59. kapitola: Návštěva u malých ušatců

7. ledna 2013 v 0:26 | Katherine |  Aqua vitae novae
Vlak se nakonec nekonal, ale stihla jsem to i tak, i když s dvacetiminutovým zpožděním :)
Moc akce tam dnes nebude, patrně protože autorka se na žádnou akci necítí a nejraději by zaspala celé zkouškové (tvořené jednou zkouškou, ha, ha). Každopádně doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit.
Enjoy.
Poslední tři dny svého pobytu na ošetřovně strávil Severus z větší části v izolaci. Sophie se za ním přišla podívat ještě jednou, ale když pochopila, že žádné příjemné slovo z něj nevymámí, rozloučila se a dál ho nechávala pozdravovat už jen přes Minervu. Ta přicházela tak jednou denně, vždy jen na chvíli. Měla toho teď hodně. Severus se na ni chtěl zlobit, ale moc se mu to nedařilo. Koneckonců ředitelka udělala to, co jeho velký přítel Brumbál nikdy. Upřednostnila jeho zájmy před vyšším dobrem.

Jediný, kdo za ním chodil pravidelně, byla Poppy, která starostlivě kontrolovala stav pomalu se hojící spálené kůže pod vrstvou obvazů, a Dennis, který se o jeho přítomnosti na ošetřovně dozvěděl patrně díky svému napojení na zmijozelskou kolej. Minerva dobře věděla, že by Severus vyváděl, proto se před studenty nezmínila o důvodech nepřítomnosti jejich profesora, nicméně zmijozelská kolej se vždy dokázala doslechnout vše potřebné.

Dvanáctý den ráno Poppy usoudila, že Severusova kůže už dostatečně zregenerovala a souhlasila s odstraněním obvazů. Několikrát mu ještě důrazně připomněla, že se má šetřit, a propustila ho. Severus ani na chvíli nenapadlo, že by se do svých komnat přemístil letaxem, přeci jen představa plamenů mu nedělala ještě příliš dobře. Hned ve dveřích se ale srazil se zadýchanou Sophií.

"Poppy, už to začalo! Musíte jít se mnou, hned!" vyhrkla a přerývavě dýchala.

"Běžela jsi až sem? Co letax?" podivil se Severus s úšklebkem, než mu došlo, co začalo. Skřítčí záležitost teď přeci jen na nějakou dobu pustil z hlavy. Sophie ho zpražila pohledem, ale nic neřekla.

"Fajn," kapituloval Severus, když pochopil, že je na něj jeho kolegyně a sexuální partnerka stále naštvaná. "Mám něco udělat?"

"Jdi si lehnout, řekla jsem, že máš odpočívat!" napomenula ho Poppy, která rychle čapla svou brašnu a hůlkou ukázala Sophii směrem ke krbu. Ta ještě vrhla poslední pohled na Severuse, pak nabrala do hrsti trochu vnitrohradního prášku a odletaxovala se k sobě. Poppy ji ihned následovala.

"Fajn!" zavrčel Severus sám pro sebe a odebral se do svých komnat. Když o něj nestojí, tím lépe pro něj. On také nemá zapotřebí účastnit se krvavého porodu skřítčích mláďat. S těmito myšlenkami se natáhl na své kanape a bez delších průtahů usnul. Možná měla bradavická ošetřovatelka pravdu v tom, že ho jeho zranění i následná léčba pořádně vyčerpaly.

Když se konečně probudil, byl už večer. Došlo mu, že Tinky mu asi večeři nedonese, tak se převléknul do čistého hábitu a odebral se do Velké síně. Jen doufal, že mu Hagrid mezitím všechno nesnědl. Když nad sebou poloobr neměl přísný pohled svého kolegy, cpal se jako nezavřený.

Sotva vešel do dveří, upřely se na něj pohledy poloviny osazenstva. Dennis na něj mrknul a Minerva k němu vyslala překvapený výraz. Pak se pozornost většiny studentů obrátila zpět k jídlu a jejich vlastním záležitostem. Navrátivší se profesor pro ně nebyl zase tolik atraktivní.

"Co ty tady?" zeptala se ho překvapeně ředitelka.

"Poppy mě dnes ráno propustila," odvětil a v duchu se podivil, že o tom Minerva neví.

"To vím, ale co děláš na večeři? Máš se šetřit!"

"Měl bych Poppy vyřídit, jakého má v tobě báječného hlídacího psa. Nicméně prospal jsem celý den a po probuzení jsem pocítil intenzivní pocit hladu. Měl jsem snad zavolat svou skřítku, aby mi přinesla jídlo? To by bylo hloupé snad i mně," rýpnul si Severus.

"Dočasně bude tobě i Sophii pomáhat Barney, omlouvám se, zapomněla jsem ti to říct. Byl ses za nimi podívat?" zeptala se a upřela na něj pátravý pohled. Severus jen nakrčil nos.

"Jsou to snad moje mláďata? Tinky se předpokládám časem přijde podívat a přitáhne je s sebou, ale já snad na exkurzi počůraných plen a rozbouřených hormonů chodit nemusím, ne?"

"Sophie jim hrozně pomáhá, dokonce jim vyčlenila svou pracovnu, aby měli nějaké soukromí a nemuseli bydlet s ostatními skřítky. Myslím, že by ocenila, kdyby ses taky nějak zapojil. Koneckonců Tinky je tvá skřítka."

Severusovi došlo, že se nikdy nezamýšlel, kde a v jakých podmínkách skřítci na hradě bydlí. Na prohlídku malých ušatců však měl vyhraněný názor.

"Ano, Tinky je má skřítka. Troufám si ale říct, že kdyby nebylo toho Sophiina Barneyho, nikdy by v tomto stavu nebyla."

"Jsi nehorázný paličák, Severusi," povzdechla si ředitelka. "Špetka dobré vůle by ti nezaškodila. Jednou bys tohoto přístupu mohl litovat. A krom toho věřím, že Sophii si rozzlobit nechceš."

"Fajn!" kapituloval Severus a protočil oči. "Zastavím se tam po večeři, na dvě minuty."

"Jaká radost," podotkla Minerva ironicky a obrátila pozornost zpět ke svému pudinku.

Severus se zamyslel nad poznámkou o jeho přístupu. Neprojevil snad dostatečné pochopení, když Tinky dovolil, aby žila v páru? A poté, když souhlasil, aby vychovávala své potomky sama? Proč se od něj ještě očekává, že půjde k jejich kolébkám jako kmotřička víla a začne slintat nad tím, jak jsou rozkošní?! Vždyť ani nerozezná kluka od holky, pokud je nevidí bez plenky. Všichni přece vypadají stejně, jako malá opičí mláďata. Zavrtěl hlavou a zabodl oči do svého talíře. Ne, svět je nesmírně absurdní místo. Lidé se raději srovnají s jeho smrtijedskou minulostí nežli s faktem, že prostě a jednoduše nemá rád děti.

Naplnil si žaludek, ale žádnou pořádnou radost z jídla nepociťoval. Musel myslet jen na to, že ho za chvíli čeká zdvořilostní návštěva, na které se bude muset přetvařovat od začátku do konce. Báječné.

Brzy se omluvil, rozloučil se s kolegy a vydal se k Sophiiným komnatám. Na dveře zaklepal, jako by se chystal na popravu. Chvíli trvalo, než se dočkal nějaké reakce. Když ale Sophie konečně doběhla ke dveřím a otevřela je, pochopil, že takhle hrozivě si to ani nedokázal představit.

Uprostřed obýváku ležela deka, na které si lebedila novopečená rodinka. Tinky, Barney a šest, celých šest potomků!

"Pane!" vypískla tiše Tinky, patrně v domnění, že tak tichý zvuk nedokáže vzbudit ta dvě mláďata, která se jim konečně podařilo uspat. Opak byl ale pravdou a tak se místností rozezněl mohutný šestihlas řevu. Severus statečně potlačil nutkání vycouvat ze dveří, ale v duchu si uvědomil, že by teď asi raději čelil zbývajícím Smrtijedům, než těmto řvoucím uzlíčkům.

"Ahoj, Tinky," řekl nahlas v domnění, že přehluší tu hrůzu. "Přišel jsem se jen podívat a pozdravit tě." To už u něj ale stál Barney a táhnul jej k potomstvu.

"Tohle je Timmy, Danny, Sevie, Minnie, Jackie a Fredie," představil mu postupně všechny děti. Severus v duchu pomyslel na to, že by jim měli jména našít na oblečky nebo je minimálně rozlišit barevně. A nad jménem třetího z nich se pro jistotu raději ani nepozastavil.

"Krásní?" pohlédnul na Tinky a velmi nepřesvědčivě se pokusil o kompliment. U Merlinových vousů, obelhávat Pána Zla bylo mnohem jednodušší! Tinky však patrně pod vlivem hormonů nezaregistrovala ani stopu lži a tak se celá rozzářila.

"Báječné, moc rád jsem se stavil, ale teď už musím bohužel jít, Poppy mi přikázala setrvávat v posteli," vymluvil se, když pochopil, že hlučný šestihlas jen tak své představení nepřeruší. Navíc Tinky zvedla jedno z dětí, přičichla k jeho pleně a nakrčila nos. Ne, u tohohle Severus vážně být nechtěl. Vycouval ze dveří a do svých komnat se dostal takovou rychlostí, že se patrně muselo jednat o jeho vlastní rekord.

Sophie ve svých komnatách jen zavrtěla hlavou. Pak se povzbudivě pousmála na mladou rodinku. Možná Severus jednou dostane rozum.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 7. ledna 2013 v 10:13 | Reagovat

Tak to bylo něco, takhle jsem se nasmála snad jen u té kapitoly kde byl Severus ještě u Munga (naštvaná Minerva, ocucaný bonbón) :D Jinak se mu vůbec nedivím že se nechtěl jít podívat na skřítčata, to musí být něco :D A Sevie? Nevymyslela to tak náhodou Sophie? :-D  Ale jinak myslím, že nemá být proč naštvaná, nebo může mít aspoň víc pochopení :-?

2 Lisi Lisi | Web | 7. ledna 2013 v 12:08 | Reagovat

Našít jim jména na oblečky či odlišit barevně. To je moje top část této kapitoly.

3 Katherine Katherine | Web | 7. ledna 2013 v 13:35 | Reagovat

Niki, většina lidí prostě nemá pochopení pro ty, kteří neskáčou z lidských mláďat nadšením tři metry do vzduchu :-( Sophie to jen převedla i na malé skřítky. Sevie je dílo, ten ještě bude Severuse pronásledovat :D
Lisi, takový praktický nápad by to byl! Minimálně než trochu vyrostou a bude možné je rozeznat :D

4 Niki Niki | 7. ledna 2013 v 16:07 | Reagovat

Otravné skřítčí mládě...chudák Severus :D A rozlišíš je teda barevně? :D

5 Katherine Katherine | Web | 7. ledna 2013 v 23:30 | Reagovat

Co já, to Tinky se o to má postarat! :D

6 Niki Niki | 8. ledna 2013 v 16:11 | Reagovat

Tak já teda budu doufat, že jo :D

7 Niki Niki | 8. ledna 2013 v 18:40 | Reagovat

A postará? :D

8 Katherine Katherine | Web | 10. ledna 2013 v 10:52 | Reagovat

No kdo ví :D

9 Niki Niki | 11. ledna 2013 v 21:36 | Reagovat

Bude nová kapitolka ještě dnes? ???

10 Katherine Katherine | Web | 11. ledna 2013 v 23:57 | Reagovat

Niki, můj mozek okupují volby :D Nevím, zda se mnou do zítřejší 18 hod vůbec něco bude. A zda se mnou ještě někdy něco bude, to se uvidí, až budou známy výsledky :D Mám-li přeložit celé své vyjádření do lidštiny, pak to znamená "doufejme v zítřek" (?lepší? zítřek?). Ale vždyť ty už mě znáš :-)

11 Niki Niki | 12. ledna 2013 v 9:42 | Reagovat

Jak tak všechny kolem poslouchám, jsem ráda že si ještě s volbama hlavu lámat nemusim :D  Jinak já už jsem s těma sobotama smířená, ptám se spíš jen z principu :-D

12 Betynka Betynka | 12. ledna 2013 v 12:05 | Reagovat

Ozývám se jako hlas ze záhrobí, ale neboj, Katherine, still alive! A stále taky čtu povídku se stejným rituálem (Milka došla, nyní vede Ritter sport), jenom holt není čas :-x Každopádně si nemysli, že jsem na tebe zapomněla, poněvadž nezapomněla! :-)
Co se týče kapitoly, je pěkná - sdílím Srabusův názor na děti. Myšlenka je ale úžasná :D
Volby... hmm volby. Já osobně na ně mám ještě tři roky čas, každopádně bych volila Franze. Poctivě jsem sledovala všechny debaty a než bychom měli mít na hradě bývalého člena STB, totální mimňku, sucharku, šovinistu nebo spáče, radši někoho, kdo aspoň složí operu :-D
Ne, vážně. Původně jsem sympatizovala s Fischerem, hlavně aby to nevyhrál Zeman, ale v nějaké té debatě mě tak naštval, že... no že bych ho prostě nevolila 8-)

13 Katherine Katherine | Web | 12. ledna 2013 v 12:53 | Reagovat

Já se přiznám, že to teda hrotím hrozně :D Oba kandidáti, kteří se celou dobu umisťovali na předních příčkách průzkumů, tedy Fischer a Zeman, jsou pro mě zcela nemyslitelní, takže dnes úplně trnu, kdo to postoupí do druhého kola (nepředpokládám, že by se věci vyřešily hned v prvním kole). Pevně doufám, že průzkumy jsou poměrně neprůkazné a i v posledních dnech se ještě mohlo pořadí měnit, tak snad to dopadne. Můj kandidát šanci má, jen se musí protáhnout do druhého kola. Jakmile by stanul proti Zemanovi (Želé už doufejme bude z kola ven), mohl by reálně zvítězit. A teď vidíte, proč dnes do 18 hod. nemůžu psát. Já si tady prostě tiše kalkuluji a taktizuji a nic jiného mi do hlavy neleze. Bohužel ani učení :D Mějte se mnou trpělivost, prosím :-)

14 Betynka Betynka | 12. ledna 2013 v 19:38 | Reagovat

Huh... Zeman a Schwarzenberg - vyber si, občane! :-x Jako menší zlo mi pochopitelně přijde Schwarzenberg. Inu, uvidíme; teď se zajisté strhne čtrnáctidenní mediální mela a bude se bojovat o každý hlas. Muhehe 8-)
Jak to vidíš ty?

15 Katherine Katherine | Web | 12. ledna 2013 v 19:55 | Reagovat

Já jsem navýsost spokojená :-) Tedy pořád se to může zvrátit, ale já věřím, že Zemanovi nedá hlas více lidí než Schwarzenbergovi. Leč i když mě výsledky voleb potěšily, stihlo se mi po... podělat něco jinýho (asi karma, nikdy nemůže být jen dobře), takže moje myšlenky jsou úplně někde. Vydržte mi do konce víkendu, prosím.

16 Susan Susan | Web | 7. května 2013 v 9:54 | Reagovat

Je dobře že se na ně šel Severus podívat - na ušatce :-D ale na druhou stranu, když on polevil ze svých zásad a udělal tuto zdořilostní návštěvu, měli by i ostatní pochopit jeho. Že prostě tak nějak malinkatý mimi nemusí. Každý na to prostě není no :-D ale i tak dokonalá kapitolka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama