3. kapitola: Volání o pomoc

5. března 2014 v 23:06 | Katherine |  Začít znovu
Středa je tady a já s ní! :) Dneska mám pocit, že se mi kapitola dokonce podařila celkem dlouhá.
Enjoy!
Harry zíral na muže, kterého už téměř dva měsíce považoval celý svět za mrtvého.


"Proč teď?" zeptal se ochraptělým hlasem. "Proč jste se neobjevil dřív? Dal jste mi své vzpomínky, sakra! Nenapadlo vás, že je to něco, co bychom spolu měli probrat? Že si o tom potřebuju promluvit?"


"Myslím, že bychom o tom už nikdy mluvit neměli. Nikdy jsem nechtěl, aby to věděli lidi okolo, a teď o tom ví celý kouzelnický svět," našpulil Snape nesouhlasně rty.


"Myslel jsem, že jste mrtvý! Nenapadlo mě zaobírat se tím, zda by se vám to líbilo nebo ne, udělal jsem prostě to, co bylo správné," bránil se Harry.


"Ale já vám to nevyčítám, Pottere, nestůjte probůh vždycky v opozici. Jen mi to není příjemné, toť vše. Nicméně v této situaci je to moje jediná šance. Samozřejmě zůstanu v utajení, ale kdyby se moje identita někdy prozradila, díky vám mě nebudou pronásledovat rozzuřené davy s vidlemi. Už bych nedokázal utíkat jako kdysi."


"Proč byste zůstával v anonymitě? Dostanete zpátky svoji práci, nebo jestli nechcete, můžete se otevřít laboratoř, sakra, přece už se nemusíte skrývat, když jste konečně volný!"


"Člověk, který se dopustí toho, čeho jsem se dopustil já, už nikdy nebude volný, Pottere. Minulost ho vždy dožene. Čekal bych, že to budete znát. Připadáte si snad po válce vy volný?"


"Ne," zavrtěl hlavou s trpkým úsměvem na rtech Harry. "Prázdný, starý, vyčerpaný, zbytečný, to ano. Ale volný? Jsem jejich Vyvolený, sakra. Veřejný majetek."


"Tak vidíte, kam mířím."


"Utečeme spolu?" navrhl Harry s vážnou tváří. Když spatřil Snapeův zděšený výraz, vyprsknul smíchy.


"Dělám si legraci."


"Díky bohu," zavrtěl Snape hlavou nad Harryho vtipkováním.


"Stejně si ale nemyslím, že byste měl strávit zbytek života v utajení. Vaše jméno je očištěno, klidně byste se mohl vrátit do Bradavic, kdybyste chtěl."


"Co chci nebo nechci není absolutně důležité. Nikdo si nebude přát, aby jejich děti učil Smrtijed a vrah. Teď už to snášet nemusí, když je po válce."


"Vy ale nejste Smrtijed a vrah!"


"Harry," oslovil ho Snape jménem a Harryho obočí vylétlo vzhůru, "přestaňte být takovým beznadějným idealistou, co se týče všech ostatních, a negativním pesimistou, co se týče vás samotného. Já Smrtijedem zůstanu navždy. Vidíte mé předloktí? Tohle znamení jsem přijal dobrovolně a věděl jsem, že se ho nikdy nezbavím. A Brumbálovu vraždu mi lidé nikdy nezapomenou. Ani bych to po nich nemohl chtít."


"Tak to nenechám. Postarám se, abyste se mohl vrátit," zavrtěl hlavou tvrdošíjně Harry.


"Zapomeňte na to. Tuhle pomoc od vás nežádám."


"A proč jste teda tady? Proč jste přišel po dvou měsících, během kterých jsem byl přesvědčen o tom, že jste zemřel?"


"Potřebuji vaši pomoc. V laboratoři mi docházejí přísady. Potřebuji ale pravidelně připravovat mnoholičný lektvar, abych mohl mezi lidi, a také ještě stále musím doplňovat léčebné lektvary, útok Nagini rozhodně nebyl jako obyčejná dračí chřipka. Jenže na Příčné se bez mnoholičného lektvaru ukázat nemůžu. Taky bych potřeboval rozjet obchody s lektvary, ale potřebuji na to novou identitu. Nevím, jestli tohle dokážete zařídit, ale byl bych vám moc vděčný."


"Samozřejmě, že to zařídím! Napište mi seznam, co vše potřebujete, a všechno to vyřídím. Do té doby samozřejmě zůstanete tady."


"Budu vám skutečně vděčný, když mi pomůžete, ale tady opravdu nezůstanu," opáčil Snape.


"Proč ne?"


"Zdá se, že tady nebydlíte sám. Nikdo se o mně nesmí dozvědět. Ani vaši přátelé, ačkoli vím, že se jim dá věřit. Stále ale běží soudní procesy s lidmi, jako jsem já, a nikdy nevíme, kdy budou muset jít svědčit. A ne každý si může dovolit odmítnout veritasérum. Každý není Vyvolený."


"Nesnáším, když mi tak někdo říká," naježil se Harry.


"Ale věštbu jste skutečně naplnil."


"Přesto. Připomíná mi to nekritickou důvěru, kterou ve mě společnost vložila. Voldemort je mrtvý a já teď nevím, co s tím. Budu rád, když už to nikdy neuslyším."


"Dobrá, Pottere. Už žádný Vyvolený."


"Díky. Ale skutečně, nesmím o tom říct ani Kingsleymu? Bylo by mnohem jednodušší vytvořit vám novou identitu, kdyby to bylo se souhlasem ministra kouzel."


"Kingsley Pastorek je bezesporu důvěryhodný, ale pokud to půjde, zkuste se bez toho obejít. Skutečně bych rád začal od začátku, aniž by o mně lidé věděli."


"Chápu," přitakal Harry. "Vážně se ale chcete vrátit do Tkalcovské? Byl jsem se tam podívat, ten dům vám za chvíli spadne na hlavu."


"Byl jste v Tkalcovské? Proč byste to dělal?" podivil se Snape. Když se nedočkal odpovědi, rozhodl se vysvětlil své plány. "Až se mi rozjedou obchody, chtěl bych se přestěhovat. Uvažoval jsem nad Prasinkami, vždyť víte, malý obchod někde na kraji vesnice. Tkalcovská není místo, kam bych se vracel rád."


"Nemusíte se tam vracet! Ron s Hermionou odjíždějí na celé léto do Austrálie hledat Hermioniny rodiče. Hostinský pokoj by se vám mohl líbit, okna má do zahrady, takže je tam opravdu klid."


"Lidé vás budou chodit navštěvovat, kdyby tady na mě natrefili, byl by to konec. Kdepak. A umíte si představit nás dva jako spolubydlící?"


"Je to na vás, profesore," pokrčil Harry rameny. V duchu ho ale odmítnutí mrzelo, protože cítil svou povinnost pomoci Snapeovi, jak jen to bude možné. "Zastavím se tedy za vámi na Tkalcovské, až budu mít nějaké novinky ohledně vaší nové identity. Co se týče těch lektvaristických přísad, mohl byste mi do zítřka sepsat kompletní seznam?"


"Samozřejmě. Děkuji vám, Pottere."


"Počkejte, ještě nikam nechoďte!" zastavil ho Harry, když se Snape otočil ke dveřím. "Přinesu vám lahvičku mnoholičného. Co kdyby vás někdo takhle večer potkal a poznal vás?"


"Používáte mnoholičný lektvar?" podivil se Snape.


"Občas," odvětil vyhýbavě Harry a s tichým mumláním vyslal pryč svého Patrona.


"Kam jste ho poslal?" zeptal se Snape a pokusil se v hlase potlačit podezřívavý podtón.


"Jste obezřetný. Nedivím se vám. Poslal jsem ho za Kráturou. Přinese to."


"Nechal jste si toho skřítka? Nečekal bych to. A slečna Grangerová se ho už nepokouší osvobodit a zajistit mu placenou pracovní dobu, pět týdnů dovolené ročně a zdravotní pojištění navrch?"


"Zdá se, že ji to pustilo, když jí před pár lety skřítci vyhlásili válku bojkotem a ona byla dva dny o hladu."


"To jsem netušil. No, zřejmě ji to poučilo."


"Krátura přinesl, o co ho pán žádal," ozvalo se na konci chodby. Pomalými kroky pod tíhou velkého balíku se blížil k nim.


"Co to je?" podivil se Snape.


"Požádal jsem ho, aby vám zabalil i nějaké jídlo. Krátura vaří opravdu dobře, myslím, že si pochutnáte. Máš tu lahvičku, Kráturo?"


Skřítek přikývnul. Když pohlédnul do tváře druhému muži, vypoulil překvapeně oči.


"Kráturo, o tomhle setkání nikomu nesmíš nic říct, rozumíš? Nikdy."


"Krátura nic nepoví," odpřísáhl skřítek a s tichým prásknutím se přemístil.


"Dobrá. Tady máte ten mnoholičný lektvar, měl by vám vystačit tak na tři použití, a tady tu krabici s jídlem. Mám vám ji zmenšit?"


"Děkuji, takhle je to dobré. To jste nemusel, Pottere. Ale jsem vám vděčný."


"Já jsem vděčný vám, profesore," odvětil tiše Harry. "Ehm," odkašlal si, "tak tedy zítra. Zastavil bych se kolem poledne."


"Připravím seznam. Tak tedy sbohem," rozloučil se Snape, odšrouboval lahvičku s lektvarem, napil se a vykročil ze dveří.


Harry se zády opřel o stěnu. Tohle se skutečně dělo. Severus Snape byl živý. Kdyby mu někdo ještě před pár dny tvrdil, že se to stane, nejspíš by ho odkázal na oddělení pro duševně choré u Svatého Munga.


"Hermiono? Rone?" oslovil své přátele, když pomalu došel zpět do obýváku a v hlavě si rozložil svůj plán pro následující dny. "Zdá se, že do Austrálie zatím poletíte sami."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (111)
Zobrazit starší komentáře

101 AliceNut AliceNut | E-mail | Web | 21. října 2018 v 22:37 | Reagovat
102 HarveyLatty HarveyLatty | E-mail | 25. října 2018 v 16:47 | Reagovat

Дмитрий Портнягин Трансформатор накручивает подписчиков и обманывает рекламодателей. Все подробности в этом ролике:
https://youtu.be/lvFS2mwqDqo
Собираем бабосы на вторую часть разоблачения!
Для тех, кто хочет помочь: наши данные для доната.
PAYEER.com: P1004852206.
Киви: +79684245352
Яд: 410016664312208
Вэб мани: Z536796571159 R114870738031
Вы ещё верите пиздоболу Портнягину?
Нам жаль, но Вас наебали!
Друзья, помогите в распространении этого видео - ютюб, соцсети, рассылайте друзьям! Сохраните его на свой аккаунт, используйте в разоблачениях любую из частей этого видео! Дмитрий Паршнягин, называющий себя трансформатором на самом деле лгун и обманщик.
Мы побывали в Китае и убедились, что никакого бизнеса там у него нет, его компания в чёрном списке ТПП КНР, равно как и нет многомиллионных оборотов о которых он говорит, в погоне за славой, он всех просто напросто наебал!
<img src="http://c.radikal.ru/c02/1810/fd/86012c443e95.png">

103 KellyLob KellyLob | E-mail | Web | 28. října 2018 v 5:35 | Reagovat

Я тут оформил официальный больничный

<a href=http://mio-med.com.ru/kontakty.html>справка больничный купить больничный лист задним числом</a>

104 KellyLob KellyLob | E-mail | Web | 28. října 2018 v 11:50 | Reagovat

Тут можно оформить больничный лист задним числом

<a href=http://mio-med.com.ru/kupit-bolnichnyy-list-v-sao-moskvy-rayon-voykovskaya.html>Купить больничный лист в САО Москвы  район Войковская.</a>

105 Angelcauts Angelcauts | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 13:35 | Reagovat

Segway Verona Tour propone un modo originale per visitare la storica citta sull'Adige.
Il Segway e un veicolo elettrico, auto-bilanciante di facile utilizzo, ideale per famiglie,
coppie, individui che vogliono visitare la citta da una nuova prospettiva,
senza fatica e con l'accompagnamento di guide esperte.

Il tour ha una durata di 2 ore e percorre il seguente itinerario:

Portoni della Bra
Verona Arena
Castelvecchio
Arco dei Gavi
Porta Borsari
Corso Porta Borsari
Piazza delle Erbe
Palazzo della Ragione
Piazza dei Signori
Arche Scaligere
Chiesa Santa Anastasia
Cattedrale Santa Maria Matricolare
Ponte Pietra
Casa di Giulietta

106 AntikollektorTax AntikollektorTax | E-mail | 3. listopadu 2018 v 3:13 | Reagovat

Здравствуйте!

Если у вас есть проблемные долги, мы можем через суд списать долг полностью.

Если у вас нет долгов, то извините за беспокойство!

Мы предлагаем официальную процедуру банкротства физического лица. Опытные юристы и арбитражный управляющий подготовят все необходимые документы и подадут в арбитражный суд. Заключение договора, все официально!

Подробности по WhatsApp +79932162571

Банкротство физических лиц предусматривает освобождение должника от финансовых обязательств в результате признания его неплатежеспособным! После банкротства вас не будут беспокоить коллекторы и судебные приставы. У вас не будет долгов и исполнительных производств.

107 MMCspeaply MMCspeaply | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 7:57 | Reagovat

In Empire State good Prostate massage from best masseurs. Wherein, nude massage they do not violates absolutely none prohibitions, since it's not about genital contact.

In spa salon  aromatic massage masseuses can do erotic Buttock Massage.
The spa salon Hydromassage massage in New York is currently considered successful technique relax after of the strenuous workweek is best massage.Sexy massage therapists will make you couples massage and exotic massage, you can right to choose several ways massage on your discretion. Such intimate massage, as though, and relaxation, influences on specific area body, what can help women relax. Success  implementation of body rub massage is at, so that, in home you received from of this pleasure. Wherein, Tibetan KuNye Massage not violates absolutely none prohibitions, because it's not about sexual contact. We hold both individual massage and massage for several people. In our salon professionals work.
Salon of erotic massage men and women to visit  our body rub massage.  In our salon now is everything, that you personally waiting for. Soft touch rasprekrasnoy masters will flow through your body, immersing in abyss  boundless seas enjoyment. In the quiet slip, donating your skin kisses, prelestress envelops the warmth of one's body. You personally be able to be surprised by that, which sea enjoyment possible to feel frombody rub massage in Gotham.

We have a showroom in Brooklyn. : <a href=http://lordbliss.com>massage brooklyn</a>

108 Markusbip Markusbip | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 17:07 | Reagovat

Топ фильмы онлайн на сайте <a href=http://artxayslike.ru/>http://artxayslike.ru/</a>

109 ChangSak ChangSak | E-mail | 11. listopadu 2018 v 13:40 | Reagovat

Видео обзор лучшего чита кс го 2018 года с которым можно легально играть не боясь банов.
Сам же чит можно скачать по ссылке которая находиться в описании к видео - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

Video review of the best cheat cs go 2018 with which you can legally play without fear of bans.
The cheat itself can be downloaded from the link which is in the description of the video - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

110 Free Porn Free Porn | E-mail | Web | Středa v 0:09 | Reagovat

kagney linn karter porn videos at https://hdpornhot.com/pornstars/kagney-linn-karter

111 mehDruby mehDruby | E-mail | Web | Středa v 22:43 | Reagovat

Доставка товара В Л Л ДЕ Волгоград осуществляется в предельно короткие временные промежутки.
Наибольшее использование проверенных входе множества лет научно-технических    приемов и методов решения проблем очистки  Канализационных насосных станций  с внедрением  технологических и  сегодняшних изобретений и достижений.
Обеспечение потребительского качества выпускаемой продукции в согласовании с очень высокими достижениями технологии в данном направлении в случае воплощении указанных выше  основ и принципов  технической политики.
Завод EELWD производит в Верхнеуральск системный научно-технический производственный цикл: от заготовочного до  автоматизированной и  механической обработки.
Наш завод Е В Е Л    Д Алексин непрерывно проводит работу над   конечным качеством изгатавливаемой продукции и совершенствует свойства изготавливаемого оборудования,использовав при этом все более новые необычные технические тонкости и методики производства и сборки в Великий Устюг.

изделия из нержавейки в самаре : <a href=https://inoxnao.ru/>нержавейка в самаре оптом</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama