54. kapitola: S pomocí bystrozorů

2. prosince 2012 v 0:00 | Katherine |  Aqua vitae novae
Jsem tady, jsem tady! Pozdě, ale přece. V záchvatu horečky a výčitek, že jsem zase nestihla pátek, mě tak napadlo, že bych mohla posunout termín z pátku na sobotu. Ráno mi ale došlo, že bych pak nestíhala soboty a přidávala v neděli. Takže zůstaneme u varianty, kdy nezvládám pátky a kapitoly se objevují během víkendu :)
Příští týden se ale fakt budu moc snažit! :)
Enjoy!"Jak vám mohla zmizet studentka? Jen tak? Zničehonic?" nechápal bystrozor, který této akci očividně velel.

"Jeremy," pohlédla na něj vyčerpaně Sophie, "jak jsem už řekla, došla sama do Prasinek a zavolala si Záchranný autobus. S ním dojela domů a tam stopa končí. Použila jsem Inquiro, které mi ukázalo použití omračovacího kouzla, jednoho petrifica a asistované přemístění. To je vše, co víme."

"Netušíme, proč se vydala uprostřed noci zrovna sem, nejspíš se jí stýskalo, asi na ni dopadl smutek letošních Vánoc... Jisté ale je, že tady někoho překvapila. A ten někdo překvapil ji," vložila se do toho Minerva. Bystrozor kývnul a vydal se ke svému týmu, který vyčkával ve vedlejší místnosti.

"Pořád bych mohl..." začal Severus, ale byl rezolutně zastaven.

"Ne! Nebudeš začínat s tím rituálem!" zvýšila Sophie hlas a zavrtěla hlavou. "Najdou ji."

"Asi tak, jako našli ty Smrtijedy?" V hlase mu zaznělo mírné pohrdání. Nevěřil těm bystrozorským pitomcům. I když ho Pošuk Moody nesnášel, Severus musel uznat, že za jeho velení měli bystrozorové alespoň nějakou úroveň, narozdíl od těch dnešních.

"Teď hledají malou vyděšenou holku," namítla Sophie.

"Ale není sama," připomněla jí ředitelka. "Co když ji mají právě ti Smrtijedi?"

"To by přece byla příliš velká náhoda."

"Třeba se tady skrývali? Přemýšlej, je to svým způsobem geniální. Věděli, které mudlovské rodiny vyvraždili, stačilo by, aby si vytipovali prázdné nemovitosti, které po nich zůstaly," napadlo Severuse.

"Nemovitosti nezůstanou prázdné navždy. Je půl roku po válce, musí být náhoda, že se statek ještě neprodal nebo nepronajal. Ostatní podobné domy už určitě našly nové majitele. Nemyslím, že by v tom měli prsty ti Smrtijedi."

"No, my tohle už nevyřešíme," uzavřela to Minerva. "Přemístíme se na hrad a uklidníme studenty. Určitě si už všimli, že Jocelyn chybí."

"Bystrozoři si je asi budou chtít vyslechnout, že?" napadlo Severuse. Sophie zamyšleně přikývla a vydala se za oddílem. Severus s Minervou si vyměnili ponuré pohledy. Oba doufali, že období zmizení a vražd bylo dávno pryč.

Sophie se k nim připojila za krátkou chvíli.
"Budou chtít vyslechnout její přátele. Mohli vědět o jejím úmyslu utéct," oznámila jim zamyšleně. Chvíli se zaobírala vlastními myšlenkami, ale nakonec vyslovila to, co ji tížilo. "Víte, když jsem se šla do její ložnice přesvědčit, že skutečně chybí, všechny její věci tam byly... Nevypadalo to, jako kdyby chtěla utéct. Spíš se mi zdálo, jako by si jen tak 'odskočila'. Možná cítila nějaké nutkání vrátit se sem, aspoň na chvíli."

"Akorát ji při tom někde chytil," doplnil ji ponuře Severus. Sophie jen přikývla.

"Najdou ji," řekla Minerva, protože jí připadalo, že to všichni nějak potřebují slyšet. I ona sama. Ačkoli si nebyla jistá, zda tomu skutečně věří. Pak je chytila za ruce a přemístila do Bradavic. Na statku za sebou nechali partu bystrozorů, která se ještě snažila zajistit všechny možné použitelné stopy.

"Ředitelské výsady," pousmála se ředitelka nad jejich užaslými výrazy, když se rozhlíželi po ředitelské pracovně.

"Ale Brumbál nikdy..." zarazil se Severus.

"Našla jsem skulinku," pokrčila rameny. Severus vytřeštil oči. Vždycky Minervu McGonagallovou uznával jako výjimečnou čarodějku, ale nenapadlo by ho, že najde skulinku tam, kde ji Brumbál nenašel.

"A znovu vám k jejímu nalezení gratuluji, Minervo," ozvalo se z portrétu nad stolem. Všichni k němu vzhlédli. Oči Albuse Brumbála se na ně mile usmívaly zpoza půlměsíčkových brýlí.

"Ehm, díky, Albusi. Sophie, měla bys to jít oznámit svým studentům. Také je musíš připravit na to, že s nimi budou chtít mluvit bystrozorové. Pokus se od nich zjistit co nejvíc, prosím," pobídla ji ředitelka. Sophie přikývla a už se chtěla vydat do věže, když ji přerušil Severus.

"S Dennisem bych si rád promluvil osobně. Pokud by o ní něco věděl, řekl by to spíše mně." Sophie si povzdechla.

"Asi bych si měla zvyknout, že v případě pana Creevyho budeš překračovat své pravomoce pořád, že?" Severus pokrčil rameny.

"Fajn," kapitulovala nakonec po krátké oční bitvě. "Pošlu ho k tobě."

"Neměl by ses pořád plést do jejích záležitostí," namítla ředitelka, když Sophie opustila pracovnu. Severus se už chystal něco namítnout, když ho přerušil bodrý hlas z obrazu.

"Ale to oni se jen tak špičkují, že ano, Severusi? Ve skutečnosti mu na ní záleží. A na tom Creeveyovic klukovi jakbysmet."

Severus provrtal Brumbála tím nezjnechucenějším pohledem, jakého byl vůbec schopný, pak kývnul na ředitelku, otočil se na podpatku a opustil pracovnu. Připadalo mu to jednodušší, než přitopit v chladném hradě jedním užvaněným portrétem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 0:32 | Reagovat

Tak jsme se toho zase moc nedozvěděli, co? Ale špičkování Severuse se Sofinkou je roztomilé. Albus pořád jiskří, i když jen z portrétu. Že je ale odhalil, všetečka jeden, co? Díky za další kapitolku :-D

2 Niki Niki | 2. prosince 2012 v 9:08 | Reagovat

No jo, Brumbál zase ví něco, co nikdo jiný, že? :D  Jinak, už mě vážně dost žere, co je to za kouzlo? Možná mě to zajímá i víc než celá nějaká Jocelyn :-D  PS: Tak zkus třeba posunout termíny na středy, to bysme se jich do pátku třeba dočkaly :-P

3 Lisi Lisi | Web | 2. prosince 2012 v 9:46 | Reagovat

Skvělá kapitola, víc bohužel v době, kdy se pomalu blíží zápočty, nejsem schopná vyplodit.

4 Claire Claire | 2. prosince 2012 v 17:35 | Reagovat

Přemýšlím, zda by ta elitní jednotka, co vše určitě hravě vyřeší, dokázala najít východ z toalety, kdyby měla kompas a mapu... :-?
Skvělá Minerva, tleskám, našla skulinku a přemistrovala Brumbála. ;-)
Pěkná kapitola, moc pěkná, ale poslední věta mě totálně rozšípla. Ráda bych se dočkala momentu kdy by to opravdu udělal.
Ten božský, rajský klid, který by následoval... :-D  :-D  :-D

5 Solzo Solzo | 2. prosince 2012 v 22:09 | Reagovat

Na to že se něco děje, se v téhle kapitole moc nedělo, až na možné alternativní topivo. :-D

6 Katherine Katherine | Web | 6. prosince 2012 v 22:32 | Reagovat

Přátelé, dostávám se k odpovědi na vaše komentáře s mírným zpožděním, přesto platí, že jsem za ně velmi vděčná a pokaždé mě hodně potěší. Přiznávám, že tato kapitola byla poněkud vatová, časem ale přitvrdíme. Neříkám, že to bude hned, ale nepotrvá to příliš dlouho.
Co se týče Brumbála,  musí to pro něj být těžké, nevměšovat se lidem do životů, takže čas od času prostě neodolá. Přesto bych na jeho místo raději mlčela a šoupala nohama, jinak se z něj skutečně může lehce stát alternativní ekologické topivo :D
Elitní jednotka je poněkud nemotorná, i když se v ní bezpochyby najdou i schopní lidé. Moje představa je ale taková, že za časů minulých tam stáli ve vedení lidé jako Moody - lidé, kteří ze všech sil bojovali za svobodu a za to, co jim připadalo správné. Ve chvíli, kdy už to nebylo tolik potřeba, je nahradili úředníci a lidé dosazení zvolenými politiky (zejména Starostolcem, který musel být po válce určitě aspoň z části obměněn). Zavládla byrokracie, víc se dbá na to, aby vše šlo podle postupů než na to, aby to bylo logické a vedlo to k výsledku. Prostě aby to bylo správně hlavně papírově. A efektivita tím trpí čím dál tím víc, což vede ke skomírání (nejen) elitiní jednotky. Někteří odejdou jinam (třeba Soph, i když z jiných důvodů), ti starší jdou radši do důchodu a pár schopných mladších to nezachrání. Alespoň tak nějak si to představuju já :-)
Díky vám všem moc za komentáře. Zítra bude nášup :-)

7 Niki Niki | 7. prosince 2012 v 17:06 | Reagovat

Doufám že to stihneš, nemůžu se dočkat :-D

8 Katherine Katherine | Web | 7. prosince 2012 v 17:18 | Reagovat

:-P

9 Susan Susan | Web | 23. dubna 2013 v 10:43 | Reagovat

Jak je možné, že každý Albus Brumbál mě štve. Jak originál, můj povídkový (toho si tak ale sama píšu, tak co se rozčiluji :-)) a teď ten tvůj co leze tam, kam nemá a pokouší Severuse co to jen jde. Aby se pak nedivil, až si Severus dá vážně poklidné posezení u krbu a nohy mu bude zahřívat Albusův nakreslený hořící vous :D
Doufám, že bystrozoři nejsou tak hloupí a Jocelyn najdou. Nebo že by Severus přešel zákaz své "přítelkyně" a prostě to kouzlo s pentagramem učinil? :-) No uvidíme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama