88. kapitola: O jedenáct let později

31. prosince 2013 v 20:20 | Katherine |  Aqua vitae novae
Tak jsem zpět! :) Dneska se mi vrátil počítač a podle oken, která se mi otevřela v prohlížeči, jsem usoudila, že chyba zjevně nebyla v blogu, nýbrž ve mně - kapitolu jsem před odjezdem připravila do wordu, ale pak jsem ji asi zapomněla přehodit na blog a nechat ji zveřejnit automatem. Asi stárnu.
Každopádně vám všem přeji hodně štěstí do nového roku. Pokud slavíte Silvestra, užijte si to!
Enjoy! :)"Míchej ten lektvar pořádně, jinak ho můžeme rovnou vylít," napomenul postarší lektvarista černovlasého chlapce. Ten si jen povzdechnul a lehce promíchávání smrduté nažloutlé tekutiny v kotlíku zrychlil.


"A nemůžeme už jít ven, tati? Je tak krásně. Stojíme tady v těch výparech už celé dopoledne. Za chvíli začne škola, copak si nemůžeme užívat teď, dokud jsou prázdniny?"


Severus se zamračil a zavrtěl hlavou.


"Tyhle lektvary pro ošetřovnu se samy neuvaří a slíbil jsi mi, že mi budeš pomáhat. Odpoledne si pak můžeš jít hrát ven."


"No jo," zabručel Samuel a udělal otrávený obličej do svého kotlíku. Zpočátku ho míchání lektvarů s otcem bavilo, ale když se z toho stala povinnost, začalo ho to hrozně nudit. Učit se míchat něco nového, to pro něj byl zážitek, ale tohoto odporně páchnoucího sirupu proti kašli už měl plné zuby.


"A neškleb se. Zůstane ti to," napomenul ho otec. Tak často měl pocit, že po něm jeho syn zdědil jen větší část vzhledu, ale povahově se úplně vyvedl po Sophii.


"Jistě," protočil Samuel oči. Pak si na něco vzpomněl a rychle se na otce otočil.


"Tati? Ale pojedu do Bradavic vlakem s ostatními, že ano?"


"Vždyť už v Bradavicích jsi, co je to za hloupost? Buď rád, že se nemusíš kodrcat tak dlouho vlakem, není na tom nic zajímavého."


"Alespoň poprvé, táto! Musím jet vlakem. Všichni se tam seznámí a na mě nezůstanou žádní kamarádi. A taky podle toho, co jsem o škole všechno přečetl, to k tomu patří. Musím, prostě musím jet!"


"Vždyť máš kamarády," uklidňoval ho Severus. "A navíc, přece tě nemůžu odvést k vlaku. Rodiče tvých budoucích spolužáků mě znají, ještě než nastoupí, stihnou jim sdělit, čí syn vlastně jsi. To bys chtěl? Bude z tebe syn sklepního netopýra ještě dřív, než nastoupíš do vlaku."


"Ty se za mě stydíš?" zeptal se Samuel tiše. Málokdy se spolu šli podívat dolů do vsi, po Londýně se spolu prošli také jen několikrát. Pouze u babičky a dědy ve Francii si s ním bez obav vyšel do města na zmrzlinu nebo něco dobrého. Když šli na návštěvu ke strýci Harrymu a Weasleyovým nebo ke strýčkům Dennisovi a Nicholasovi, pokaždé se přemístili téměř před dveře a vždycky se nejdříve rozhlédl, než zaklepal. Asi si myslel, že si toho Samuel nikdy nevšiml, ale opak byl pravdou.


Severus si povzdechl a mávnutím hůlky uhasil plamen a odstavil svůj kotlík. Druhým mávnutím zautomatizoval míchání v Samově kotlíku. Pak si k němu dřepnul a uchopil ho za drobnou dlaň.


"Samozřejmě, že se za tebe nestydím, Same. Ale zanedlouho nastupuješ do prvního ročníku a denně budeš ve společnosti svých vrstevníků. A kromě toho, že tady už dlouhá léta učím a teď už i řídím školu, většina jejich rodičů mě zná i z jiných souvislostí. Udělal jsem v životě hodně chyb. Já jen nechci, aby tě ovlivňovaly, dokud to není nezbytně nutné. Jakmile tě doprovodím k vlaku, dost možná tím zničím každou tvou dobrou šanci na navázání nového přátelství. Ale když se s nimi seznámíš ve společenské místnosti, chvíli to potrvá, než zjistí, kdo je tvůj otec. Prostě si jen myslím, že je to tak pro tebe lepší."


"Babička mi to prozradila, tati," řekl tiše Samuel.


"Cože? Co tím myslíš?" zpozorněl Severus.


"Vždycky jsi mi říkal, že dobro a zlo nejdou vždy poznat na první pohled a že někdy dobří lidé dělají špatné věci, stejně jako špatní lidé dělají dobré věci. Nevěděl jsem, co tím přesně myslíš, tak jsem se na to zeptal dědy. No a babička říkala, že jsi býval Smrtijedem. Tak jsem si to všechno potom vyhledal v knihovně."


"Proč ses nezeptal mě?" V Severusově pohledu se teď mísila beznaděj a zahambení. "Asi jsem ti o tom měl říct už dávno. Věděl jsem, že ti to musím vysvětlit, než nastoupíš do školy, ale nechtěl jsem, abys mě začal nenávidět, tak jsem to odkládal."


"Není to tak, že bych tě nenáviděl. Lidi dělají chyby. A maminka přece pracovala jako bystrozorka, nebyla by s tebou, kdyby nevěřila, že jsi dobrý. Děda mi to vysvětlil."


Severus v duchu poděkoval svému tchánovi za tuhle pomoc.


"Jsem moc rád, že to bereš takhle a určitě si o tom ještě promluvíme a všechno ti vysvětlím, měl bys to slyšet ode mě. Jenže můžu ti garantovat, že všichni to nebudou brát jako ty."


"To protože tě neznají," přerušil ho Samuel.


"To ale na věci nic nemění. Nemůžu chtít, aby tě to neovlivnilo vůbec, protože to je nereálné, ale chci ti dát aspoň tu nejlepší šanci k nalezení nových přátel."


"A kdybychom si udělali výlet do Londýna, než vlak pojede, a pak se rozloučíme před nádražím? Na nástupiště už pak můžu jít sám," upřel na něj Sam smutné a prosebné psí oči.


"V žádném případě, víš, kolik je okolo lidí? Můžeš se ztratit, něco se ti může stát, můžou tě unést! Samotný nepůjdeš ani náhodou."


"Tati…" zakňoural chlapec. "Musí existovat způsob, jak budeš moci jít se mnou a zároveň nebýt viděn."


"Budu nad tím přemýšlet. Ale sám nepůjdeš, Samueli. To je moje poslední slovo."


"Asi sis toho ještě nevšimnul, ale nejsem už malé dítě, otče." S těmito slovy a bradou zvednutou vzdorovitě vzhůru vyběhl pryč z pracovny.


"Koukám, že puberta udeřila brzy," ozvalo se za dveřmi. "Promiň, klepal jsem, ale nikdo mě asi neslyšel."


"Dennisi? Kde ty se tady bereš?" zeptal se Severus překvapeně a usmál se. "Jen nesnáší zákazy a se mnou si jich užije více než dost. Jsi tady i s Nicholasem?"


"Zůstal v Brightonu. Mudlovský život se mu začal podezřele zamlouvat, dokonce teď vaří a peče."


"Nechybí mu jeho rodina? Nebo už se umoudřili?"


"Kdepak, od svatby s ním nepromluvili. Zdá se, že náš vztah tolerovali do jen chvíle, kdy byla ještě šance na utajení a následný vhodný heterosexuální sňatek. Ale neříkej, že by tebe nenaštvalo, kdyby se Samuel oženil za nějakého nekouzelníka v mudlovském kostele."


"Vlastně ani ne. Ovšem jeho rodiče svým způsobem chápu, mají postavení, bohatství a jejich rodokmen je nesmírně dlouhý. Jenže k čemu to všechno, když jejich jediného syna kouzelnický svět zavrhne kvůli mudlovskému homosexuálnímu sňatku? Vidí to starýma očima. Za jejich časů by se oženil s vhodnou čarodějkou a šťastný by byl tak dvakrát do týdne potají v nějakém hotelu. Na takovéto sňatky není kouzelnický svět ještě připravený."


"No, aspoň že ty, ředitelka, Harry a Weasleyovi s námi pořád mluvíte. Ron je sice vždycky hrozně divný, když jsme okolo, ale asi mu to nemůžu mít za zlé."


"Vybrali jste si těžkou cestu, hochu," pokrčil rameny Severus.


"Víš, nemám pocit, že bychom si tohle vybrali," zamračil se Dennis.


"Měl jsem na mysli ten sňatek, to přece víš. Nebylo to unáhlené?"


"Nejdřív se mi to taky nezdálo jako dobrý nápad právě kvůli tomu všemu, co mohl Nic ztratit a co nakonec skutečně ztratil, ale přesvědčil mě o tom, že si vystačíme. Takže ne, bylo to tak správné."


"Hlavně pokud jste šťastní. Příště řekni Nicholasovi, aby se zastavil. Rád bych ho zase viděl."


"Zastavil jsem se jen na chvilku po cestě z redakce, jinak by jel se mnou. Chtěl jsem se jen ujistit, že jsi v pořádku, teď když bude ze Sama prvák. Stárneš, Severusi!" pousmál se.


"Krize středního věku na mě ještě nedolehla, nemusíš se bát," opáčil Severus stoicky.


"Dobrá, dobrá!" zasmál se Dennis. "A co Minerva? Klepal jsem na její komnaty, ale nikdo se neozýval. Neříkej, že se skutečně sbalila a odešla do důchodu, jak pořád vyhrožovala? Vždyť jsem tu byl před dvěma měsíci a pořád měla v plánu ještě odučit poslední ročník, stejně jako každý rok."


"Nestraš, kde bych sháněl novou profesorku Přeměňování? Navíc Minerva je téměř nenahraditelná. Doufám, že ještě aspoň několik let zůstane, co jsem převzal vedení, má toho teď na práci mnohem méně. Ale teď ji nezastihneš. Prohlásila, že si potřebuje prohřát staré kosti, a odjela do Bathu. Má v plánu vrátit se až pár dní před začátkem školy. Vypadá to, že se s Nicholasem definitivně musíte zastavit na hostinu v předvečer zahájení školního roku. Navíc to potěší Samuela, myslím, že teď bude nesnesitelný ohledně nástupu do školy. Vím, že se těší, ale zjevně mě chce mučit s cestou vlakem."


"Severusi, nechceš mi říct, že ho odmítáš pustit vlakem, že ne?"


"Co mi podle tebe asi zbývá? Mám jít s ním, zamávat mu a nechat všechny rodiče, aby svým potomkům okamžitě sdělili, s kým sedí ve vlaku? Copak z něj můžu udělat vyděděnce, ještě než dostane šanci najít si nové kamarády? Nechci, aby dopadl jako já."


"Nabídl bych, že ho odvedu, ale po té nenávistné kampani, která se strhla, když se náš mudlovský sňatek provalil v tisku, by to asi nebyl nejlepší nápad, že?" Dennis zavrtěl hlavou s trpkým pousmáním a Severus se jen ušklíbnul.


"A co kdyby sis od Harryho vypůjčil neviditelný plášť?"


"Myslíš neviditelný plášť Jamese Pottera? Ne, ne, absolutně ne! Navíc si jsem jistý, že je na něm uvalena nějaká kletba pro případ, že by mě někdy napadlo navléct se do něj."


"A kdyby ho nedoprovázel jeho otec, ale domácí zvířátko?" Dennisovi šibalsky zasvítily oči.


"Máš na mysli zvěromagii? Uvažoval jsem nad tím a tenhle nápad by docela šel. Uvidíme."


"Udělej to pro něj. Nic se nestane a chlapec bude mít radost."


"Stejně je teď určitě přesvědčený o tom, že mu akorát ničím život."


"To je dobře, to totiž znamená, že jsi dobrý otec," usmál se Dennis. "Záleží ti na tom, aby byl šťastný. On to ví. Stejně máš štěstí, že ho máš."
"Já vím. Sophie musela vědět, proč chtěla, abych se o něj postaral. Možná je to úplně naopak. Kde bych byl, kdybych ho neměl? Až do konce života bych se zavíral tady ve sklepení, sám a bez lidí."


"No vidíš, a teď k tomu schovávání se ve sklepení můžeš nutit i mladého. Přesně kvůli tomu si lidé pořizují potomstvo," rozesmál se Dennis.


"Drzoune. Radši si zajdi pro koště a vezmi Samuelovi to jeho, má ho v pokoji. Už jste si nezalétali pěkně dlouho. A rychle, starý netopýr se chce zase zavřít ve sklepení, sám a bez společnosti. Ty lektvary se samy nenavaří. Upaluj!" usmál se na Dennise a znova zapálil oheň pod svým kotlíkem.


"Rozkaz, kapitáne Netopýre!" zasalutoval Dennis a kývnul na rozloučenou. "Ještě se zastavím, to se neboj."


"Ani by mě nenapadlo se obávat," brouknul Severus, ale když se otočil, u dveří už nikdo nestál. Dennis už byl dávno na cestě za chlapcem, kterého považoval za svou rodinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 1. ledna 2014 v 13:16 | Reagovat

Tahle kapitola byla fakt zábavná :D Už se těším na kapitolu 've vlaku' ,snad to bude ta příští :D

2 Niki Niki | 1. ledna 2014 v 13:18 | Reagovat

A jinak šťastný nový rok :-)

3 Katherine Katherine | 6. ledna 2014 v 22:11 | Reagovat

Díky :-) O čem bude příští, to zatím neprozrazuji, ale předem říkám, že jsme u konce. Původně jsem to zamýšlela ukončit v této chvíli, ale nakonec ještě něco bude :-) Vidím to na tento pátek, pokud mě prokrastinace nedonutí sepsat to dřív, nicméně vzhledem k časovým možnostem se mi pátek zdá nejreálnější :-)

4 Katherine Katherine | 11. ledna 2014 v 0:58 | Reagovat

A Niki už mě zná, když řeknu pátek, znamená to sobotu! :D Zítra 100%, dneska jsem ještě dopisovala seminárku a v neděli se musím učit, takže zítřek je jasný. Díky za pochopení :-)

5 DorothyAvawl DorothyAvawl | E-mail | 18. července 2017 v 22:23 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

6 Arlenesek Arlenesek | E-mail | 22. července 2017 v 22:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

7 CarolynHal CarolynHal | E-mail | 6. srpna 2017 v 17:20 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

8 Avito777Sl Avito777Sl | E-mail | 16. srpna 2017 v 2:35 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито новгород
авито пакет +для новорожденных
авито сызрань вещи пакетом
авито одежда пакетом +для девочки
нью баланс авито москва

9 DorogiKRDBew DorogiKRDBew | E-mail | 24. srpna 2017 v 10:39 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Туапсе. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8(861) 24-123-45
___________________________
благоустройство личной жизни
единая россия благоустройство
благоустройство территории по договору аренды
ооо благоустройство города пластиковые окна отзывы
благоустройство территории в москве и

10 FvezxCrync FvezxCrync | E-mail | Web | 21. září 2017 v 4:47 | Reagovat

bill consolidation loans - http://personalacrb.org/
fast cash <a href=http://personalacrb.org/>apply personal loan</a> ’

11 Blopinfoth Blopinfoth | E-mail | Web | 21. září 2017 v 21:45 | Reagovat

speedycash com
<a href="http://loansvtna.org/">best payday loans</a>
bad credit payday loans in
<a href=http://loansvtna.org/>payday loans no credit check</a> ’

12 Azsvscekly Azsvscekly | E-mail | Web | 25. září 2017 v 14:29 | Reagovat

effects of viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">buy viagra</a>
does viagra work for women
<a href=http://viagraonszb.com/>cheap viagra</a> ’

13 BbnhPaycle BbnhPaycle | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:28 | Reagovat

online purchase viagra
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
viagra suppliers
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra</a> ’

14 LvvdBreero LvvdBreero | E-mail | Web | 26. září 2017 v 18:23 | Reagovat

viagra soft tablets - https://viagraciom.com
viagra free trial <a href=https://viagraciom.com>viagra online</a> ’

15 Avito321pa Avito321pa | E-mail | 29. září 2017 v 3:48 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

в авито пишет номер подтвержден в аккаунте
артем летушов быстрые деньги на авито
авито россошь деньги в долг
авито коммерческий аккаунт в
купить использованный аккаунт на авито

16 Febbinense Febbinense | E-mail | Web | 30. září 2017 v 22:48 | Reagovat

cash loans online no credit check
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance online</a>
consolidating student loans
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

17 Vuondryday Vuondryday | E-mail | Web | 1. října 2017 v 20:43 | Reagovat

viagra in canada - http://viagraveikd.com/
what does viagra do <a href=http://viagraveikd.com/>generic viagra</a> ’

18 Fwjjinfoth Fwjjinfoth | E-mail | Web | 4. října 2017 v 7:58 | Reagovat

cash loans payday loans
<a href="https://paydayllae.com/">payday loans no credit check</a>
payday advance usa
<a href=https://paydayllae.com/>payday loans online same day</a> ’

19 Jtnbvbspeage Jtnbvbspeage | E-mail | Web | 18. října 2017 v 21:17 | Reagovat

payday loans no credit
<a href="https://paydaycnrs.net/">online payday loan</a>
debt relief companies
<a href=https://paydaycnrs.net/>payday loans online</a> ’

20 MbjmvkGlOssy MbjmvkGlOssy | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 10:27 | Reagovat

viagra mexico
http://vipnowed7.com/
cheap viagra for sale
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online generic</a>

21 KdbccfCrync KdbccfCrync | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 23:12 | Reagovat

america payday loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
1 hour payday loan <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loan</a>

22 JbsfgxGriemi JbsfgxGriemi | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 1:17 | Reagovat

poor credit loan
<a href="https://now24paydayloans.com/">cash advance american express</a>
apply for a payday loan over the phone
<a href=https://now24paydayloans.com/>best online payday loans</a>

23 Dsbgbinense Dsbgbinense | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 9:17 | Reagovat

payday loans no credit check
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">cash advance loans</a>
approved payday loans
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">cash advance loans</a>

24 Mcspriob Mcspriob | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 13:34 | Reagovat

viagra brand for sale
<a href="http://viagraonszb.com/">buy viagra cheap</a>
is generic viagra safe
<a href="http://viagraonszb.com/">over the counter viagra</a> ’

25 Enmupruche Enmupruche | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 17:32 | Reagovat

viagra and alcohol
<a href=http://fviagrajjj.com/>viagra alternative</a>
generic viagra from canada
<a href="http://fviagrajjj.com/">viagra pills</a>

26 Fwenacoush Fwenacoush | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 22:43 | Reagovat

cialis everyday india
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis vs cialis professional
<a href="http://retcialis.com/">buy generic cialis</a> ’

27 Evareday Evareday | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 13:00 | Reagovat

how much does cialis cost
<a href="http://veucialis.com/">cialis daily</a>
cialis uk pharmacy
<a href=http://veucialis.com/>cialis for women</a> ’

28 Ondcpriob Ondcpriob | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 16:21 | Reagovat

how to buy viagra
http://genericonlineviaqra.com/
buy viagra in england
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online</a> OK’

29 LssdvdPaycle LssdvdPaycle | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 16:33 | Reagovat

canada online pharmacy viagra
http://viasergeneric.com/
viagra trial
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra pills</a> OK’

30 RvdGlOssy RvdGlOssy | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 22:06 | Reagovat

viagra 100mg price http://genericonlineviaqra.com/ ok’

31 GbbCrync GbbCrync | E-mail | Web | 11. února 2018 v 23:38 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingpaperwritethesis.org/">write my paper for free</a>
scientific paper writing
https://writingpaperwritethesis.org/ - writings papers

32 LbdCrync LbdCrync | E-mail | Web | 14. února 2018 v 3:37 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">written business plan</a>
the custom paper
https://writebusinessplan.us.com/ - write business plan

33 yobgruiff yobgruiff | E-mail | Web | 16. února 2018 v 23:34 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">dissertation papers</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>paper writing</a> ok’

34 GbrSmign GbrSmign | E-mail | Web | 19. února 2018 v 0:42 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> payday loans online</a>
bad credit consolidation loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> payday loan</a>
OK’

35 GbcDiuth GbcDiuth | E-mail | Web | 19. února 2018 v 23:22 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online payday loan</a>
easy payday loan online <a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>
OK’

36 Dvsatosy Dvsatosy | E-mail | Web | 28. února 2018 v 17:12 | Reagovat

pfizer viagra brand sale
<a href=http://cheaperectilepills.com/>otc erectile pills</a>
viagra for sale online
<a href="http://cheaperectilepills.com/">over counter erectile pills</a> OK’

37 KmsSmign KmsSmign | E-mail | Web | 13. března 2018 v 5:52 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra price</a>
viagra pill splitter
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra pills</a>  OK’

38 Gbdacoush Gbdacoush | E-mail | Web | 15. března 2018 v 19:59 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis 10 mg
<a href="http://cialisoakdm.com/">online cialis</a> OK’

39 Oklacoush Oklacoush | E-mail | Web | 17. března 2018 v 15:35 | Reagovat

prednisone 30 mg
<a href="http://prednisonepill20mg.com/"></a>
prednisone alternatives
<a href="http://prednisonepill20mg.com/">prednisone buy</a> OK’

40 LlmSmign LlmSmign | E-mail | Web | 20. března 2018 v 11:11 | Reagovat

try viagra for free
<a href="http://buyviaqra.com/">online viagra</a>
brand name viagra no prescription
<a href=http://buyviaqra.com/>viagra price</a>  OK’

41 LatonyaCealm LatonyaCealm | E-mail | 27. března 2018 v 12:37 | Reagovat

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

42 Hnbatosy Hnbatosy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 18:17 | Reagovat

viagra and alcohol
<a href=http://vigraviagra.com/>viagra generic</a>
viagra brand secure
<a href="http://vigraviagra.com/">online viagra</a> OK’

43 Grvbeeft Grvbeeft | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 23:07 | Reagovat

Certain lifestyle changes may reduce your chances of getting a bladder infection. get viagra <a href="http://viagraforsalebrc.com/">real viagra for sale</a> viagra and high blood pressure <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra for sale ebay</a>  Psychotherapy or counseling may help patients deal with the emotional impact of this condition. OK’

44 bsdfbrora bsdfbrora | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 23:21 | Reagovat

order viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">buy viagra soft</a> viagra samples <a href=http://viagapharmaked.com/#>generic viagra</a> OK’

45 wbzruiff wbzruiff | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 21:46 | Reagovat

viagra results <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">viagra uk sales</a> cheap viagra from india <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra 100mg price</a> OK’

46 mmkDionse mmkDionse | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 23:31 | Reagovat

1 hour payday loans no credit check <a href="https://ttsitworldwide.com/#">florida payday loan</a> bad credit loans online <a href="https://ttsitworldwide.com/#">nevada payday loan companies</a>

47 bhratosy bhratosy | E-mail | Web | 3. května 2018 v 0:46 | Reagovat

cheap viagra online <a href="http://viagraazmhj.com/#">viagra online</a> cheap generic viagra <a href=http://viagraazmhj.com/#>generic viagra</a>

48 vsfDaycle vsfDaycle | E-mail | Web | 8. května 2018 v 3:27 | Reagovat

female uk viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online usa</a> viagra over the counter <a href="http://fviagrajjj.com/#">cheap viagra online canadian pharmacy</a>

49 brdBreah brdBreah | E-mail | Web | 26. května 2018 v 11:12 | Reagovat

viagra brand <a href="https://aluixnetwork.com/#">cheapset viagra</a> viagra story <a href=https://aluixnetwork.com/#>generic viagra</a>

50 bzyBreah bzyBreah | E-mail | Web | 5. června 2018 v 13:15 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://loviagraosn.com/#">buy viagra</a> cheap viagra online <a href=http://loviagraosn.com/#>buy viagra cheap</a>

51 bynNicle bynNicle | E-mail | Web | 8. června 2018 v 3:51 | Reagovat

viagra and alcohol <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra generic</a> viagra patent <a href="http://viagraveikd.com/#">purchase viagra</a>

52 pazwaymn pazwaymn | E-mail | Web | 8. června 2018 v 4:35 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra without prescription</a> viagra price <a href=http://viagrapfhze.com/#>order viagra</a>

53 nnsBreah nnsBreah | E-mail | Web | 8. června 2018 v 22:38 | Reagovat

viagra tablets <a href="https://aluixnetwork.com/">buy viagra soft</a> viagra coupons <a href=https://aluixnetwork.com/>womens viagra</a>

54 nfsBreah nfsBreah | E-mail | Web | 9. června 2018 v 5:29 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="https://holidayrentallorgues.com/">buying viagra</a> generic viagra online <a href=https://holidayrentallorgues.com/>cheap viagra online</a>

55 nfgBreah nfgBreah | E-mail | Web | 10. června 2018 v 11:16 | Reagovat

buy generic viagra <a href="http://mo-basta.org">viagra soft</a> cheap viagra <a href=http://mo-basta.org>natural viagra alternatives</a>

56 xntNicle xntNicle | E-mail | Web | 10. června 2018 v 21:57 | Reagovat

viagra pills <a href="https://movietrailershd.org ">buy viagra cheap</a> generic viagra review <a href="https://movietrailershd.org">cheap viagra</a>

57 xcbNicle xcbNicle | E-mail | Web | 12. června 2018 v 3:45 | Reagovat

order viagra online <a href="http://emtpartsstore.com/">online viagra</a> viagra india <a href="http://emtpartsstore.com">best place to buy viagra online</a>

58 xbcNicle xbcNicle | E-mail | Web | 13. června 2018 v 2:01 | Reagovat

loan with bad credit <a href="https://onlineloan.us.org">online personal loans</a> payday loan <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a>

59 aaqBreah aaqBreah | E-mail | Web | 14. června 2018 v 15:56 | Reagovat

buy tadalafil 20mg price <a href="http://besiktasboschservis.com/">buy cialis online</a> tadalafil tablets 20 mg <a href=http://besiktasboschservis.com/>buy cialis</a>

60 nssErown nssErown | E-mail | Web | 25. června 2018 v 20:39 | Reagovat

buy cialis without prescription <a href="http://hitcialisosn.com/">cialis no prescription</a> cialis online <a href="http://hitcialisosn.com/">cialis online pharmacy</a>

61 nfffulky nfffulky | E-mail | Web | 27. června 2018 v 3:45 | Reagovat

viagra soft tabs <a href="http://loviagraosn.com/">viagra professional</a> online viagra <a href="http://loviagraosn.com/">discount viagra</a>

62 rhhErown rhhErown | E-mail | Web | 1. července 2018 v 3:46 | Reagovat

generic cialis online <a href="http://cialisotjs.com/">cialis brand</a> tadalafil online <a href="http://cialisotjs.com/">cialis 20 mg</a>

63 jmninfic jmninfic | E-mail | Web | 15. července 2018 v 12:40 | Reagovat

online viagra <a href="http://newviagrakfv.com/#viagra generic online"> generic viagra</a> buy generic viagra <a href=http://newviagrakfv.com/#viagra>online generic viagra</a>

64 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 15. července 2018 v 13:49 | Reagovat

citalopram 40mg

65 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 17:03 | Reagovat

ranitidine 150 mg

66 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 18:47 | Reagovat

ranitidine 300 mg

67 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 7:00 | Reagovat

meloxicam 15 mg

68 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 9:22 | Reagovat

meloxicam 7 5 mg

69 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 10:37 | Reagovat

naproxen 500 mg

70 fhgidoxy fhgidoxy | E-mail | Web | 23. července 2018 v 21:33 | Reagovat

no prescription cialis <a href="http://drcialonlinedkb.com/#">do you need a prescription for cialis</a> buy cialis without prescription <a href=http://drcialonlinedkb.com/#>order cialis online</a>

71 ujaidoxy ujaidoxy | E-mail | Web | 27. července 2018 v 3:14 | Reagovat

viagra wiki <a href="http://viagraocns.com/#">purchase viagra online</a> canada viagra <a href=http://viagraocns.com/#>viagra</a>

72 nsxidoxy nsxidoxy | E-mail | Web | 30. července 2018 v 23:36 | Reagovat

cialis prescription <a href="https://www.fundeconp.org/#">tadalafil 20 mg</a> cialis sale <a href=https://www.fundeconp.org/#>cialis price</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama