cesta do Austrálie jim prospěje a několikahodinový let se nepromění v noční můru.


Harry se okamžitě přemístil k Snapeovu domu.


"Omlouvám se, že jdu neohlášeně," řekl, když se ocitl tváří v tvář pánovi domu.


"To je v pořádku, Pottere, co pro vás můžu udělat?" zeptal se překvapeně Severus a posunkem mu naznačil, ať jde dál.


"Zdá se, že budu nucen za dva dny odletět na druhý konec světa. Chtěl jsem se jen ujistit, že je s vámi vše v pořádku," vysvětlil Harry, ačkoli v duchu věděl, že ho Snape nepotřebuje a jeho přítomnost mu jen připomíná fakt, že právě díky Harrymu tady právě teď stojí a na stole má tucet nových objednávek.


"Ne, všechno je v pořádku," opáčil Severus. "Spíše mě udivuje, že jste ještě pořád v Londýně, když jste měl odletět už před měsícem. Myslel jsem, že poletíte ihned poté, co jste mi předal novou identitu."


"Měl jsem hodně práce," odvětil Harry vyhýbavě.


"Pottere, nejspíš budu litovat toho, že jsem se ptal, ale děje se něco?" zamračil se Severus.


"Ginny letí se mnou," vypadlo z Harryho. "Chci říct, nevadí mi to, podle všeho je to moje přítelkyně, ale nějak si v poslední době nemáme co říct. Všechny naše rozhovory se zdají být tak prázdné! A do toho se chce od září přestěhovat do Londýna a já se obávám, že tak trochu očekává nabídku společného bydlení."


"Ehm," odkašlal si Snape. Tohle bylo snad poprvé, kdy Harry viděl, jak mu chybí slova.


"Omlouvám se, neměl bych vás s tímhle obtěžovat. Musím už jít, mám ještě něco na práci," vymluvil se a popošel ke dveřím.


"Milujete ji?" ozval se mu za zády Snapeův hlas.


"Cože? Jistě, miloval jsem ji. Pořád ji miluju. Je skvělá," zarazil se Harry, "jen si myslím, že by asi měla být s někým, kdo do toho bude dávat víc než já."


"A co vám brání v tom, abyste do toho dával víc?"


"Nevím," odvětil bezradně Harry. "Jen mám pocit, že se v poslední době dokážu od všeho oprostit jen ve společnosti lidí, kteří mě neznají. To je jedno. Omlouvám se, že jsem vás obtěžoval. Hodně štěstí se zakázkami. Ozvu se vám, až se vrátím. Kdyby se cokoli dělo, pošlete za mnou sovu," vychrlil ze sebe, rychle vyšel ze dveří a zavřel za sebou. Na dvě vteřiny se opřel o dveře a zavřel oči, pak si ale rychle rozmyslel, co chce udělat, a s tichým prásknutím se přemístil.


Za pár vteřin už stál uprostřed skotských luk a zíral na majestátní hrad, který se před ním tyčil. Pak vytáhl z kapsy lahvičku s lektvarem a napil se. Místo Harryho Pottera tady teď stál snědý mladík s delšími hnědými vlasy a oříškovýma očima. Vydal se vycházkovým krokem směrem k Prasinkám. Nebylo kam spěchat. Lektvaru měl ještě dost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 17. března 2014 v 20:43 | Reagovat

Asi jsem zlá, ale já mu to s Ginny prostě nepřeju :D Je na něj moc nudná podle mě :-D

2 Katherine Katherine | 17. března 2014 v 21:47 | Reagovat

Já taky ne! *Evil laugh* :D

3 Niki Niki | 28. března 2014 v 22:08 | Reagovat

Co se děje? 8-O

4 Katherine Katherine | 29. března 2014 v 3:16 | Reagovat

Pardooon, konečně jsem se dostala k netu :-) Většinou dorážím na hostel pozdě a už nemám moc energii sedět dole v lobby (na pokoji internet není), vracím se 2. 4. a kapitola bude hned poté :-)

5 Katherine Katherine | 4. dubna 2014 v 21:29 | Reagovat

Tak jsem zpět! :-) Už jen doženu pár deadlinu a upracuju se do absolutního vyčerpání a během víkendu tady kapitola bude :-)

6 Niki Niki | 20. dubna 2014 v 18:46 | Reagovat

Otázka zní: do kterého výkendu? :D

7 Katherine Katherine | 23. dubna 2014 v 23:31 | Reagovat

V posledních pár dnech jsem se styděla tak moc, že jsem se rozhodla sem vůbec nelézt a vrátit se, až konečně budu schopná přispět. Ale nakonec jsem se rozhodla dát vědět, že pořád žiju, ačkoli v menším pressu. Dealiny se kupí a kupí, ale já slibuju, do týdne kapitola bude! A už fakt teda :-)

8 Niki Niki | 6. května 2014 v 19:42 | Reagovat

žiješ ještě? :-?  :-D

9 Niki Niki | 29. května 2014 v 17:03 | Reagovat

ach jo :( tenhle blog jsem měla vážně ráda, snad se ještě někdy vrátíš :)

10 Mája Mája | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 15:43 | Reagovat

Vůbec jsem mu nevěřila, když tvrdil, že ji ještě miluje 8-O Taky se mi k němu Ginny vůbec nehodí. Zkusila jsem Lenku, ale musela jsem ji úplně předělat, aby k němu seděla. Mám v plánu ho ještě v nové povídce spárovat s Hermionou, ale nejsem si moc jistá, jak jim to bude spolu klapat... Severus je prostě nenahraditelný :D

11 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 21:54 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

12 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 4. srpna 2017 v 15:37 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

13 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 5. srpna 2017 v 23:18 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

14 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 6. srpna 2017 v 4:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

15 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:21 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

16 LeeannDab LeeannDab | E-mail | 11. srpna 2017 v 16:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

17 Avia777Pn Avia777Pn | E-mail | 16. srpna 2017 v 17:28 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты онлайн дешево без пересадок
билеты авиа купить дешево прямой рейс
купить авиабилеты дешево аэрофлот
недорогие авиабилеты +в москву
дешевые авиабилеты +по россии s7

18 Mariamax Mariamax | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 1:57 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых популярных способов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться стимуляции особо чувствительных зон и точек. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему любимому. Это укрепит вашу связь и позволит стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы точно сможете найти то, что придется по душе вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и остальные <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

19 VrbyBralge VrbyBralge | E-mail | Web | 21. září 2017 v 6:11 | Reagovat

500 payday loans - http://loansvtna.org/
credit counseling services <a href=http://loansvtna.org/>payday loans no credit check</a> ’

20 Blopinfoth Blopinfoth | E-mail | Web | 22. září 2017 v 8:26 | Reagovat

bad credit installment loans
<a href="http://loansvtna.org/">pay day loan</a>
$500 payday loans
<a href=http://loansvtna.org/>payday loans online</a> ’

21 ScrbAutono ScrbAutono | E-mail | Web | 23. září 2017 v 8:18 | Reagovat

buying cialis online
<a href="http://cialisofkl.com/">online cialis</a>
cialis everyday pill
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis</a> ’

22 Ffvgareday Ffvgareday | E-mail | Web | 25. září 2017 v 3:44 | Reagovat

cialis 20 mg daily
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
generic cialis canada
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

23 Azsvscekly Azsvscekly | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:12 | Reagovat

viagra coupon
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra online</a>
viagra dosage
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra online</a> ’

24 DrvpbGlOssy DrvpbGlOssy | E-mail | Web | 26. září 2017 v 21:58 | Reagovat

purchase female viagra - http://viagraonszb.com/
viagra herbal substitute <a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a> ’

25 LvvdBreero LvvdBreero | E-mail | Web | 27. září 2017 v 5:56 | Reagovat

buy viagra new york - https://viagraciom.com
natural alternatives to viagra <a href=https://viagraciom.com>cheap viagra</a> ’

26 Lmazspeage Lmazspeage | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:52 | Reagovat

quick cash loans
<a href="https://paydayrvyaf.com/">pay day loan</a>
debt consolidation help
<a href=https://paydayrvyaf.com/>cash advance credit card</a> ’

27 Fvteinfoth Fvteinfoth | E-mail | Web | 30. září 2017 v 17:43 | Reagovat

advance cash payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loan online</a>
bad credit history payday loans
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loan online</a> ’

28 MuntrNense MuntrNense | E-mail | Web | 3. října 2017 v 20:46 | Reagovat

viagra online
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a>
herbal viagra reviews
<a href="http://sexviagen.com/">buy viagra</a> ’

29 Vbolbuple Vbolbuple | E-mail | Web | 8. října 2017 v 18:05 | Reagovat

cialis samples free
<a href="https://genonlinecialis.com">online cialis</a>
cialis maximum effect
<a href=https://genonlinecialis.com>cialis buy</a> ’

30 Dol77larmiz Dol77larmiz | E-mail | 15. října 2017 v 21:06 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

31 Ldbgploste Ldbgploste | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 7:18 | Reagovat

apply for payday loans - https://cashcevth.com
bad credit home loan <a href=https://cashcevth.com>cash advance loans</a> ’

32 Jtbwwspeage Jtbwwspeage | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 15:19 | Reagovat

a payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org/">loans payday</a>
an instant payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org/>best payday loans</a>

33 Dsbgbinense Dsbgbinense | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 18:56 | Reagovat

fast payday loans
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans online</a>
instant approval personal loans
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">loans online</a>

34 Jbsxxspeage Jbsxxspeage | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 22:47 | Reagovat

quick online payday loans
<a href="https://quickkiinstallmentloans.org/">payday loans</a>
bad credit personal installment loan
<a href=https://quickkiinstallmentloans.org/>best online payday loans</a>

35 Jwemspeage Jwemspeage | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 9:26 | Reagovat

online payday loans
<a href="https://personalaae.org/">payday day loans</a>
bad credit payday loans online
<a href=https://personalaae.org/>online payday loan</a>

36 ZqvyGriemi ZqvyGriemi | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 16:25 | Reagovat

loans unemployed
<a href="https://cashikdadvance.com/">cash advance</a>
backers for payday loan opperations
<a href=https://cashikdadvance.com/>cash advance lenders</a>

37 ZmsGriemi ZmsGriemi | E-mail | Web | 8. ledna 2018 v 19:59 | Reagovat

no credit check personal loans
<a href="https://paydayloans-online.us.com/">payday loans no credit check</a>
bad credit consolidation loans
<a href=https://paydayloans-online.us.com/>online payday loans no credit check</a>

38 Mndpriob Mndpriob | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 21:34 | Reagovat

brand viagra buy
<a href="http://viagrapfhze.com/">what is viagra</a>
viagra over the counter
<a href="http://viagrapfhze.com/">over the counter viagra</a> ’

39 Enmupruche Enmupruche | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 16:49 | Reagovat

viagra trial
<a href=http://fviagrajjj.com/>womens viagra</a>
soft viagra
<a href="http://fviagrajjj.com/">viagra uk</a>

40 Fntareday Fntareday | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 13:18 | Reagovat

cialis testimonials
<a href="http://cialisenax.com/">cialis generic</a>
cialis 5mg
<a href=http://cialisenax.com/>cialis 20 mg</a> ’

41 Gevareday Gevareday | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 15:55 | Reagovat

cialis no prescription needed
<a href="http://jrucialis.com/">cialis dosage</a>
canadian drug cialis
<a href=http://jrucialis.com/>purchase cialis</a> ’

42 LssdvdPaycle LssdvdPaycle | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 15:35 | Reagovat

best price viagra name brand online
http://viasergeneric.com/
viagra for cheap
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra</a> OK’

43 RvdGlOssy RvdGlOssy | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 20:56 | Reagovat

viagra buy online http://genericonlineviaqra.com/ ok’

44 Ecfvpruche Ecfvpruche | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 21:41 | Reagovat

viagra online uk http://viasergeneric.com/  OK’

45 VrcAvaing VrcAvaing | E-mail | Web | 6. února 2018 v 3:39 | Reagovat

OK’
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra for sale</a>
viagra substitute
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra price</a>

46 MvsdGlOssy MvsdGlOssy | E-mail | Web | 6. února 2018 v 21:55 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy generic viagra</a>
generic viagra from canada
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy viagra online</a>

47 LdvAvaing LdvAvaing | E-mail | Web | 10. února 2018 v 17:08 | Reagovat

OK’
<a href="http://vigrageneic.com/">buy viagra online</a>
generic viagra sale
http://vigrageneic.com/ - online viagra

48 rvgFrier rvgFrier | E-mail | Web | 11. února 2018 v 10:38 | Reagovat

Hello! All! <a href="http://genericviaser.com/">viagra online</a> buy viagra pills <a href=http://genericviaser.com/>viagra</a> ok’

49 yobgruiff yobgruiff | E-mail | Web | 17. února 2018 v 1:25 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">thesis papers</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>term papers</a> ok’

50 GbcDiuth GbcDiuth | E-mail | Web | 20. února 2018 v 0:58 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
direct loans <a href="https://loanonline.us.org/">payday loan online</a>
OK’

51 Brcacoush Brcacoush | E-mail | Web | 22. února 2018 v 2:01 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisonlineoansx.com/"></a>
cialis dosage 10mg
<a href="http://cialisonlineoansx.com/">cialis</a> OK’

52 Lqhacoush Lqhacoush | E-mail | Web | 26. února 2018 v 14:44 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
ordering cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis pills</a> OK’

53 Lqxbeabs Lqxbeabs | E-mail | Web | 27. února 2018 v 4:27 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis online</a>
cialis pill splitting
<a href=http://cialisovnnc.com/>cialis free trial canada</a> OK’

54 GblGlOssy GblGlOssy | E-mail | Web | 27. února 2018 v 21:08 | Reagovat

<a href="http://freeerectilepills.com/">cheap erectile pills</a>
viagra cheapest price
<a href="http://freeerectilepills.com/">viagra online</a> OK’

55 citalopram 40 mg citalopram 40 mg | E-mail | Web | 15. července 2018 v 14:34 | Reagovat

citalopram 20 mg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama