85. kapitola: Zrzavá pomoc

11. listopadu 2013 v 22:30 | Katherine |  Aqua vitae novae
Zase nějak nestíhám, ale musím se přiznat, že já osobně pondělky počítám k víkendu, stejně jako pátky. Udělala jsem si rozvrh tak báječně, že mám čtyři dny v týdnu víkend a tři dny školu. Sice od rána do večera, ale vyhovuje mi to takhle. Akorát pak nastávají potíže s tím, když řeknu, že kapitoly přidávám o víkendu - nikdo pak neví, jaký víkend mám na mysli. Regulérní víkend? Víkend ala Katherine? No, dneska už to definitivně stíhám :)
Enjoy!


V den pohřbu panovalo navzdory předpovědi ponuré počasí. Severus měl pocit, že to k téhle chvíli tak nějak patřilo. Pan a paní Shadowovi truchlili, přátelé a bývalí kolegové pronášeli okázalé projevy plné smutku a on stál opodál pod rozložitým stromem, dál ode všech. Odebral se tam hned poté, co předal Sophiiným rodičům své kondolence.


Samuel se pohřbu neúčastnil. Podle lékouzelníků potřeboval strávit ještě určitý čas U Svatého Munga, ačkoli sílil a rostl s každým dnem až nečekaně rychle. Podle lékouzelnice Fowlerové se tím prezetovala jeho výjimečná magická síla. Severus byl v této věci opatrný. Nepřál si nic jiného, než aby chlapec zapadal mezi své vrstevníky a nijak zásadně nevybočoval. Snad v lektvarech by mohl být zvláště nadaný, ale nechtěl, aby se ho ostatní stranili a šikanovali ho. Nechtěl, aby se jeho syn musel někdy cítit tak, jak se cítil svého času on.


Minerva mu stála celou dobu pohřbu bok po boku. Oba v duchu napadlo, že hřbitov v Kensal Green vybral pan Shaddow skvěle. Cítili z něj jakousi prastarou magii. Na hřbitově nebyli pochováni jen kouzelníci, ale i mudlové. V dnešních dobách tady spousta starých čistokrevných rodin nechávala pohřbívat své blízké, jen aby dokázali, že nesouhlasí s teorií čisté krve. Ve skutečnosti to byla jen póza. Ale pro Sophii si nemohli vybrat lepší místo odpočinku.


Po obřadu se konala hostina, na kterou se Severusovi příliš nechtělo. Viděl, že tam míří spousta Sophiiných přátel z ministerstva včetně jejího bývalého manžela, a rozhodl se raději nerozdmýchávat svou přítomností zbytečné vášně. Pan Shadow chápavě pokývnul, když se mu Severus omluvil, ale paní Shadowová si jen významně odfrkla. On i Minerva se to rozhodli mlčky přejít. Tahle dáma se už asi nikdy nezmění.


Z pohřbu se Severus vydal ke Svatému Mungovi. Připadal si zvláštně, jak tak koukal na svého syna. Pořád nedokázal pochopit, že někdo takový existuje. Že někdo nese jeho a Sophiiny geny a leží tady v malé postýlce přímo před ním. Nikdy děti neměl rád a všechna mimina mu připadala jako malé opičky, nicméně jeho syn byl krásný. Musel být po Sophii.


"Pane Snape, slyšela jsem, jak jste se nakonec rozhodl," odchytila ho na chodbě lékouzelnice Fowlerová. Severus přikývnul. Co na to taky jiného říct?


"Chtěla jsem vás jen informovat, že v průběhu příštího týdne už bude možné vzít si chlapce domů. Měl byste teď asi využít všechen čas, abyste přizpůsobil své bydlení malému dítěti."


Severus se zarazil. Jistě, napadlo ho to, ale neměl moc velkou představu, co to vlastně obnáší. Prozatím potřeboval jeho syn akorát tak postýlku, pár hraček a horkou lahev. Ale co až se začne projevovat jeho magie? Rozhodl se, že požádá o pomoc jedinou osobu, u které si byl jist, že mu bude umět pomoci.


"Dobrý den," pozdravil tiše, když zaklepal na dveře Doupěte a ve dveřích stanula nejmladší Weasleyová.


"Pane profesore," vyjádřila své překvapení tím, že jí obočí vylétlo vzhůru, "jak vám můžu pomoci? Harry tady není."


"Slečno Weasleyová, zcela jistě neklepu na dveře rodiny Weasleyových, abych našel pana Pottera. Mohla byste mi prosím zavolat svou matku?"


"Matku?" zamžikala Ginny překvapeně řasami. "Jistě, moment."


Nemusel čekat dlouho a dobrosrdečná tvář paní Weasleyové se objevila mezi dveřmi. Trochu se tohoto setkání obával, přeci jen měl jistou zásluhu na zmrzačení jednoho z jejích synů, který díky němu přišel o ucho. Molly Weasleyová ovšem opět projevila svou dobrosrdečnou povahu, a to i navzdory tomu, jak tvrdá byla tato válka k její rodině.


"Ginny, neumíš pozvat hosta dál?" zakřičela směrem do domu a s úsměvem pokynula Severusovi směrem do kuchyně.


"Nečekala bych tě tady, Severusi. Jak ti můžu pomoct?" zeptala se a rovnou mu nalila šálek horkého čaje. "Mléko?"


"Ano, děkuji," pokývnul a očima provrtal hrnek. "Víš, Molly, plně si uvědomuji, že máš plno práce se svou rodinou, ale přišel jsem tě požádat, zda bys mi tento týden s něčím nepomohla. Samozřejmě se ti odměním," dodal spěšně.


"Já mám pomáhat velkému Mistrovi lektvarů?" podivila se paní Weasleyová. "S čím, u Merlinových vousů?"


"Potřebuji pomoc s zařízením mých komnat," začal Severus, než mu Molly skočila do řeči.


"Není to spíše práce pro dekoratéra?" rozesmála se.


"Spíše pro tebe. Potřebuji, aby moje komnaty byly tak nějak... baby-friendly. Potřebuji je zařídit pro dítě."


"Pro dítě?" zalapala paní Weasleyová po dechu a překvapeně na něj pohlédla. "Pro jaké dítě?"


"Harry ti nic neřekl?" zarazil se Severus. Dostatečně ho udivovalo, že taková senzace jako Severus Snape mající potomka ještě neplnila přední stránky Denního Věštce a podobných plátků, ale byl si jist, že minimálně Weasleyovi o tom už museli vědět díky tomu, že Minerva hledala pomoc u Harryho.


"Slíbil ti Harry, že se nikomu neřekne? Pak se nediv," opáčila zamyšleně. "Dítě. Severus Snape a dítě. Řeknu ti, kdybych si na tohle vsadila jeden svrček, dostala bych minimálně pytel galeonů!"


"Taky si na tu myšlenku ještě nemůžu úplně zvyknout," přiznal Severus.


"Jeho matka neví, jak zařídit byt pro dítě?"


"Jeho matka nežije," oznámil Severus prostě a napil se ze svého šálku. Molly se zatvářila soucitně, ale pak se jí všechny informace konečně spojily.


"Ta zavražděná bývalá profesorka z Bradavic? Ginny říkala, že Obranu neučila vůbec špatně. Je mi to líto, Severusi."


"Mně také," povzdechl si. "Pomůžeš mi? Budu potřebovat do příštího týdne vše přeorganizovat tak, aby byly mé komnaty pro chlapce bezpečné. Předpokládal jsem, že bys všechno nakoupila a vzala si z toho dvacetiprocentní provizi."


"Udělám to zadarmo, Severusi," usmála se Molly, ale lektvarista ji rezolutně přerušil.


"To nepřichází v úvahu! Přece mi nebudeš pomáhat jen tak. Ne, trvám na tom," zavrtěl hlavou.


"Artur má teď dobrou pozici na ministerstvu, vrátil se nám Percy, George se začíná konečně vzpamatovávat a obchody mu za Ronovy pomoci kvetou, kdepak, pomůžu ti ráda jen tak. Jak se chlapec jmenuje?"


"Samuel," odvětil Severus. "Samuel Shadow. Alespoň si ho ve škole nebudou spojovat se mnou. Minimálně první týden, než zjistí, kdo je jeho otec."


"To je krásné jméno. Pokud máme ale jen týden, abychom vše zařídili, měli bychom začít hned zítra. Vyzvednu tě v Bradavicích, nejprve si prohlédnu tvé komnaty a potom se vydáme do Podlouhlé, mají tam obchod s věcmi pro děti," naplánovala si to Molly. Severus na ni překvapeně pohlédl. Takové nadšení nečekal. Ale tohle byla prostě Molly Weasleyová. Milá, dobrosrdečná a vždy ochotná pomoci.


"Děkuji za všechno, Molly. A ještě... omlouvám se."


"Za co?" zeptala se překvapeně.


"Za to Georgeovo ucho. Netrefil jsem," přiznal zahambeně. Molly na něj pátravě pohlédla. Viděla, že ho to opravdu mrzí.


"Severusi, kdybys nepomáhal Harrymu tak, jak jsi mu pomáhal, nejspíš by tady dnes už nikdo z nás nebyl. A George to ucho vůbec netrápí. Když se to stalo, první, co z něj vypadlo, byl vtip, že vypadá jako nočník. Chybí mi ty jeho vtipy," odmlčela se zamyšleně.


"Chvíli to potrvá, než se z toho úplně dostane," zavrtěl hlavou Severus a oba věděli, že nemluví o uchu. Molly přikývla, ale v očích jí mohl spatřit slzy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 15. listopadu 2013 v 18:19 | Reagovat

Já už nevím co ti mám do těch komentářů psát... s výjimkou jedné se mi zatím líbili všechny, včetně téhle. Na další se samozřejmě těším a co dál? ..Už vážně nevím :D

2 Katherine Katherine | 18. listopadu 2013 v 18:16 | Reagovat

Díky, jsem moc ráda, že se ti líbí :-) Teď trošku nestíhám, ale v nejbližších dnech na to skočím, jen teď musím nejdřív stihnout pár deadlinů :D Díky za pochopení :-)

3 Niki Niki | 18. listopadu 2013 v 20:06 | Reagovat

Hlavně ať máš důležitý věci do školy a tak ;-) S povídkou si nedělej stresy- až bude tak bude! :-)

4 Katherine Katherine | 21. listopadu 2013 v 23:57 | Reagovat

No, týden utekl, nějak zásadně jsem ve školních věcech nepokročila, ale aspoň to nejzásadnější (tedy to, co nejvíc hoří) jsem udělala, takže tento víkend kapitola dle plánu. Omlouvám se za týdenní zdržení :-)

5 Niki Niki | 25. listopadu 2013 v 19:53 | Reagovat

To máš pořád víkend nebo nestíháš? :-D Jen že je pondělí večer :D

6 Katherine Katherine | 25. listopadu 2013 v 21:28 | Reagovat

Nestíhám, nestačím! Dneska mi začala stáž a když jsem se večer táhla domů, regulérně jsem uvažovala, že si prostě lehnu na ulici, zmrznu a umřu, tak utahaná jsem byla :D Pak jsem napsala výtah z pěti odborných anglických článků, přičemž každý měl třicet stran, no a teď, pokud neoslepnu (pomalu už přestávám vidět), na to skočím :D

7 Katherine Katherine | 25. listopadu 2013 v 21:50 | Reagovat

Nemůžu, nemůžu, nemůžu už :D Zítra, přísahám na psí uši! Zítra nemám nic do školy, tak přijdu ze stáže, padnu vyčerpáním a o chvíli později už budu ready, fakt :-)

8 Katherine Katherine | 27. listopadu 2013 v 21:38 | Reagovat

Tak jsem to zase nestihla... Nechám to na pátek, neboť bych dvě kapitoly v jednom týdnu asi nestihla a takhle slibuju, že to sepíšu zítra a přidám v brzkých ranních hodinách. Mohlo by se to zdát jako rafinovaný tah, jak to protahovat až do Vánoc, ale fakt ne, jenom to fakt teď nějak nezvládám. Po 8,5 hod zírání do PC na stáží už nemám energii na to přijít domů a zírat do PC dál, nicméně co se týče školních věcí, nic jiného mi nezbývá. A pak to odnáší blog. Ale zítra už fakt.

9 Katherine Katherine | 28. listopadu 2013 v 23:25 | Reagovat

Super, tak extradlouhá kapitola je sepsána a uložila jsem ji ke zveřejnění na 00:01, ovšem absolutně se mi na blogu nezobrazuje, takže netuším, jestli v 00:01 vyjde nebo ne :-( Otevřela jsem už několik prohlížečů, ale všude je to stejně na prd.

10 Katherine Katherine | 28. listopadu 2013 v 23:26 | Reagovat

Preventivně jsem dala i zveřejnit ihned, takže je tady ta možnost, že se objeví obě. Nebo alespoň jedna z nich, to by bylo fajn. Kdyby nic, ráno už to snad půjde :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama