Les Misérables

1. března 2013 v 0:00 | Katherine |  Myšlenky
Přátelé, jsem na dnešek připravena, skutečně. Cítím v kostech, že se mi po opravdu dlouhé době vydaří přidat kapitolu v pátek. Tak mě napadlo, že bych se mohla trochu vyjádřit k novému filmu Les Miserables, který jsem nedávno viděla.Dobrá, přiznávám, film to není úplně nový, většina z vás ho patrně viděla už před nějakou dobou, ale já jsem v poslední době trochu opožděná, takže není divu, že jsem to stihla až teď. Ale zajímalo by mě, jak se vám tento film líbil.

Abych byla upřímná, trochu mě zarazila absence mluveného slova. Myslím, že divadelní prkna snesou toho zpěvu mnohem víc než film, proto jsem zpočátku propadla mírné skepsi. Zpětně musím říct, že to nebylo tak zlé. Stále si myslím, že by bylo lepší kombinovat mluvené slovo prokládané zpěvem, ale v konečném výsledku mi to nevadilo tak, jak jsem očekávala.

Ohledně výběru obsazení jsem poněkud nejednotná v názorech na jednotlivé herce.

Jean Valjean alias Hugh Jackman? Ach, jak se mi na něj dobře koukalo. Velmi povedený to muž, že ano? Nedokážu mu vytknout nic. A právě jsem se přistihla, jak slintám.

Rovněž u Fantine se podle mě obsazení povedlo, Anne Hathaway hraje velmi dobře nejen v tomto filmu a její pojetí písně I dreamed a dream mě opravdu zaujalo, ač mám v živé paměti výkon Susan Boyle z britského Talentu, proto se mi dodnes tato píseň pojí se zcela zásadním momentem překvapení.

U Javerta alias Russella Crowa jsem si zpočátku nebyla příliš jistá, pořád mám na jeho místě zafixovaného Johna Malkoviche z televizní adaptace z roku 2000 a tahle změna mi připadala velmi markantní. Musím ale říct, že svou postavu zahrál opravdu výborně. Už když jsem Bídníky před mnoha a mnoha lety četla poprvé, nad Javertem jsem se něco napřemýšlela!

Maličká Cosette je moc roztomilá a její hlásek zní jako pohlazení, písničku Castle on a cloud jsem si pustila vícekrát. Ale potíž nastává u dospělé Cosette, je to jen mnou, nebo tam Amanda Seyfried s velkýma vypoulenýma očima nesedí ani vám? Což o to, o jejím výkonu nemůže být pochyb, ale nemůžu si pomoct, já bych ji do této role patrně neobsadila.

Rovněž u Eponine jsem pocítila mírné potíže s přijetím její protagonistky Samanthy Barks, i když je to nádherná holka s příjemným hlasem. Z nějakého důvodu mi připadala příliš dnešní, jako by mi do tehdejší doby nezapadala. Nicméně i její píseň On my own jsem si přehrála několikrát.

Manželé Thénardierovi se povedli, Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen jsou natolik bizarním duem, že to tak nějak pasuje.

A Marius alias Eddie Redmayne? Já vám nevím, pro mě takový ten typ "nenadchne, neurazí". Ale jak by taky mohl nadchnout, když celý film vzdychám nad Hughem Jackmanem.

Abych to uzavřela, filmu bych dala čtyři hvězdičky z pěti, jedna absentující je za ty chybějící dialogy. Neustálý zpěv nakonec nepůsobil tak děsivě, jak jsem očekávala, nicméně každému je asi jasné, že s občasným mluveným slovem by to dopadlo ještě o chlup lépe. Ach, zapomněla jsem zdůraznit, že jde o britský film. Tak tedy čtyři a čtvrt hvězdičky. A vezmeme-li ještě jednou v úvahu Hugha Jackmana, vyšplhá se mé hodnocení na čtyři a půl. Ano, přiznávám se, jsem zcela očividně zaujatá ve prospěch Britů a pěkných zralých mužů.

A co vy? Viděli jste nejnovější adaptaci Bídníků? Zaujala vás nebo už ji nikdy nechcete znova vidět?

Songy, které si klidně přehraji znovu a znovu:
Eponine: On my own
(Nejen) vězni: Look down
Malá Cosette: Castle on a cloud
A doporučuji také tohle video věnované speciálně Gavrochovi. Pro to dítě jsem měla zvláštní slabost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 1. března 2013 v 22:10 | Reagovat

Když ten film tak chválíš, tak se na něj asi kouknu :D  +zmínění o pěkném herci...:-D

2 Katherine Katherine | Web | 1. března 2013 v 22:26 | Reagovat

Noo, vlastně u mě ten film dostal pouze těch zasloužených 80%, těch zbývajících 10% (5% za britský původ a 5% za sexy herce) se asi nedá brát moc vážně :D Ale jo, bylo to vcelku příjemné. Jen ty chybějící dialogy!

3 Katherine Katherine | Web | 1. března 2013 v 23:29 | Reagovat

Rrrr... Jsem mrtvolná. Zítra to dopíšu, slibuju :D

4 Katherine Katherine | Web | 1. března 2013 v 23:29 | Reagovat

(A to jsem to tak krásně cítila v kostech :-( )

5 Niki Niki | 2. března 2013 v 9:27 | Reagovat

Ach jo, já se tak těšila že si to ráno přečtu! :-(  :D

6 Katherine Katherine | Web | 2. března 2013 v 14:12 | Reagovat

Pardon, já jsem tušila, že nemám slibovat :-( Ale dnes už to vyjde :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama