76. kapitola: Volání nenarozeného

19. července 2013 v 18:00 | Katherine |  Aqua vitae novae
Předevčírem Bristol, včera pláž a oceán v Brightonu, no, musím říct, že jsem si ty dva dny volna užila. Teď už zase hop zpátky do práce, ale než vyrazím, ještě jsem stihla připravit novou kapitolu. Tak doufám, že si ji užijete :)
Enjoy!

Severus se s trhnutím probral ze sna. Takovou noční můru si nepamatoval, a že jich za svůj život zažil už mnoho. Tohle se zdálo být úplně jiné. Jako by v tom snu bylo něco reálného, co se ho snažilo upozornit na to, že je něco špatně. Hodně špatně.


Posadil se na posteli. Mohl by ignorovat svůj instinkt a tvrdit sám sobě, že o nic nejde, ale jeho instinkt patřil k těm několika věcem, kterých si sám na sobě velice cenil. A právě on mu zrovna našeptával, aby tuhle podivnou noční můru jen tak neignoroval.


Rychle se obléknul a vyrazil do ředitelny. Věděl, že mu Minerva dovolí přemístit se jejím krbem na ministerstvo. Potřeboval si promluvit s Pastorkem. Cítil s téměř stoprocentní jistotou, že pokud se děje něco zlého, souvisí to s Lestrangem a jeho nohsledy.


Zaklepal na její dveře a ani na vteřinu ho nenapadlo, že by v takovou brzkou hodinu mohla ředitelka ještě spát ve svých komnatách. Věděl, že je Minerva ranní ptáče. Přeci jen ale nečekal, že už stihla přijmout ministerskou návštěvu. Když vešel do dveří, upřely se na něj pohledy dvou lidí. Ženy, za kterou původně přišel, a muže, za kterým měl namířeno. To jen potvrdilo jeho teorii, že se něco stalo.


"Co se děje?" zeptal se rychle a bez pozdravu, jako by pozapomněl na dobré vychování.


"Posaď se, Severusi," vyzvala ho ředitelka vážně.


"O co jde?" obrátil se na Pastorka, aniž by udělal, oč ho jeho nadřízená požádala. Pokaždé, když byl v minulosti požádán, aby se posadil, zpráva, která následovala, ho stejně okamžitě zvedla z křesla a přiměla ho k tomu, aby se pokusil vše rozchodit a alespoň částečně se tím uklidnil.


"Přišel jsem za Minervou, protože rodiče Sophie Shadowové nahlásili její zmizení," začal pomalu a vážným hlasem. "Podle všeho se pohádali a domnívají se, že se Sophie navzdory pokročilému rizikovému těhotenství vydala sem."


"Zrovna jsem Kingsleymu vysvětlovala, že by Sophie nevystavila sebe a dítě takovému riziku tím, že by se pokusila přemístit z Francie až sem do Skotska."


"To nám ale bohužel nevysvětluje, kde se tedy Sophie nachází. Nicméně můžu vás ujistit, že se na její nalezení soustředí celá Druhá skupina, doufejme tedy, že jde jen o planý poplach a brzy vaši kolegyni najdeme."


"Nejde o planý poplach," ozval se zničehonic a tak trochu i proti své vůli Severus. Pohledy obou lidí v místnosti se upřely na něj.


"Mluvil jsi s ní?" zeptala se Minerva.


"Víš o tom něco víc než my, Severusi?" přidal se vážným hlasem Kingsley.


"Ne, jen mám takový pocit. Myslím, že se jí něco stalo a myslím, že se nepletu."


"Proč si to myslíš? Máš k tomu nějaké důkazy?"


"Vlastně ne. Je to jen pocit. Zdál se mi takový sen…" Jen co to vyslovil, uvědomil si, jak příšerně to znělo a začal se cítit velmi hloupě. Pokusil se to ale přece jen vysvětlit, snad aby si před nimi nepřipadal jako nová Sibyla. "Já nevím, byl to sice jen sen, ale zdálo se, jako by byl na reálném základě. Jako by mi něco říkalo, že se děje něco strašného. Proto jsem vlastně přišel."


Ani jeden z nich na něj nezíral, jako by se zbláznil, což jej překvapilo. Kingsley si zachoval svou obvyklou důstojnou, ale nic neříkající tvář a Minerva se zatvářila velmi zamyšleně.


"Mohl bys nám ten sen prosím popsat?" požádala ho.


"Nevím, bylo to zmatené, šlo jen o ten pocit," zareagoval trochu podrážděně. Netušil, jak to popsat, celá ta věc byla nesmírně podivná. Vlastně ani nevěděl, zda to má co do činění se ztracenou Sophií, jen si to myslel. Ale nebyla by to příliš velká souhra náhod, aby se mu zdálo něco tak podivného, zrovna když Sophie zmizela?


"Vím, že je to těžké, ale zkus to, prosím," nenechala se odradit.
"Bylo to jako v nějaké jeskyni. Tma, vlhko a něco jako ozvěna. Někdo tam byl, ale neviděl jsem ho. Nevydával žádné zřetelné zvuky. Spíš jen takové tiché úpění, které ale vycházelo z jeho nitra. Rozléhalo se to. Věděl jsem, že to patří mně. Že to mám slyšet já. Jako kdyby mě někdo volal. Jako by mě žádal o pomoc. Asi je to hloupost, ale instinkt mi říkal, abych to bral vážně."


"Myslím, že se tvůj instinkt znova nemýlil," řekla zamyšleně ředitelka. Kingsley se na ni překvapeně podíval. Jemu se to očividně zdálo jen jako podivná noční můra a zvláštní souhra náhod.


"Četla jsem kdysi o takové zvláštní, velmi vzácné formě magie. Slyšel jsi někdy o Volání nenarozeného?"


Severus rychle pohlédl na Kingsleyho. Z jeho tváře ale vyčetl, že o něčem takovém nikdy neslyšel, na rozdíl od něj.


"Myslíš, že o tohle mohlo jít? To by ale znamenalo..."


"Že jsou v ohrožení života a že to dítě bude zatraceně silný kouzelník," dokončila za něj Minerva.


"Pokud se z toho dostanou. Tohle musí mít něco společného s těmi třemi!"


"Existuje mnohem víc lidí, kteří jsou schopni ublížit těhotné ženě, než Lestrange a jeho přátelé, Severusi. Navíc o jejím spojení s tebou vůbec nevěděli."


"Je tady něco, o čem bych měl vědět?" zeptal se Kingsley. Než mu někdo ale stačil odpovědět, otevřeným oknem proletěl černý pták a na velký pracovní stůl dopadl dopis. Minerva po něm rychle sáhla a otevřela ho. Pak zvedla oči a pohlédla na Severuse.


"Vypadá to, že se to nějak dozvěděli," řekla tiše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 19. července 2013 v 20:08 | Reagovat

Ale notak :D Tohle je k zbláznění-vždycky to utneš když to je nejnapínavější! :-x ...Nechtěla bys napsat nějakou ultradlouhou kapitolu (třeba za dva týdny, ale aby to zas neskončilo v tom nejlepším!) ? :-D

2 Katherine Katherine | 20. července 2013 v 2:48 | Reagovat

Niki, já ti mám to utínání tak nějak ráda :-) Ale slibuju, že jedna z následujících kapitol bude pořádně dlouhá, jen nevím, zda to bude hned ta příští :-)

3 Niki Niki | 21. července 2013 v 23:57 | Reagovat

Hlavně ať už to je :D

4 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 24. července 2013 v 13:49 | Reagovat

Teda, ty máš opravdu talent na napínavé konce. Ale mě se to nelíbí! Já umřu napětím! :-)
Už se nemůžu dočkat další kapitoly, obzvlášť té dlouhé... :-)

5 Katherine Katherine | 25. července 2013 v 23:35 | Reagovat

Ach jooo, ale já fakt nevím, jestli ta dlouhá bude už zítra, spíš asi ne :-( Ale budu se snažit neuseknout to takhle v prostředku :-)
Díky za komentáře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama