90. kapitola: Vstříc novým začátkům

27. ledna 2014 v 0:46 | Katherine |  Aqua vitae novae
Je to tady. Víkend utekl a mně už bylo trapné zase to posouvat, i když se mi do poslední kapitoly vůbec nechtělo. A víte, co je paradoxní? Jediná kapitola ze všech 7 knih, kterou jsem opravdu neměla ráda, byla ta poslední. Měla jsem pocit, že je až příliš pozitivní a moc málo reálná. A co udělám se svou poslední kapitolou já? Přesladím ji úplně stejně, jako si JKR přesladila to své finále. Svým způsobem to chápu. Je to konec něčeho, s čím člověk strávil mnoho let. Nakonec má pocit, že dopřát hrdinům happy end je to jediné správné. Tak snad mě za to neukamenujete, pokud máte k přeslazeným koncům stejný vztah, jaký jsem mívala já. Díky moc, že jste se mnou vydrželi tak dlouho. Díky za všechny komentáře, které mě kolikrát držely nad vodou a rozhodně mi pomohly v tom, abych poprvé v životě dokončila něco opravdu velkého. Spolu jsme se dostali na devadesát kapitol, což je číslo, ve které jsem se ani neodvážila doufat. Třicet možná, ale celý trojnásobek? Nicméně stalo se tak a za to vděčím především vám. Nemyslím si, že bych tohle dokázala bez všech těch komentářů dokončit. Tahle poslední kapitola je tedy VAŠE. Zvláštní poděkování pak patří Niki, která to se mnou, s mými věčně posunutými termíny a především s povídkou vydržela až do úplného konce. Díky za všechno, snad se vám Aqua vitae novae líbilo a nepovažujete ten čas, který jste s tímto kouskem strávili, za ztracený. Kolikrát jsem nebyla tak spokojená, jak jsem mohla být, mnoho věcí jsem mohla napsat lépe, ale minimálně jsem v této povídce dopřála Severusovi to, co si podle mě zasloužil. Ať žije fanfiction! A konec řečnění, je tady moje poslední:
ENJOY! :)
Samuel vykročil vstříc přepážce na nádraží 9 a 3/4. Nebál se, všichni mu přece radili, že se má prostě jen rozběhnout, ale přeci jen cítil určitou nervozitu. Zrovna teď, v tuhle chvíli, mu začínala zbrusu nová životní kapitola. Netopýr na jeho rameni zřejmě vycítil jeho pocity a zaťal mu do ramene, na kterém si pohodlně hověl, své drápky.


"Díky, táto," zamumlal Sam a rozběhl se. Těsně před překážkou pevně stisknul víčka a když je konečně zase otevřel, vzduch kolem něj byl nasycen párou. Stanul před oním majestátním vlakem, který chodíval od malička potají do Prasinek pozorovat. Tohle byla skutečnost. Poprvé do něj mohl nastoupit i on.


"Hele, támhleten kluk má na rameni netopýra!" zavýskl kudrnatý chlapec, odpojil se od rodičů a přátel a dychtivě stanul před Samuelem.


"Ty jsi tu sám?" zeptal se jeho kamarád, který jej ihned následoval. Podezíravě si Sama přeměřil pohledem.
"Jdeš přece do prváku, ne? Seš malej, na druháka nevypadáš. Kde máš rodinu?"


"Neber si to osobně, ale nemám pocit, že by ti do toho něco bylo," pohlédl na něj zpříma Samuel.


"Seš divnej," zavrtěl hlavou chlapec a šťouchnul do kamaráda.
"Nejspíš má tak divnou rodinu, že se s ní nechce chlubit," zasmál se.


"Možná je ten netopýr jeho rodina," vyprsknul kudrnáč. "Co, kluku, je to tvůj tatík? Nebo snad tvoje mamina? Seš nějak bledej, že by nějaká upíří rodinka?"


"Nevšímej si jich, jsou to pitomci," ozval se hlas chlapce, který postával bokem spolu s postarší ženou. Ta si Sama pozorně prohlížela a její zrak spočinul i na malém netopýrkovi, který stále, byť trochu prkenně, zaujímal místo na jeho rameni. Kudrnáč mu ukázal neslušné gesto, ale vytušil, že má co do činění se starším spolužákem, a proto i se svým kamarádem urychleně vyklidil pole.


"Jmenuji se Edward, ale říkej mi Teddy. Všichni mi tak říkají," dodal a povzbudivě se pousmál.


"Ehm, díky, díky moc. Já jsem Samuel. Do kterého jdeš ročníku?"


"Letos jsem už druhák," prohlásil chlapec pyšně a pousmál se na babičku.


"Měl jsem pocit, že už jsem tě ve škole viděl," uklouzlo Samuelovi.


"Ve škole? Jak to myslíš?" zarazil se Teddy. Než ale Sam stačil odpovědět, Teddyho babička se vložila do rozhovoru.


"Otec tě dnes nedoprovodil, chlapče?" Samuelův zrak sklouznul na zlomek vteřiny k netopýrkovi a pak rychle zavrtěl hlavou.


"Dneska se tady bohužel nemohl ukázat, ale svým způsobem je se mnou pořád," prohlásil šalamounsky. Nerad lhal, ale během svého dětství v sobě objevil skrytý talent ve vyhýbkách a polopravdách. Žena se pousmála a i její pohled sklouznul na jeho rameno.


"Dobrá tedy. Až se uvidíte, pozdravuj ho od Dromedy."


"Znáte ho? Jak vlastně víte, kdo je můj otec?" podivil se Samuel.


"Navštěvovali jsme stejnou kolej, ale já jsem byla o několik let starší. A ta podoba mezi vámi je nezpochybnitelná, milý chlapče," pousmála se a pohladila ho po tváři. Teddy jen zmateně zavrtěl hlavou, ale v tom okamžiku mu padl pohled na nově příchozí zrzavou skupinku.


"Nazdar, kde jste tak dlouho?" vyhrknul a běžel se přivítat s dívkou, kterou očividně znal už dlouhá léta. Budila dojem vznešenosti se svými zlatavými vlásky a bradou hrdě vztyčenou, ale ve chvíli, kdy její pohled poprvé padnul na vlak a všechny čekající studenty, se jí v očích objevil i záblesk nejistoty. Pohled na kamaráda z dětství na okamžik pomohl rozptýlit její obavy a ona nadšeně vykřikla jeho jméno a rozběhla se k němu.


Když se konečně přivítali, vzpomněl si Teddy na nového kamaráda, který tady byl sám a neznal nikoho kromě něj a padl na něj stín výčitek. On byl starší, tohle všechno už znal, bylo jeho povinností pomoci novému chlapci. Věděl, že by nikdy neměl zapomínat na lidi, kteří se cítí osaměle.


"Victoire, tohle je Samuel. Same, tohle je Victoire Weasleyová," představil je a nechal svou starou přítelkyni a nového kamaráda, aby si podali ruce.


"Ahoj, taky jdeš do prváku?" usmála se na něj dívka.


"Taky. Jmenuješ se Weasleyová? Nejsi příbuzná Rona Weasleyho?" zeptal se zvědavě Samuel.


"Je to můj strýček," prohlásila hrdě dívka. "Znáš ho?"


"Několikrát byl u nás i se svými přáteli, zná se s mým otcem. Podle toho, co jsem pochopil, se nejprve nesnášeli, ale mám pocit, že takhle to měl můj otec asi s každým na této planetě. Au!" zatvářil se bolestně, když mu netopýrek zaryl drápky do ramene a vydal zvuk ne úplně nepodobný zavrčení. "Je těžké najít si k němu cestu, ale jinak je skvělý," dodal a v duchu zadoufal, že si tímto otce udobřil. Teddyho babičce se ve tváři usídlil pobavený škleb a Victoire se na něj povzbudivě usmála.


"Sedneš si ve vlaku s námi? Teddy mi slíbil už dávno, že bude sedět se mnou, nechtěla jsem zůstat úplně sama s cizími lidmi. Taky bys neměl zůstat sám, když tady ještě nikoho neznáš," navrhla mu a pohlédla tázavě na Teddyho, který se souhlasným výrazem ve tváři přikývnul.


"Díky, to by bylo skvělé," pousmál se Samuel. Tohle byl skutečně nový začátek.


Do odjezdu zbývaly už jen minuty. Teddy rozloučil s babičkou a Victoire se svou éterickou maminkou a lehce zjizveným, ale velmi sympatickým dlouhovlasým otcem a všichni společně nastoupili do vlaku.


"Co tady?" ukázal Sam na druhé kupé, ve kterém seděla osamocená dívka a přes sklo zírala na rodiče, kteří se ještě rychle loučili se svými ratolestmi.


"To zní skvěle. Ahoj, je tady volno?" zeptal se Teddy, a když dívka přikývla, posadil se dovnitř.


"Tohle jsou Vicky a Sam, mně říkej Teddy. A ty jsi?"


"Jmenuji se Mary," špitla nesměle dívka a prohlédla si přívětivé tváře nově příchozích. Jejich úsměvy jí dodaly odvahu.
"Jdete také do prvního ročníku?"


"My ano, ale Teddy je už druhák," oznámila jí pyšně Victoire.


"Páni, to už musíš všechno znát," dala Mary najevo svůj obdiv.


"Máme spoustu času. Než dojedeme do Bradavic, o všem vám povím, slibuju. Kteří profesoři jsou hodní, kteří přísní, ale féroví, a kterým je lepší se vyhnout."


"Hodně jsem toho slyšel o profesoru Snapeovi, tomu je asi lepší se vyhnout, co?" usmál se nuceně Samuel a vypustil tak před otcem zcela nevhodný dotaz, který mu ale dlouho vrtal hlavou.


"Někteří by se mu rozhodně měli vyhýbat," zasmál se Teddy. "Třeba ti dva, kteří si z tebe na nádraží utahovali. Přesně takové typy si Snape pořádně vychutnává. Pokud ale budete dávat pozor a budete se snažit, neměli byste s ním mít problém. Není tak špatný, jak se o něm povídá, vlastně je většinou docela férový."


Při těchto slovech Samuelovi spadl z hrudi obrovský balvan. Jasně, nebyla to pro jeho otce žádná velká pochvala, ale zjevně nebyl nenáviděným profesorem. Šance, že na něj jeho noví přátelé nezanevřou, až zjistí, kdo je jeho otcem, se najednou o dost zvýšila.


"Omluvte mě na chvíli, měl bych ho jít pustit," ukázal na svého netopýra a vstal ze sedačky.


"Ale najde si tě, když ho pustíš?" zeptala se s obavou Victoire.


"Vždycky si mě najde," usmál se Sam a pohlédl na malé černé stvoření, které sedělo na jeho rameni. Jejich oči se střetly a Sam věděl, že jeho otec souhlasí. Dozor už nebyl dále potřeba.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 30. ledna 2014 v 16:37 | Reagovat

Moc pěkná kapitola na konec :-) A neboj, cukrovku z ní snad nikdo nedostane :-D Ikdyž je mi pořád trochu líto, že si zabila Sophii, tak to chápu-nemůže být všechno úžasný a šťastný, to by bylo nereálný ;-) Povídka mi bude chybět, ale už by to bylo asi o ničem :-? Tak snad konečně začneš psát Kdo s koho nebo jinou povídku, moc se těším :-)

2 Katherine Katherine | 31. ledna 2014 v 23:21 | Reagovat

Niki, díky :-) Dám si teď chviličku oraz, ale na konci února bych na něco určitě skočit chtěla. Díky moc za přízeň, opravdu si jí hodně cením :-)

3 Arlenesek Arlenesek | E-mail | 22. července 2017 v 2:28 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

4 Arlenesek Arlenesek | E-mail | 22. července 2017 v 17:11 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

5 RogerZevot RogerZevot | E-mail | Web | 25. července 2017 v 13:22 | Reagovat

Dissertation Writing Service - EssayErudite.com

Our https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/ provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

6 FlossieLap FlossieLap | E-mail | 25. července 2017 v 22:54 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

7 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 4. srpna 2017 v 22:10 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

8 Katka Katka | 5. srpna 2017 v 13:38 | Reagovat

Nádherná povídka 😉 škoda jen že jsme nezjistili kam se Samuel dostal.

9 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 5. srpna 2017 v 19:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

10 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 6. srpna 2017 v 11:38 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

11 Avito777Sl Avito777Sl | E-mail | 16. srpna 2017 v 1:42 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

куплю вещи пакетом +на девочку +на авито
велосипеды распродажа скидки москва авито
авито +с балансом купить
аккаунты авито +с балансом
авито спб

12 Vetbenroli Vetbenroli | E-mail | Web | 20. září 2017 v 1:16 | Reagovat

quick personal loans - http://personalnerloan.org/ payday loan online <a href=http://personalnerloan.org/>personal loans bad credit</a> ’

13 NecxBralge NecxBralge | E-mail | Web | 21. září 2017 v 13:15 | Reagovat

Your information is very useful.

14 LnmDionse LnmDionse | E-mail | Web | 21. září 2017 v 13:16 | Reagovat

Wow, gorgeous site. Thnx ...

15 Bbecinense Bbecinense | E-mail | Web | 21. září 2017 v 21:56 | Reagovat

credit repair
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans online</a>
instant loans bad credit
<a href="http://paydayvax.org/">pay day loan</a> ’

16 BvbnTyslem BvbnTyslem | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:09 | Reagovat

500 cash payday loan
<a href="http://paydayhhkl.org/">fast payday loan</a>
best payday loan site
<a href=http://paydayhhkl.org/>bad credit payday loans</a> ’

17 ScrbAutono ScrbAutono | E-mail | Web | 22. září 2017 v 18:30 | Reagovat

cialis online pharmacy
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis generic</a>
cialis canada price
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis online</a> ’

18 Fvvsacoush Fvvsacoush | E-mail | Web | 22. září 2017 v 21:55 | Reagovat

cialis dose
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis</a>
cialis pill identifier
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a> ’

19 Vqvqbuple Vqvqbuple | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:35 | Reagovat

cialis canada free sample
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
generic cialis uk
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

20 Azsvscekly Azsvscekly | E-mail | Web | 25. září 2017 v 11:27 | Reagovat

viagra pills
<a href="http://viagraonszb.com/">buy viagra</a>
viagra herbal substitute
<a href=http://viagraonszb.com/>generic viagra</a> ’

21 LewfhNense LewfhNense | E-mail | Web | 25. září 2017 v 14:51 | Reagovat

buy viagra overnight
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra online</a>
female viagra pills
<a href="https://viagrawasdc.com/">generic viagra</a> ’

22 BbnhPaycle BbnhPaycle | E-mail | Web | 25. září 2017 v 20:20 | Reagovat

cheapest viagra in uk
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
price viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>cheap viagra</a> ’

23 KrtpFeetle KrtpFeetle | E-mail | Web | 27. září 2017 v 3:53 | Reagovat

cialis sale - http://haycialis.com/
order cialis no prescription <a href=http://haycialis.com/>generic cialis</a> ’

24 NwvdBralge NwvdBralge | E-mail | Web | 27. září 2017 v 14:25 | Reagovat

I love this website - its so usefull and helpfull.

25 KmecwBralge KmecwBralge | E-mail | Web | 27. září 2017 v 20:15 | Reagovat

Terrific web site you've gotten going here.

26 Ikmeinfoth Ikmeinfoth | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:34 | Reagovat

canadian payday loan association
<a href="https://paydayrvjlo.com/">fast payday loan</a>
home loans people bad credit
<a href=https://paydayrvjlo.com/>payday loans</a> ’

27 Febbinense Febbinense | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:39 | Reagovat

loans now bad credit
<a href="https://paydaykmae.com">payday advances</a>
same day cash loans bad credit
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance</a> ’

28 Fvteinfoth Fvteinfoth | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:40 | Reagovat

cash loan advance
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loan online</a>
bankruptcy payday loans
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loan lenders</a> ’

29 CsbhcAcinee CsbhcAcinee | E-mail | Web | 1. října 2017 v 6:53 | Reagovat

short term loans
<a href="https://personalloansntui.com">small personal loans</a>
loans bad credit
<a href=https://personalloansntui.com>best personal loans</a> ’

30 LvvodBreero LvvodBreero | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:08 | Reagovat

mail order viagra - http://viagrapfhze.com/
viagra facts <a href=http://viagrapfhze.com/>viagra online</a> ’

31 KolpBralge KolpBralge | E-mail | Web | 3. října 2017 v 9:19 | Reagovat

Great website! It looks extremely professional! Maintain the helpful work!

32 KmmirDionse KmmirDionse | E-mail | Web | 3. října 2017 v 9:22 | Reagovat

You've gotten remarkable info these.

33 BvevRousty BvevRousty | E-mail | Web | 4. října 2017 v 4:38 | Reagovat

cheap viagra
<a href="http://ericviaed.com/">buy viagra</a>
viagra wiki
<a href=http://ericviaed.com/>buy viagra</a> ’

34 KdsnfCrync KdsnfCrync | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 1:43 | Reagovat

bad credit loan https://24hrspaydayloans.com/
get loans online <a href=https://24hrspaydayloans.com/>instant payday loans</a>

35 Jthasvspeage Jthasvspeage | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 19:47 | Reagovat

debt consolidation help
<a href="https://installmentloannbbm.com/">payday loans no credit check</a>
1 hour payday loans no credit check
<a href=https://installmentloannbbm.com/>same day payday loan</a>

36 Dbsdbinense Dbsdbinense | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 17:15 | Reagovat

same day payday loans no credit check
<a href="https://paydayloansxxe.com/">online payday loans direct lenders</a>
payday loans no credit check no faxing
<a href="https://paydayloansxxe.com/">payday loans near me</a>

37 Jwemspeage Jwemspeage | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 20:12 | Reagovat

credit card debt relief
<a href="https://personalaae.org/">payday loans</a>
bad credit car loans
<a href=https://personalaae.org/>payday loan lenders</a>

38 ZbstGriemi ZbstGriemi | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 4:50 | Reagovat

canadian faxless payday loans
<a href="https://paydayvtuloans.com/">cash advance loans</a>
payday loans for bad credit
<a href=https://paydayvtuloans.com/>cash advance on credit card</a>

39 Jnxvspeage Jnxvspeage | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 16:02 | Reagovat

loan consolidation
<a href="https://personalnaeloan.com/">personal loan</a>
bad credit payday loan
<a href=https://personalnaeloan.com/>cash advance</a>

40 Dndinense Dndinense | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 5:36 | Reagovat

direct lender of payday loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">online payday loans</a>
quick cash loan
<a href="https://paydayvtulo.org/">payday advance</a>

41 Enmupruche Enmupruche | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 20:32 | Reagovat

name brand viagra
<a href=http://fviagrajjj.com/>viagra prices</a>
order viagra professional
<a href="http://fviagrajjj.com/">buy viagra cheap</a>

42 Faaareday Faaareday | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 2:51 | Reagovat

cialis 20mg effects
<a href="http://cialisovnsm.com/">buy cialis online without a prescription</a>
cialis low dose price
<a href=http://cialisovnsm.com/>purchase cialis</a> ’

43 Fwenacoush Fwenacoush | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 17:11 | Reagovat

how long does cialis last
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis tadalafil 5mg
<a href="http://retcialis.com/">cialis reviews</a> ’

44 Gbvareday Gbvareday | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 6:16 | Reagovat

low dose cialis daily
<a href="http://veucialis.com/">cialis canada</a>
cialis dosage
<a href=http://veucialis.com/>cialis price</a> ’

45 Vecspeage Vecspeage | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 3:36 | Reagovat

loans online
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">same day payday loan</a>
a payday loan
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>fast payday loan</a>

46 MhtDionse MhtDionse | E-mail | Web | 1. února 2018 v 15:35 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
200 cash payday loan <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance credit card</a>

47 Brvsspeage Brvsspeage | E-mail | Web | 4. února 2018 v 19:24 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">payday loans bad credit</a>
best payday loan lender <a href=https://onlineloan.us.org/>get payday loan</a>

48 MvsdGlOssy MvsdGlOssy | E-mail | Web | 5. února 2018 v 23:50 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online without prescription</a>
viagra brand name
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">cheap viagra</a>

49 PbdGeons PbdGeons | E-mail | Web | 14. února 2018 v 5:52 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plans</a>
term paper writing services 10
https://writingbusinessplan.us.com/ - create business plan

50 MndDionse MndDionse | E-mail | Web | 20. února 2018 v 22:56 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
loans small business <a href="https://loanonline.us.org/">no fax payday loans online</a>

51 Grdbeabs Grdbeabs | E-mail | Web | 22. února 2018 v 6:18 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">cheap cialis</a>
cialis 20 mg directions
<a href=http://buycialisomskc.com/>cheap cialis</a> OK’

52 Lqhacoush Lqhacoush | E-mail | Web | 26. února 2018 v 19:18 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis professional vs regular
<a href="http://retcialis.com/">cialis sale</a> OK’

53 Dvsatosy Dvsatosy | E-mail | Web | 27. února 2018 v 22:34 | Reagovat

pfizer viagra
<a href=http://cheaperectilepills.com/>free erectile pills</a>
buy viagra
<a href="http://cheaperectilepills.com/">cialis online</a> OK’

54 GbbAvoine GbbAvoine | E-mail | Web | 28. února 2018 v 1:39 | Reagovat

<a href="http://otcerectilepills.com/">viagra online</a>
online pharmacy viagra
<a href=http://otcerectilepills.com/>cialis online</a>  OK’

55 Gbdacoush Gbdacoush | E-mail | Web | 14. března 2018 v 20:17 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis prescription
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis online</a> OK’

56 Gntbeabs Gntbeabs | E-mail | Web | 16. března 2018 v 15:13 | Reagovat

<a href="http://prinivilbuyusa.com/">cialis generic online</a>
prinivil zestril
<a href=http://prinivilbuyusa.com/>cialis online</a> OK’

57 LlmSmign LlmSmign | E-mail | Web | 19. března 2018 v 21:21 | Reagovat

viagra information
<a href="http://buyviaqra.com/">online viagra</a>
how does viagra work
<a href=http://buyviaqra.com/>viagra pills</a>  OK’

58 LahSmign LahSmign | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 3:16 | Reagovat

Decades of research have concluded that this type of therapy is the only way to change the neural pathways in the brain permanently. how does viagra work <a href="http://viagra-onlinenas.com/">buy real viagra online</a> best viagra price <a href=http://viagra-onlinenas.com/>online viagra prescription</a>  Antibodies for beta-cells are present in seventy-five percent of all cases of Type I diabetes, compared to one-half percent to two percent of non-diabetics. OK’

59 Grvbeeft Grvbeeft | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 22:15 | Reagovat

Every 4-5 months, very happy with results to date. viagra prices <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra online</a> discount viagra <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra single packs for sale</a>  There is no specific treatment for dengue. OK’

60 bdcruiff bdcruiff | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 3:57 | Reagovat

kamagra viagra <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">pfizer viagra for sale fast delivery</a> branded viagra <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>cheap viagra india</a> OK’

61 dbaruiff dbaruiff | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 5:03 | Reagovat

natural viagra alternatives <a href="http://download4os.com/#">online cheap viagra</a> viagra alcohol <a href=http://download4os.com/#>viagra sale</a>

62 bsnenroli bsnenroli | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 1:33 | Reagovat

payday loans in harrisonville mo https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/
legal cash loan <a href=https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/#>payday loans 300</a>

63 ndgBreah ndgBreah | E-mail | Web | 6. května 2018 v 4:15 | Reagovat

buy cheap generic viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">viagra pills</a> how long does viagra last <a href=http://viagapharmaked.com/#>viagra generic</a>

64 bdcBreah bdcBreah | E-mail | Web | 10. května 2018 v 1:26 | Reagovat

does generic viagra work <a href="http://usa77www.com/#">buying viagra online</a> viagra online <a href=http://usa77www.com/#>buy online viagra</a>

65 nubChoof nubChoof | E-mail | Web | Pátek v 18:02 | Reagovat

viagra generic <a href="https://bitcapblog.com/#">buy viagra online</a> buy discount viagra online https://bitcapblog.com/# - viagra online generic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama