90. kapitola: Vstříc novým začátkům

27. ledna 2014 v 0:46 | Katherine |  Aqua vitae novae
Je to tady. Víkend utekl a mně už bylo trapné zase to posouvat, i když se mi do poslední kapitoly vůbec nechtělo. A víte, co je paradoxní? Jediná kapitola ze všech 7 knih, kterou jsem opravdu neměla ráda, byla ta poslední. Měla jsem pocit, že je až příliš pozitivní a moc málo reálná. A co udělám se svou poslední kapitolou já? Přesladím ji úplně stejně, jako si JKR přesladila to své finále. Svým způsobem to chápu. Je to konec něčeho, s čím člověk strávil mnoho let. Nakonec má pocit, že dopřát hrdinům happy end je to jediné správné. Tak snad mě za to neukamenujete, pokud máte k přeslazeným koncům stejný vztah, jaký jsem mívala já. Díky moc, že jste se mnou vydrželi tak dlouho. Díky za všechny komentáře, které mě kolikrát držely nad vodou a rozhodně mi pomohly v tom, abych poprvé v životě dokončila něco opravdu velkého. Spolu jsme se dostali na devadesát kapitol, což je číslo, ve které jsem se ani neodvážila doufat. Třicet možná, ale celý trojnásobek? Nicméně stalo se tak a za to vděčím především vám. Nemyslím si, že bych tohle dokázala bez všech těch komentářů dokončit. Tahle poslední kapitola je tedy VAŠE. Zvláštní poděkování pak patří Niki, která to se mnou, s mými věčně posunutými termíny a především s povídkou vydržela až do úplného konce. Díky za všechno, snad se vám Aqua vitae novae líbilo a nepovažujete ten čas, který jste s tímto kouskem strávili, za ztracený. Kolikrát jsem nebyla tak spokojená, jak jsem mohla být, mnoho věcí jsem mohla napsat lépe, ale minimálně jsem v této povídce dopřála Severusovi to, co si podle mě zasloužil. Ať žije fanfiction! A konec řečnění, je tady moje poslední:
ENJOY! :)
Samuel vykročil vstříc přepážce na nádraží 9 a 3/4. Nebál se, všichni mu přece radili, že se má prostě jen rozběhnout, ale přeci jen cítil určitou nervozitu. Zrovna teď, v tuhle chvíli, mu začínala zbrusu nová životní kapitola. Netopýr na jeho rameni zřejmě vycítil jeho pocity a zaťal mu do ramene, na kterém si pohodlně hověl, své drápky.


"Díky, táto," zamumlal Sam a rozběhl se. Těsně před překážkou pevně stisknul víčka a když je konečně zase otevřel, vzduch kolem něj byl nasycen párou. Stanul před oním majestátním vlakem, který chodíval od malička potají do Prasinek pozorovat. Tohle byla skutečnost. Poprvé do něj mohl nastoupit i on.


"Hele, támhleten kluk má na rameni netopýra!" zavýskl kudrnatý chlapec, odpojil se od rodičů a přátel a dychtivě stanul před Samuelem.


"Ty jsi tu sám?" zeptal se jeho kamarád, který jej ihned následoval. Podezíravě si Sama přeměřil pohledem.
"Jdeš přece do prváku, ne? Seš malej, na druháka nevypadáš. Kde máš rodinu?"


"Neber si to osobně, ale nemám pocit, že by ti do toho něco bylo," pohlédl na něj zpříma Samuel.


"Seš divnej," zavrtěl hlavou chlapec a šťouchnul do kamaráda.
"Nejspíš má tak divnou rodinu, že se s ní nechce chlubit," zasmál se.


"Možná je ten netopýr jeho rodina," vyprsknul kudrnáč. "Co, kluku, je to tvůj tatík? Nebo snad tvoje mamina? Seš nějak bledej, že by nějaká upíří rodinka?"


"Nevšímej si jich, jsou to pitomci," ozval se hlas chlapce, který postával bokem spolu s postarší ženou. Ta si Sama pozorně prohlížela a její zrak spočinul i na malém netopýrkovi, který stále, byť trochu prkenně, zaujímal místo na jeho rameni. Kudrnáč mu ukázal neslušné gesto, ale vytušil, že má co do činění se starším spolužákem, a proto i se svým kamarádem urychleně vyklidil pole.


"Jmenuji se Edward, ale říkej mi Teddy. Všichni mi tak říkají," dodal a povzbudivě se pousmál.


"Ehm, díky, díky moc. Já jsem Samuel. Do kterého jdeš ročníku?"


"Letos jsem už druhák," prohlásil chlapec pyšně a pousmál se na babičku.


"Měl jsem pocit, že už jsem tě ve škole viděl," uklouzlo Samuelovi.


"Ve škole? Jak to myslíš?" zarazil se Teddy. Než ale Sam stačil odpovědět, Teddyho babička se vložila do rozhovoru.


"Otec tě dnes nedoprovodil, chlapče?" Samuelův zrak sklouznul na zlomek vteřiny k netopýrkovi a pak rychle zavrtěl hlavou.


"Dneska se tady bohužel nemohl ukázat, ale svým způsobem je se mnou pořád," prohlásil šalamounsky. Nerad lhal, ale během svého dětství v sobě objevil skrytý talent ve vyhýbkách a polopravdách. Žena se pousmála a i její pohled sklouznul na jeho rameno.


"Dobrá tedy. Až se uvidíte, pozdravuj ho od Dromedy."


"Znáte ho? Jak vlastně víte, kdo je můj otec?" podivil se Samuel.


"Navštěvovali jsme stejnou kolej, ale já jsem byla o několik let starší. A ta podoba mezi vámi je nezpochybnitelná, milý chlapče," pousmála se a pohladila ho po tváři. Teddy jen zmateně zavrtěl hlavou, ale v tom okamžiku mu padl pohled na nově příchozí zrzavou skupinku.


"Nazdar, kde jste tak dlouho?" vyhrknul a běžel se přivítat s dívkou, kterou očividně znal už dlouhá léta. Budila dojem vznešenosti se svými zlatavými vlásky a bradou hrdě vztyčenou, ale ve chvíli, kdy její pohled poprvé padnul na vlak a všechny čekající studenty, se jí v očích objevil i záblesk nejistoty. Pohled na kamaráda z dětství na okamžik pomohl rozptýlit její obavy a ona nadšeně vykřikla jeho jméno a rozběhla se k němu.


Když se konečně přivítali, vzpomněl si Teddy na nového kamaráda, který tady byl sám a neznal nikoho kromě něj a padl na něj stín výčitek. On byl starší, tohle všechno už znal, bylo jeho povinností pomoci novému chlapci. Věděl, že by nikdy neměl zapomínat na lidi, kteří se cítí osaměle.


"Victoire, tohle je Samuel. Same, tohle je Victoire Weasleyová," představil je a nechal svou starou přítelkyni a nového kamaráda, aby si podali ruce.


"Ahoj, taky jdeš do prváku?" usmála se na něj dívka.


"Taky. Jmenuješ se Weasleyová? Nejsi příbuzná Rona Weasleyho?" zeptal se zvědavě Samuel.


"Je to můj strýček," prohlásila hrdě dívka. "Znáš ho?"


"Několikrát byl u nás i se svými přáteli, zná se s mým otcem. Podle toho, co jsem pochopil, se nejprve nesnášeli, ale mám pocit, že takhle to měl můj otec asi s každým na této planetě. Au!" zatvářil se bolestně, když mu netopýrek zaryl drápky do ramene a vydal zvuk ne úplně nepodobný zavrčení. "Je těžké najít si k němu cestu, ale jinak je skvělý," dodal a v duchu zadoufal, že si tímto otce udobřil. Teddyho babičce se ve tváři usídlil pobavený škleb a Victoire se na něj povzbudivě usmála.


"Sedneš si ve vlaku s námi? Teddy mi slíbil už dávno, že bude sedět se mnou, nechtěla jsem zůstat úplně sama s cizími lidmi. Taky bys neměl zůstat sám, když tady ještě nikoho neznáš," navrhla mu a pohlédla tázavě na Teddyho, který se souhlasným výrazem ve tváři přikývnul.


"Díky, to by bylo skvělé," pousmál se Samuel. Tohle byl skutečně nový začátek.


Do odjezdu zbývaly už jen minuty. Teddy rozloučil s babičkou a Victoire se svou éterickou maminkou a lehce zjizveným, ale velmi sympatickým dlouhovlasým otcem a všichni společně nastoupili do vlaku.


"Co tady?" ukázal Sam na druhé kupé, ve kterém seděla osamocená dívka a přes sklo zírala na rodiče, kteří se ještě rychle loučili se svými ratolestmi.


"To zní skvěle. Ahoj, je tady volno?" zeptal se Teddy, a když dívka přikývla, posadil se dovnitř.


"Tohle jsou Vicky a Sam, mně říkej Teddy. A ty jsi?"


"Jmenuji se Mary," špitla nesměle dívka a prohlédla si přívětivé tváře nově příchozích. Jejich úsměvy jí dodaly odvahu.
"Jdete také do prvního ročníku?"


"My ano, ale Teddy je už druhák," oznámila jí pyšně Victoire.


"Páni, to už musíš všechno znát," dala Mary najevo svůj obdiv.


"Máme spoustu času. Než dojedeme do Bradavic, o všem vám povím, slibuju. Kteří profesoři jsou hodní, kteří přísní, ale féroví, a kterým je lepší se vyhnout."


"Hodně jsem toho slyšel o profesoru Snapeovi, tomu je asi lepší se vyhnout, co?" usmál se nuceně Samuel a vypustil tak před otcem zcela nevhodný dotaz, který mu ale dlouho vrtal hlavou.


"Někteří by se mu rozhodně měli vyhýbat," zasmál se Teddy. "Třeba ti dva, kteří si z tebe na nádraží utahovali. Přesně takové typy si Snape pořádně vychutnává. Pokud ale budete dávat pozor a budete se snažit, neměli byste s ním mít problém. Není tak špatný, jak se o něm povídá, vlastně je většinou docela férový."


Při těchto slovech Samuelovi spadl z hrudi obrovský balvan. Jasně, nebyla to pro jeho otce žádná velká pochvala, ale zjevně nebyl nenáviděným profesorem. Šance, že na něj jeho noví přátelé nezanevřou, až zjistí, kdo je jeho otcem, se najednou o dost zvýšila.


"Omluvte mě na chvíli, měl bych ho jít pustit," ukázal na svého netopýra a vstal ze sedačky.


"Ale najde si tě, když ho pustíš?" zeptala se s obavou Victoire.


"Vždycky si mě najde," usmál se Sam a pohlédl na malé černé stvoření, které sedělo na jeho rameni. Jejich oči se střetly a Sam věděl, že jeho otec souhlasí. Dozor už nebyl dále potřeba.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (150)
Zobrazit starší komentáře

101 spironolactone 50 mg spironolactone 50 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 11:08 | Reagovat

spironolactone 50 mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25mg</a>

102 spironolactone 25mg tablets spironolactone 25mg tablets | E-mail | Web | 11. července 2018 v 12:06 | Reagovat

spironolactone 25mg tablets
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25mg tablets</a>

103 spironolactone 25 mg spironolactone 25 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 13:09 | Reagovat

spironolactone 50 mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 50 mg</a>

104 spironolactone 25mg tablets spironolactone 25mg tablets | E-mail | Web | 11. července 2018 v 13:39 | Reagovat

spironolactone 25mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25 mg</a>

105 spironolactone 25mg spironolactone 25mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 14:08 | Reagovat

spironolactone 25mg tablets
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25 mg</a>

106 spironolactone 50 mg spironolactone 50 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 14:37 | Reagovat

spironolactone 50 mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25mg tablets</a>

107 spironolactone 25 mg spironolactone 25 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 15:35 | Reagovat

spironolactone 50 mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25 mg</a>

108 spironolactone 25mg tablets spironolactone 25mg tablets | E-mail | Web | 11. července 2018 v 16:32 | Reagovat

spironolactone 25mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 50 mg</a>

109 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 19:07 | Reagovat

citalopram 20 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40mg</a>

110 citalopram 10mg citalopram 10mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 20:07 | Reagovat

citalopram 40mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10mg</a>

111 citalopram 10mg citalopram 10mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 20:37 | Reagovat

citalopram 10 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20 mg</a>

112 citalopram 10mg citalopram 10mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 21:38 | Reagovat

citalopram 40 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40mg</a>

113 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 22:09 | Reagovat

citalopram 40mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10 mg</a>

114 citalopram 20 mg citalopram 20 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 23:07 | Reagovat

citalopram 40 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20mg</a>

115 citalopram 20 mg citalopram 20 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 23:34 | Reagovat

citalopram 20mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20 mg</a>

116 citalopram 40mg citalopram 40mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 0:02 | Reagovat

citalopram 20 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20 mg</a>

117 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 3:21 | Reagovat

citalopram 20mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40 mg</a>

118 citalopram 20 mg citalopram 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 3:58 | Reagovat

citalopram 10mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10 mg</a>

119 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 8:59 | Reagovat

furosemide 40 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 40 mg</a>

120 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 9:40 | Reagovat

furosemide 40 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

121 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 10:20 | Reagovat

furosemide 20 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemida 40 mg para que sirve</a>

122 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 11:01 | Reagovat

furosemide 20mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 40 mg</a>

123 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 11:44 | Reagovat

furosemide 20 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

124 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 12:26 | Reagovat

furosemide 20 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20mg</a>

125 furosemide 20mg furosemide 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 13:40 | Reagovat

furosemida 40 mg para que sirve
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20mg</a>

126 furosemide 20mg furosemide 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 17:58 | Reagovat

furosemide 20mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemida 40 mg para que sirve</a>

127 furosemida 40 mg para que sirve furosemida 40 mg para que sirve | E-mail | Web | 12. července 2018 v 19:38 | Reagovat

furosemide 40 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemida 40 mg para que sirve</a>

128 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 20:16 | Reagovat

furosemida 40 mg para que sirve
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

129 prednisone 5 mg prednisone 5 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 10:36 | Reagovat

prednisolone 20 mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 5 mg</a>

prednisone 20 mg
prednisone 20 mg 5 days
prednisone 20mg
prednisolone 20 mg
prednisone 5 mg
prednisone 10 mg
prednisone 50 mg
prednisone 5mg

130 prednisone 5mg prednisone 5mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 11:17 | Reagovat

prednisone 20 mg 5 days
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 20 mg</a>

prednisone 20 mg
prednisone 20 mg 5 days
prednisone 20mg
prednisolone 20 mg
prednisone 5 mg
prednisone 10 mg
prednisone 50 mg
prednisone 5mg

131 prednisolone 20 mg prednisolone 20 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 14:15 | Reagovat

prednisone 5mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 10 mg</a>

132 prednisone 20 mg 5 days prednisone 20 mg 5 days | E-mail | Web | 13. července 2018 v 16:20 | Reagovat

prednisone 5 mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 50 mg</a>

133 mobic meloxicam mobic meloxicam | E-mail | Web | 14. července 2018 v 2:00 | Reagovat

meloxicam 15 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7.5 mg</a>

134 meloxicam medication meloxicam medication | E-mail | Web | 14. července 2018 v 2:49 | Reagovat

meloxicam 7.5 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam medication</a>

135 meloxicam 7.5 meloxicam 7.5 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 4:42 | Reagovat

meloxicam 15 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

136 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 5:37 | Reagovat

mobic medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15 mg</a>

137 meloxicam 7.5 meloxicam 7.5 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 6:30 | Reagovat

meloxicam 7.5
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7.5 mg</a>

138 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 7:23 | Reagovat

meloxicam medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">mobic meloxicam</a>

139 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 9:55 | Reagovat

meloxicam 7.5
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15mg</a>

140 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 11:49 | Reagovat

ranitidine 150 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 300 mg </a>

141 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 12:27 | Reagovat

ranitidine 300 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 150 mg </a>

142 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 14:17 | Reagovat

ranitidine 300 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 300 mg </a>

143 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 15:30 | Reagovat

ranitidine 150 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 150 mg </a>

144 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 15. července 2018 v 14:34 | Reagovat

citalopram 10mg

145 sdfAxosy sdfAxosy | E-mail | Web | 18. července 2018 v 2:00 | Reagovat

generic viagra india <a href="http://viagranerrds.com/">viagra sales</a> cheapest viagra prices <a href=http://viagranerrds.com/>viagra for women</a>

146 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 11:06 | Reagovat

meloxicam 15 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15 mg</a>

147 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 15:12 | Reagovat

meloxicam 7 5 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

148 bsfinfic bsfinfic | E-mail | Web | 19. července 2018 v 3:47 | Reagovat

tadalafil best price <a href="http://valcialisns.com/">order cialis</a> cialis without prescription <a href=http://valcialisns.com/>tadalafil cialis</a>

149 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 11:29 | Reagovat

naproxen 500 mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 500 mg</a>

150 nfcinfic nfcinfic | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 19:13 | Reagovat

non prescription cialis <a href="https://forumdemulheres.com/#">cialis online pharmacy</a> tadalafil cialis <a href=https://forumdemulheres.com/#>tadalafil cialis</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama