74. kapitola: Na číhané

29. června 2013 v 14:26 | Katherine |  Aqua vitae novae
Tak já nevím, mám se vymlouvat na časový posun a tvrdit, že tady je pořád ještě pátek? To mi asi nikdo neuvěří, co? Omlouvám se, včera to (opět) nějak nevyšlo, ale příští týden to do toho pátku bude, slibuju. Problém s touto kapitolou byl v tom, že jsem se potřebovala někam dostat, prostě napsat nějakou takovou tu vatičku, což se nikdy nepíše moc dobře. Co bude následovat, to mám promyšlené, takže žádné zdržování nebude. Ale možná bude další kapitola i o něco dřív, jelikož mám příští pátek opět volno a tak bych se docela ráda jela válet do Brightonu k oceánu. Tak uvidíme, čtvrtek vypadá taky docela nadějně. Jen doufám, že mi tyhle prodlevy a změny v rozvrhu odpustíte, jsem holt člověk, kterému deadliny nesvědčí. Ale kvůli vám se vynasnažím na sobě zapracovat a do těch pátků to vždycky nějak stíhat :)
Enjoy!

Od chvíle, co začaly prázdniny, se Severusovi usínalo hůře a hůře a stejně tak špatně se mu vstávalo. Chyběl mu pravidelný režim a naprostá zaneprázdněnost, kterou mu obvykle přinášelo opravování testů, esejí a písemných školních trestů.


Občas se u něj zastavil Dennis, který stejně jako minulé léto hloubal po chodbách hradu, jelikož se neměl kam vrátit, ke konci prvního červencového týdne se ale rozloučil i on. Nicolasovi se podle všeho podařilo přesvědčit rodiče, aby u nich mohl Dennis zůstat celé léto. Minerva překvapivě souhlasila, i když podle nařízení ministerského odboru péče o dítě měl Dennis strávit prázdniny na hradě. Chlapec se tedy nadšeně sbalil a vydal se na Nighyovic sídlo.


Po několika dnech, kdy se snažil zaměstnat svou mysl čtením nejnovějších lektvaristických publikací a magazínů, to vzdal a požádal Minervu, aby mu sdělila, kde teď Sophie žije. Tak nějak tušil, že to bude vědět a zdaleka se nemýlil. Svou prosbou o informaci se sice vystavil dlouhému rozhovoru, během kterého se Minerva snažila analyzovat jeho plány a pohnutky, jako by byl malý prvák, který nedokáže sám uvážit důsledky svého rozhodnutí, ale nakonec přeci jen odcházel z ředitelčiny pracovny s cennou informací.


Ještě to odpoledne si před zrcadlem změnil rysy tváře tak, že vypadal jako obyčejný mudlovský dědeček, jakých potkáte v každém parku několik, a vydal se na nenápadnou obhlídku. Neměl v plánu odhalit svou identitu ani se Sophií mluvit, jen chtěl na vlastní oči vidět, že jsou v pořádku, ona i jeho nenarozený potomek.


V mudlovských šatech se vydal na procházku parkem, který se nacházel poblíž Sophiina současného bydliště, v ruce třímal pytlík zrní a byl pevně rozhodnut splynout s ostatními postaršími návštěvníky parku, kteří s oblibou chodili do těchto míst krmit kachny z místního jezírka a jiné další ptáky. Krmil hodinu, ale Sophie nepřicházela, ačkoli si říkal, že zrovna dnes by se do parku projít mohla, když konečně po několika deštivých dnech vyšlo slunce a oteplilo se. Pomalým stařeckým krokem se tedy vydal směrem k domu, v němž by měla Sophie podle Minerviných informací pobývat.


Když ženu, která nosila pod srdcem jeho dítě, nespatřil ani tam, rozhodl se počkat. Vytáhl starou fajfku a zapálil si. Jako dvojí agent musel kolikrát stát venku a hlídkovat a převlek kouřícího starce působil věrohodně, proto takhle jednou za čas překonal svůj odpor ke kouření a použil svou starou dobrou hlídkovací fajfku.


Nekouřil dlouho, když se před vchodem do domu setkali dva postarší lidé, přicházející každý z jedné strany. Muž políbil ženu na obě tváře a ani jeden z nich si nevšimnul opodál kouřícího staříka, který naoko pozoroval ruch ulice, ale ve skutečnosti se chystal vyslechnout každé slovo, které by mu mohlo přinést jakoukoli informaci, po které prahnul.


"Mluvila jsem s léčitelem," začala žena se zřetelně francouzským přízvukem. Severus se na ni pozorněji zadíval a napadlo ho, že by před ním skutečně mohla stát Sophiina matka. Francouzský přízvuk, povědomé rysy, zapadalo to do vzorce. Vysoký muž v obleku ji pokývnutím hlavy vybídl, aby mu řekla víc.


"Zítra ji pustí, podle všeho to byl planý poplach. Mohlo to podle něj být způsobeno tím, jak nedodržuje režim. Máme ji víc hlídat, žádné dlouhé procházky, žádná námaha."


"Doma nevydrží, vždyť ji znáš. Zbývají jí dva měsíce, nevím, jak ji chceš ohlídat. Čas od času se musí podívat ven, pokud se tady nemá mezi čtyřmi stěnami zbláznit."


"Rozhodla jsem se, že zůstanu doma. Jednou denně s ní půjdu na procházku, aby se nerozčilovala, že nikam nesmí, to jí taky nesvědčí, ale zbytek času budu dohlížet na to, aby ležela a odpočívala."


"Nemyslím, že na to přistoupí. Nenechá tě skončit s prací, abys na ni dohlížela jako na malé nemocné děcko. Je těhotná, ne nemohoucí."


"Jistě, a ty ji v tom ještě podporuješ. Chcete snad, aby to dopadlo jako posledně? Někdy se prostě člověk musí přizpůsobit okolnostem!" Francouzská dáma zvýšila hlas a vypadala rozčileně. Její muž jí konejšivě položil ruku na rameno.


"Edith, nikdo nechce, aby to dopadlo jako posledně. Jen si myslím, že ji nemůžeme takhle svazovat zákazy a příkazy, protože to jí a dítěti ubližuje mnohem víc, než několik procházek denně. Musíme najít nějaký kompromis. Ona v kleci nevydrží."


"Jistě, protože to já ji strkám do klece. Já jsem vždycky ta špatná. Povím ti jen jedno, ty za to můžeš. Rozmazlil jsi ji, naučila se od tebe přizpůsobovat si pravidla, jak se jí to hodilo. Jenže teď to skončilo. Léčitel něco nařídil a já s ním souhlasím, takže to tak bude, ať se to vám dvěma líbí nebo ne."


Žena našpulila rty a muži došlo, že v této věci si manželka povede svou a neustoupí. Koneckonců ona musela mít vždycky pravdu. Takhle to dopadá, když se člověk ožení za Francouzku. Jemu už nezbývalo, než se pokusit své milované dceři nějak oživit těch několik následujících týdnů, během kterých bude sotva moci vylézt ven na čerstvý vzduch.


Povzdechnul si a pokrčil rameny. Pak přikývnul. Takhle končila drtivá většina jejich hádek a potyček. Objal svou ženu okolo ramen, smířlivě ji políbil, když si rozzlobeně odfrkla, a vydali se spolu směrem k parku, aby si alespoň užili slunného dne.


Severus dál stál před jejich domem a ani si nevšimnul, že už nějakou chvíli pokuřuje prázdnou dýmku. V hlavě teď měl jediné. Pokud se Sophiin stav zhoršil tak, že musí až do porodu dodržovat klidový režim, není tady sebemenší šance, že by se s ní mohl vidět a přiznal se jí, že je naživu. Pokud by jí tedy nechtěl způsobit předčasný porod.S těmito myšlenkami se vrátil zpět do Bradavic. Jako první se vydal za Minervou. Na jednu stranu nenáviděl ten fakt, že někdo další ví o takhle citlivém aspektu jeho života, ale na druhou stranu to bylo pěkné, mít si alespoň občas s kým promluvit. Jen si začal někde v hloubi duše přát, aby si mohl všechno vyříkat se Sophií. Tohle se ale jevilo jako obtížnější oříšek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 29. června 2013 v 19:04 | Reagovat

Jsem zvědavá, jak se to bude všechno vyvýjet 8-O Ať už je tu další :-D

2 Katherine Katherine | 29. června 2013 v 21:52 | Reagovat

Bude brzy, slibujuuuu :-) Vidim to tak do ctvrtka, jelikoz se prokazalo, ze mam zasadni problemy s psanim behem volneho dne :D Omlouvam se za absenci hacku a carek, ale mam lunch break (trosku pozde :D ) a pisu z pracovniho pocitace. Londyn vas zdravi, drahousci! Predpokladam, ze casti z vas uz zacaly prazdniny, tak tedy ENJOOOOOOY! :-)

3 Niki Niki | 5. července 2013 v 17:53 | Reagovat

Tak snad za týden :-|  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama