57. kapitola: Děsivý balíček

25. prosince 2012 v 1:16 | Katherine |  Aqua vitae novae
Omlouvám se za zpoždění, ale berte tuto kapitolu jako takový vánoční dárek do punčochy nad krbem :) Ještě jednou vám všem přeji příjemné prožití vánočních svátků, nenechte se rozčilit všemi těmi vystresovanými lidmi okolo a prostě si to užijte. V pátek bych se měla objevit jako obvykle.
Enjoy! :)
Zatímco mudlovský i kouzelnický svět se svorně připravoval na večerní oslavy příchodu nového roku, Severus se Sophií řešili něco zcela jiného. Nejprve je čekala přednáška madame Pomfreyové o těhotenství domácích skřítků, při které si Severus připadal jako zlobivý žáček, který skřítčin jiný stav přímo zapříčinil, a poté se za pomoci Minervy pustili do vyplňování potřebných formulářů.

Ačkoli starodávné kouzelnické zákony byly už dávno nahrazeny novými, pro moderně smýšlející svět přijatelnějšími, stále se v nich daly rozpoznat jejich pozůstatky. Kupříkladu ve věci domácích skřítků působilo vše tak trochu středověkým dojmem. Jako by snad Tinky ani Barney neměli vlastní rozum, podle zákona byli stále spíše věcmi či majetkem než živými osobami. Přesto Severus i Sophie doufali, že jednají v jejich nejlepším zájmu. Tinky sama potvrdila, že je pro její potomky nejlepší možnost, když se, až vyrostou, přidají k mohutné flotile školních pomocníků. Alespoň tak zůstane celá rodina pohromadě.

Okolo čtvrté hodiny odpoledne už Severuse všechny ty řeči okolo dětí a porodu, který je čekal někdy do dvou měsíců, začínaly rozčilovat. Chápal, že se svět nezastaví a problémy ostatních nepřestanou existovat, ale přesto nemohl přestat myslet na mladou dívku, která teď byla někde tam venku a nikdo nemohl ani odhadovat, co právě teď zažívá, ani zda je stále naživu. S těmito myšlenkami se odebral do svých komnat, nalil si sklenku skotské a posadil se na gauč. V hlavě si znova přehrával všechny informace, které o případu měli. Znova a znova, což nebylo těžké, jelikož nevěděli vlastně téměř nic. Zavrtěl hlavou. Tohle bylo beznadějné. Jedinou šancí bylo očividně pouze čekat, až únosci udělají chybu nebo až se sami rozhodnout ozvat se. Jenže tohle Severus nenáviděl ze všeho nejvíc, jen sedět a čekat, jak se situace vyvrbí.

Ulevilo se mu, když se večer před jeho dveřmi objevila Sophie v nádherných stříbrně se blýskajících minišatech s tříčtvrtečním rukávem, které dokonale obtahovaly její ženskou postavu a zdůrazňovaly její přednosti. V ruce nesla tác s lahví sektu, dvěma sklenkami, miskou nádherných červených jahod a talířkem plným krevet proložených rajčaty a avokádem.

"Říkala jsem si, že Tinky trošku vypomůžu, a když už slavíme ten nový rok..." vysvětlila mu, proč nesla tác z kuchyně přes celý hrad zrovna v tomto oblečení.

"Tohle se dá najít v bradavické kuchyni? To není možné!" podivil se Severus. Krevety neměl už dlouho, až se mu z toho lákavého pohledu seběhly sliny. Nádherná žena, šampaňské a dokonalé jídlo, co víc si mohl přát?

"Vypadá to, že se Minerva rozhodla trochu potěšit profesorský sbor."

"No, rozhodně jí to nemám za zlé," zakroutil hlavou Severus a v duchu přemýšlel, kam dříve s očima, zda na tác plný chuťovek či na Sophii, která vypadala snad ještě přitažlivěji než obvykle.

"Tak pojď, než to jídlo zhypnotizuješ," zasmála se a pobídla ho, aby se konečně posadil na gauč.
Mezi dva prsty vzala krevetu a pomalu s ní zamířila k jeho ústům. Spokojeně se pousmála, když viděla jeho překvapeně vytřeštěné oči a zrychlený dech. Moc dobře věděla, jak na ni reaguje. Druhou porci už nabrala sama pro sebe. Sledoval každý její pohyb a tak se rozhodla, že definitivně odvede jeho myšlenky příjemným směrem. Smyslně si olízla oba prsty a provokativně přimhouřila oči. O pár vteřin později se už váleli na gauči v milostném objetí jako dva nedočkaví puberťáci. Příchod nového roku pak oslavili v peřinách.

Takhle to pokračovalo i v následujících týdnech. Sophie věděla, že Severus trpí, když musí jen tak čekat, zda bystrozorové náhodou nepřijdou s nějakou novou stopou, a tak trpělivě odváděla jeho pozornost. Nevycházelo to stoprocentně, byl příliš inteligentní na to, aby se nechal jen tak obalamutit sexem, ale minimálně s ním trávila tolik času, aby měla jistotu, že se nebude pokoušet cestou černé magie zjistit, kde se Jocelyn nachází. Občas měla pocit, že Severus ví velmi dobře, o co jí jde, ale blahosklonně ji nechává, aby jej rozptylovala. Ať tak či tak, rozhodně se nedalo říct, že by se spolu nudili.

Přesto teď Severus trávil alespoň hodinku denně s Dennisem. Vrátili se zpět k hraní šachů, občas se k nim v roli pozorovatele a Dennisova rádce připojil i Nicolas. Severus měl pocit, že by ho teď neměl nechávat nějak dlouho samotného. Chlapec se sice tvářil, jak dobře se vyrovnává se ztrátou kamarádky, ale znatelně pohubnul a poblednul, takže každému muselo být jasné, že optimistickou mysl jen předstírá. Severus věděl, že mu to jen otevírá staré rány a připomíná dobu, kdy byli Smrtijedi u moci a neustále se rojily zprávy o dalších a dalších pohřešovaných či mrtvých. Nakonec to dopadlo tak, že Sophie rozptylovala Severuse vášnivým milováním a on zase Dennise každodenní šachovou partií.

Tento stereotyp jim byl nabourán až pětadvacátého ledna brzy ráno. V den měsíčního výročí Jocelynina zmizení se před Severusovými dveřmi objevil balíček. Obyčejný papírový balík převázaný špagátem. Červeným inkoustem na něm bylo napsáno jeho jméno. Otevřel ho nedočkavě ještě mezi dveřmi, jelikož nebyl zvyklý, aby mu pošta chodila takto neobvyklým způsobem. Sophie, která stála v bačkůrkách a otevírajícím se županu za ním, zvědavě natahovala krk.

Rychle odstranil špagát i papír, kterým byl balík převázán, a otevřel jej. Ze Sophiiných úst se ozval tlumený výkřik, zatímco Severus jen zamračeně sledoval obsah balíku.

Okamžitě se vydali k ředitelce, aby jí balík předali a pokusili se zjistit, kdo tuto děsivou zásilku donesl až před dveře Severusova pokoje. Zdálo se ale, že nikdo balík předtím neviděl a nikdo nemá tušení, jak se tam mohl dostat. Jisté ale bylo, že se odesílatel snažil dát Severusovi dost jasný signál.

V den měsíčního výročí se tak dočkali první pořádné zprávy o osudu zmizelé Jocelyn, když všichni svorně s děsem v očích zírali na uříznutý prst, který ležel v balíčku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 25. prosince 2012 v 11:25 | Reagovat

Wow, vypadalo to jako poklidná kapitola, ale ten konec....že už bys nám chystala akci? :-P Pomalu ale jistě už to zas začíná být napínavé- yes! :-D

2 Mája Mája | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 1:17 | Reagovat

Sakra, začínám se opravdu bát. Chudák holka, v rukách takových parchantů... O_O
Děkuji za další kapitolku, ačkoli opravdu nepotěšila.

3 kathie.jones kathie.jones | 26. prosince 2012 v 7:48 | Reagovat

Prst schovají na ošetřovnu, třeba jim postupně přijdou poštou i ostatní části a pak už mohou tu ztracenou dát kousek po kousku dohromady ;-)

4 Katherine Katherine | Web | 26. prosince 2012 v 12:53 | Reagovat

Niki, ne, ne, ne a ještě jednou ne! Ještě se musí stát jiné věci :-P
Májo, aspoň mají nějaké znamení, že je holka naživu, zaprvé by se únosce určitě neobtěžoval s posíláním prstu náležícího mrtvole a zadruhé lze určitě poznat, zda byl odříznut z živého či mrtvého těla :-) Tak aspoň něco teď vědí.
Kathie.jones, tento nápad se mi moc líbí! Je tak neotřelý a morbidní, že mě rozesmál asi na pět minut. Ehm, asi bych se sebou měla něco dělat. Ne, pořád mi to připadá vtipné :D
Díky za vaše komentáře :-)

5 Niki Niki | 26. prosince 2012 v 15:20 | Reagovat

A kolik kapitol asi zaberou ty 'jiné věci'? :-D  Jinak+proč by Jocelyn vlastně nemohli doručit po kouskách? To je zajímavý nápad a navíc by jí nemusel nikdo hledat :-P

6 Katherine Katherine | Web | 26. prosince 2012 v 16:22 | Reagovat

Nooo, nápad je to zajímavý, ale pochybuju, že až by jim došly prsty, končetiny a třeba i hlava, poslali by i trup :D To mi připadá divné. Trup se háže maximálně tak do řeky, ten už se v krabici snad nikomu neposílá. OK, jsme hodně morbidní :D

7 Claire Claire | 26. prosince 2012 v 16:23 | Reagovat

To jsem tedy fakt netušila, kolik je kolem početí a narození skřítků administrativy - s lidmi tolik cavyků v kouzelnickém světě nedělají. Byrokracie vpřed. :-D  :-D  :-D Teď by měl Severus ještě navštěvovat přípravné předporodní kurzy, kurzy jógy pro těhotné skřítky....no, mohla by Tinky chodit s Ornellou Štikovou a Severus by se mohl věnovat šachu a sexu - beztak mi přijde, že nic jiného nedělá. ;-)  :-D  :-D  :-D  A opravdu mne překvapuje, že ještě soukromě nepoužil černou magii k nalezení Jocelyn, třeba pouze k tomu, aby věděl...
K meritu diskuse celá nebo po částech, živé či mrtvé tělo - dal si vůbec někdo tu práci, aby určil, zda se skutečně jedná o prst Jocelyn? :-?
Jinak mi přijde, že idylka trvá už nějak dlouho. Ne, že bych toužila po přepadení Bradavic či podobných akcích, ale ten sexuální Eden a absence případných, byť i drobných rozporů a taky jakýchkoliv trochu závažnějších myšlenek...to už snad není ani pohádka, ale spíš přeslazená utopie. Alespoň u Severuse mi to jde přes limit - je přece myslící lidská bytost, ne králík... 8-O
Díky za kapitolku a pevně doufám, že se někdo vzpamatuje. ;-)

8 Niki Niki | 26. prosince 2012 v 17:13 | Reagovat

Claire to naprosto vystihla :-D  Akorát mě by např. to napadení Bradavic zase tak moc navadilo....trochu akce neuškodí (čtenářům :-D ) O:-)

9 Katherine Katherine | Web | 29. prosince 2012 v 0:28 | Reagovat

Claire, no jo, připouštím, že ho nechávám souložit snad až příliš, ale kdo by mu to nedopřál, když půlku života zasvětil záslužné špiónské činnosti? :D Každopádně představa jeho přítomnosti na předporodních kurzech mě skutečně dostala. K tomu, proč nepoužil lokalizační kouzlo, se dostaneme hned zítra. Díky za komentář! :-)
Niki, napadení Bradavic by přece nemělo žádný smysl, vždyť většina Smrtijedů je v Bradavicích, část si užívá někde na Bahamách (ehm, schovávají se) a těch pár, co běhají po Británii, pomalu ani neproboří bránu, aby se dostali dovnitř. Současná taktika je schovávat se do chvíle, než se jim podaří dosáhnout toho, čeho dosáhnout chtějí. Ale spějeme tam, nebojte. Kurník, vy se na ten konec nějak všichni těšíte! :D Kapitola bude zítra, 100%.

10 Niki Niki | 29. prosince 2012 v 13:54 | Reagovat

Však já vím, že by to nemělo žádný smysl, přepadení Bradavic byl jen přehnaný příklad akce ;-) ...nesmíš mě brát za slovo :-P :-D

11 Niki Niki | 30. prosince 2012 v 0:11 | Reagovat

Tak kde to vázne? :-P

12 Susan Susan | Web | 7. května 2013 v 9:24 | Reagovat

Zase jsem našla chvilku klidu a hned jsem spěchala na tvé stránky :-)
Tak takovýhle balíček bych tedy dostat nechtěla. Fuj a chudá Jocelyn... :-(
Jinak, když byla řeč o tom, jak Sophii rozptyluje Severuse sexem a Severus Denise šachama, hned mě napadlo, aby si to rozptylování jednou nepomotali :-D myslím, že by to nikoho nepotěšilo :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama