58. kapitola: Na ošetřovně

30. prosince 2012 v 0:12 | Katherine |  Aqua vitae novae
Přátelé, skoro jsem tu sobotu i stihla :) Tahle kapitola se mi psala sama, ale nacházely se v ní i záludnosti, které si vyžádaly spoustu času. Těmi záludnostmi se stala latina. Pokud ji tedy někdo z vás ovládá, omluvte mě. Jsem fakt ráda, že jsem loni tu zkouška nějak doklepala na Céčko (a asi to podle toho i vypadá) :D
Enjoy!Obsah děsivého balíčku, který mu přinesl kdosi neznámý až před dveře komnat, probral Severuse z letargie. Celý Jocelynin případ najednou získal úplně nový rozměr. Proč se její prst objevil zrovna před jeho dveřmi? Proč ne třeba před ředitelnou? Muselo to být osobní. Pochopitelně, zbylí Smrtijedi by patrně dali vše za to, aby dostali jeho hlavu. Jak se jim ale podařilo nalákat Jocelyn?

Severus si lámal hlavu maličkostmi, ale důležité otázky byly více než jasné. Pokud to mělo být osobní, dotyční patrně očekávali, že se pustí do pátrání a najde je. Pokud šlo skutečně o zbývající Smrtijedy, museli dobře vědět, jaké jsou jeho schopnosti. Muselo jim být jasné, že poruší všechna pravidla a najde je za pomoci černé magie.

Jedno ale určitě nečekali. Vlastně ani on sám to úplně nečekal. Nikdy by do sebe neřekl, že skutečně uposlechne žádosti a prosby svých blízkých a použití černé magie zváží. Proto patrně poslali její prst. Aby jej postrčili. Severus se trpce zasmál. To se jim vskutku povedlo.

Sophii řekl, že se půjde projít po pozemcích, aby si pročistil hlavu. Dokonce se nechal spatřit, jak vychází ven, pak se ale vrátil tajnou chodbou zpět do hradu. Na podlahu ve své komnatě znova nakreslil bílou křídou pentagram. Tentokrát ale věděl, že kouzlo dokoná. Nenechá se zastavit. Najde ji. Rozprostřel mapu a pevně uchopil řetízek s medailonkem, který se chystal použít už minule. Odkašlal si. V levé ruce sevřel hůlku a ruku s řetízkem přesunul nad mapu.

"Spirite obscure, revelare abscondita*," začal odříkávat zastřeným tichým hlasem. Už jen ta slova zněla děsivě. Něco ale bylo špatně. Už při těchto úvodních slovech by se měl medailon začít zvolna pohybovat v kruzích, které by se postupně zmenšovaly a uzavíraly a nakonec by mu ukázaly na místo, kde se teď Jocelyn nachází. Místo toho Severuse začalo pálit celé tělo. Nesnesitelná bolest, která jím začala procházet, byla téměř srovnatelná s bolestí při mučení Cruciatem. Celé jeho tělo bylo jako v ohni. Pokusil se ještě o jednu sloku temné inkantace, ale pak se zhroutil doprostřed mapy.

Když se konečně probudil po dlouhém snu, který by se dal srovnat s nejděsivějšími představami lidí o posmrtném životě určeném nejhorším hříšníkům, byl celý převázaný obvazy a ležel na ošetřovně. Pomalu se rozhlédl. Pootočení hlavy o pouhých pár centimetrů mu způsobilo další hrozné bolesti.

"Co se stalo?!" zeptal se ochraptělým hlasem Minervy, která seděla vedle jeho postele. "A co je to s tebou?" Uvědomil si, že ředitelka zestárla snad o deset let. Vrásky se jí prohloubily a najednou působila slabě a křehce.

"Silná magie si vždy vybere svou cenu," pokrčila rameny a smutně se mu zahleděla do očí.

"Povedlo se mi to? Víte, kde je?" zdvihl se v návalu euforie, než jej další záchvat bolesti upoutal zpět na lůžko.

"Nemohlo se ti to povést. Uvrhla jsem na Bradavice Lux Omnipotentis**," oznámila mu klidně. Chvíli na ni jen překvapeně zíral

"Proč. Bys. To. Dělala?!" usekával zlostně každé slovo, když mu došlo, co se vlastně stalo. Celá jeho snaha vyšla vniveč. Ležel tady celý obvázaný v bolestech, a proč? Úplně pro nic. Zbytečně.

"Před lety ti nikdo nezabránil dělat ty věci. Nedovolím, aby se to stalo znova," vysvětlila mu prostě. Najednou se ocitla v pozici starostlivé matky, která se postarala o svého synka, i když to nebylo jeho vlastní přání. Teď nezbývalo doufat, že pochopí její pohnutky.

"Ale tehdy to bylo špatné! Teď to mělo pomoct! Mohlo ji to zachránit! Beztak ji mají jen kvůli mě. Chtějí nalákat mě! A já tady zatím ležím, místo abych se postaral, aby se ta zatracená holka v pořádku vrátila na hrad! Jak dlouho tady ležím?" Severus křičel. Křičel tak, že jeho hlas bylo slyšet až za zdmi ošetřovny. Sophie stála na chodbě, zády opřená o dveře. Byl v pořádku! Tak hrozně se jí ulevilo, doslova cítila, jak jí spadl kámen ze srdce. Měla pro něj novinky... Tolik novinek. Jak mu to ale říct?

"Osm dní. Kouzlo mě zalarmovalo okamžitě, běžela jsem do tvých komnat a na nosítkách jsme tě přenesli na ošetřovnu. Filius se o to postaral. Nemohla jsem tě přenést ani krbem, ani asistovaným přenášením, nebyl jsi dost silný. To kouzlo způsobilo popáleniny na zhruba sedmdesáti procentech těla."

"To kouzlo, nebo jeho kombinace s Luxem?" přerušil ji tvrdě.

"Nevím. Mohlo to být obojí. Podle starých knih se nic takového stát nemělo, ale kdo ví..." Minervě se v očích zaleskly slzy. Rychle je ale zahnala.
"Poppy tě prakticky naložila do Antipopáleninového zábalu, musí na tobě zůstat ještě aspoň tři dny. Během té doby by měly bolesti pomalu odeznívat. Tohle všechno ti ale řekne ona sama."

"Proč ti záleží víc na mně než na té holce?" zeptal se po chvíli přemýšlení tiše. "Ji tohle mohlo zachránit. Mě už nezachrání nic. Proč jsi mě to nenechala udělat?"

"Nebudeme tvé duši už přitěžovat další černou magií, Severusi. Mysli si, co chceš, ale ty ještě ztracený nejsi. A ona taky ne. Najdou ji, to ti slibuju," pohlédla mu vážně do očí a jemně stiskla jeho rameno. Svou chybu si uvědomilo vteřinu poté, co tiše zasykl bolestí.

"Omlouvám se. Můžeš se na mě zlobit za to, že jsem ti přerušila tvou sebevražedno-záchrannou misi, ale já vím, že takhle to bylo jedině správně. Snad mi odpustíš," pravila a pomalu přešla ke dveřím.

"Myslím, že na tebe venku čeká Sophie, nese nějaké novinky. Chceš ji vidět?"

Severus mlčky přikývnul. Minerva kývla na pozdrav a vyšla ze dveří.

"Na stará kolena nepřestaneš vyvádět hlouposti, co? Skoro jsem umřela strachy!" pokárala ho Sophie a zavrtěla hlavou.

"Minerva říkala, že máš nějaké novinky," převedl okamžitě téma hovoru a dělal, jako by její poznámku ani neslyšel. Doufal, že se zprávy týkají Jocelyn. Neuměl si představit, že by se jí něco mělo stát jen kvůli němu. Něco horšího, než je uříznutý prst.

"Ano, jistě. O Jocelyn zatím žádné nové zprávy, bohužel. Důkazy jsme ale předali bystrozorům," zakulatila ohleduplně informaci o předání dívčina prstu.

"Ach," pozdechl si Severus ztěžka. Žádné zprávy. Tak jako vždy. Z celého srdce si teď přál, aby ho Minerva nezastavila. Někde v hloubi duše se ale našel malý hlásek, který mu našeptával, že je vlastně i trochu rád. Raději obrátil svou pozornost na Sophii.

"Tak jaké jsou tedy ty zprávy?" zeptal se rezignovaně.

"Budeme mít prcky, už brzy," pokusila se o povzbudivý úsměv. "Tinky se pořádně zakulatila, příští týden by to mělo přijít. Nějak těch sedm týdnů uteklo. Madame Pomfreyová navíc říkala, že kvůli všemu tomu stresu by mohla porodit i o něco dříve."

"To jsou ty novinky? O ubohé holce, kterou teď někde mučí, jen aby mě nalákali a dostali, nemáme žádné zprávy, ale hlavní je, že budeme mít malé skřítky. Báječné!" zavyl frustrovaně a praštil pěstí do přikrývky, i když si byl předem vědom bolesti, kterou si tím vyvolá.

"Nemáš z toho ani trochu radost?" zeptala se zklamaně.

"U Merlinových vousů, samozřejmě, že nemám!" vykřiknul a pevně sevřel víčka. Když je znova otevřel, uviděl v její tváři podivný výraz. Pozorně ho sledovala, jako by ho snad odhadovala. Pak jejím obličejem blesklo další zklamání.

"Chtěla jsi ještě něco?" zavrčel.

"Ne. Už nic," řekla tiše Sophie a rychle odkráčela z ošetřovny. Tichou místností se ozvalo další bolestné zasyknutí, to když Severus znova praštil pěstí do polstrované postele.
* Temný duchu, odhal skryté
** Všemocné světlo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 30. prosince 2012 v 13:21 | Reagovat

Páni, chudák Severus, tolik si vytrpí a pro nic :-( . Ale mám dojem, že mu Sophie chtěla říct ještě něco, mám pravdu? :-P  Když si to spočítáš, tak od prosince by to (do začátku podzimu) vycházelo, no né? :D

2 kathie.jones kathie.jones | 30. prosince 2012 v 14:49 | Reagovat

To bylo keců, že nemůže mít děti. Vždycky jak tohle někdo napíše, tak se pak stane zázrak a hrdinka otěhotní, potom potratí nebo porodí...
Dál mě dostal hned první odstavec - lámou si hlavu s tím proč se prst objevil tam, kde se objevil, ale nikdo neřeší, jak se na nejstřeženější místo vůbec, opatřené obranami proti černé magii, někdo tak nepozorovaně dostal. No myslím, že si dám pár týdnů oddech, protože tohle budu rozdýchávat ještě dlouho. Začíná tam být na mě moc nelogických věcí - ne nevysvětlitelných, ale absolutně nelogických. :-?

3 Niki Niki | 30. prosince 2012 v 17:16 | Reagovat

Kritizovat umí každý, nikdo tě nenutí to číst :P

4 kathie.jones kathie.jones | 30. prosince 2012 v 17:23 | Reagovat

[3]: chválit umí taky každý. bez kritiky se nikdo nezlepší :P

5 Niki Niki | 30. prosince 2012 v 17:46 | Reagovat

Když budeš jenom kritizovat, autorce to taky zrovna nepřidá :P

6 Katherine Katherine | Web | 30. prosince 2012 v 21:58 | Reagovat

Niki, je možné, že měla ještě něco na srdci, ale nemůžeme jí mít za zlé, že se rozhodla déle nesetrvávat v jeho bručounské přítomnosti. I když jeho rozladění je pochopitelné, už byl nadosah řešení a Minerva mu to takhle pokazila.
A nepočítejte pořád všichni ty měsíce, vždyť říkala, že je neplodná! :-P
PS: Seš hodná. Dík ;-)
Kathie-jones: Pozor, těhotná je Tinky, nikdy jsem neřekla, že by Sophie měla taky něco čekat. Ale v tomhle autorky chápu, zaprvé se pak taková "nehoda" nabízí a zadruhé se to v reálném životě běžně stává, lékař oznámí ženě, že je neplodná, ona se přestane usilovně snažit a BUM. Ale to jen na okraj, je to irelevantní. Co se týče prstu, časem se ukáže, jak se na místo dostal, zatím jsou to jen takové kusy skládačky, které pak zapadnou do sebe (doufám :-) ). Jinak všem je patrně jasné, že se do Bradavic nedostal nikdo zvenku, zejména když Minerva po renovaci hradu obnovila ochrany. Nemají ale jak zjistit, kdo to byl, byť je jasné, že šlo o někoho z "domácích". Ve sklepení ani nevisí žádné portréty, které by mohly mluvit. Jediné, co se dalo dělat, bylo předat prst bystrozorům a doufat, že na něco přijdou. Každopádně doufám, že po pauze to začne všechno zapadat a budeš spokojenější.
Díky za vaše komentáře :-)

7 Niki Niki | 31. prosince 2012 v 19:25 | Reagovat

Vim že to sem nepatří, ale neplánuješ už pokračování Kdo s koho? :-)

8 Niki Niki | 31. prosince 2012 v 19:25 | Reagovat

Vim že to sem nepatří, ale neplánuješ už pokračování Kdo s koho? :-)

9 Claire Claire | 1. ledna 2013 v 19:34 | Reagovat

Ale nééé, tak až takhle jsem to postesknutí nad nedostatkem jiných než sexuálních aktivit tedy nemyslela. ??? Ostatně já jsem mu je přála, zaráželo mne pouze, že nedělá nic jiného...a jakmile se vzchopil a začal konat... 8-O  Bradavická ředitelna bude nejspíš začarovaná :D  :D  :D , každý její obyvatel podlehne megalomanskému pomyšlení, že je povolán vědět lépe než ti, kterých se to týká, co je pro ně dobré - a navíc ještě podle těchto pochybných rozhodnutí konají.
Paní profesorka by si ve svém věku mohla uvědomit, že člověk, který díky laskavé péči své nadřízené utrpěl závažné popáleniny na třech čtvrtinách těla asi ze sebe těžko vykotá nadšení nad brzkým porodem skřítky či živý zájem o péči o miminka. A pokud snad chtěla ještě probrat nutnost zakoupení nových závěsů či koberce do jejích či jeho komnat, taktéž to nepatří mezi témata vhodná k probírání s trpce zklamaným člověkem (nadto ještě mužem), který bude navíc trčet hezkých pár dní na místé, jež bytostně nesnáší.
Nějak nevím, jestli Severusovi ten těžce vybojovaný nový život ukazuje laskavou tvář.... :-D  :-D  :-D

10 Katherine Katherine | 2. ledna 2013 v 1:27 | Reagovat

Niki, snad ano, stále tomu věřím, ale pořád platí, že netuším, kdy na to dojde :D
Claire, já si myslím, že mu život ukazuje laskavou část, koneckonců už to, že Minerva ve svém věku použila tak mocnou a starou magii a téměř se tím vyčerpala do úmoru jen kvůli jemu a jeho ?duši? (nejsem si jistá, jak to nazvat), to je posun. Brumbál by ho nechal to udělat, protože by tím samozřejmě pracoval na vyšším dobru. Ale i tak to pro Severuse nedopadá úplně šťastně :D Moje představa je ta, že díky magii ty popáleniny napraví dost efektivně (jen pohleďme na jejich léčbu zlomenin), ale stejně, je to Severus a jak říkáš, ošetřovna není zrovna jeho oblíbená dovolenková destinace. Sophie mohla být taktnější, ale já si ji představuju jako člověka, který se pro všechno hrozně lehce nadchne (např. pro malé, v plenkách zabalené ušatce) a pak tak trochu přestává vnímat realitu okolí. Ehm, tohle taky občas dělám. I když věřím, že takhle mimo bych nebyla. Každopádně Severuse ještě čekají krušné časy, jelikož se čas jeho návratu z ošetřovny tak trochu kryje s narozením skřítčat, a co si budeme povídat, Tinky se určitě bude chodit pánovi často chlubit se svými přírůstky. No, nezávidím mu to. Vztah k dětem má asi chudáček po mně.
Děkuji moc za komentář, nějak jsem se dneska rozkecala :-)

11 Mája Mája | E-mail | Web | 4. ledna 2013 v 18:51 | Reagovat

Tak jsem se k tobě nakonec přece jen dostala. Minerva se mi líbí jako starostlivá babča, chránící svoje skoro potomstvo. Doufám, že se Severus zcela uzdraví, skřítci mu moc nepolezou na nervy a Sofie taky ne. Přála bych si, aby Jocelyn našli už brzy. Je v rukách těch parchantů už příliš dlouho a ani se mi nechce přemýšlet o tom, co s ní provádějí. Holka bude poznamenaná na zbytek života... :-(

12 Niki Niki | 4. ledna 2013 v 19:51 | Reagovat

Přestaň nás už napínat :D  Že bude nová kapitola už dneska :D :-)

13 Katherine Katherine | 4. ledna 2013 v 22:19 | Reagovat

Májo, nebudu si dělat žádné iluze, poznamenaná nejspíš bude, už proto, že tam ještě nějakou chvilku setrvá... Myslím, že v budoucnu polezou Sevovi na nervy jak skřítci, tak i Sophie, můžeme uspořádat soutěž, kdo víc :D Díky za komentář :-)
Niki, zítra, už jsem asi jasná s těmi sobotami :D

14 Niki Niki | 4. ledna 2013 v 22:26 | Reagovat

Tak ty termíny formálně přeřaď na čtvrtky, pak tu nový kapitoly třeba budou v pátek :D

15 Katherine Katherine | 5. ledna 2013 v 22:42 | Reagovat

No to si nemyslím, začíná mi zkouškové a přes týden na sebe budu ještě tvrdší :-( Kurník, vůbec na to nemám myšlenky.

16 Niki Niki | 5. ledna 2013 v 23:56 | Reagovat

a 59. přidáš dneska? :-)

17 Niki Niki | 6. ledna 2013 v 0:05 | Reagovat

Aha tak ne....a dneska? :D

18 Katherine Katherine | 6. ledna 2013 v 0:30 | Reagovat

Pardoooon, jsem marná :( Teď už asi fakt nemá smysl snažit se, nejde mi to. Ale vyspím se a zítra by to mělo být lepší. Jedu se drtit do Prahy, takže za tři hoďky ve vlaku to určitě dám. Díky, že se mnou ještě máte trpělivost. Po té děsné zkoušce bude lépe, ale zbývá mi do ní pět týdnů, z toho jeden budu v zahraničí, takže vlastně jen čtyři týdny, a už jen z té představy mě omývá... Asi jsem měla začít dřív.

19 Katherine Katherine | Web | 6. ledna 2013 v 0:31 | Reagovat

Pokud ještě někdo z vás stojí před volbou, kam na VŠ, nechoďte na medicínu!!!!! :D

20 Niki Niki | 6. ledna 2013 v 0:56 | Reagovat

Ať ti zkoušky vyjdou :-)  A do zítřka ještě určitě všichni vydržíme ;-)
PS.: Nevíš třeba kam na střední? :D

21 Katherine Katherine | Web | 6. ledna 2013 v 1:01 | Reagovat

Gympl je moje srdeční záležitost, doporučuji :-) Tedy... po těch osmi letech jsem se s polovinou lidí už vyloženě nesnášela a taky ten náš asi nepatřil mezi ty TOP, ale stejně. Člověk si občas se slzami v očích nostalgicky zavzpomíná na běžné testy, na které se učil přestávku nebo dvě předem, i na ty "těžké", na které se podíval den předem. Krásné časy to byly :D Nic, běžím spát, dobrou noc a dnes za tu trpělivost děkuji převelice! :-)

22 Susan Susan | Web | 7. května 2013 v 9:42 | Reagovat

Tak už jsem si říkala, že s tím Severus pohne a ono nic. Minerva si zahrála na máti (což je na jednu stranu fajn, ale jinak...) a kouzlo se zvrtlo. Docela dost krutě.
Sophie - chápu, že ho chtěla nějak potěšit, ale v téhle situaci to tak nějak nebylo vhodné. Doufám, že Jocelyn moc netrpí a prst bude to jediné co ztratí :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama