52. kapitola: Záhadné zmizení

16. listopadu 2012 v 23:00 | Katherine |  Aqua vitae novae
Dneska stíhááám :) Včera v noci jsem nemohla spát a v hlavě jsem si kompletně rozvrhla vývoj povídky, tak doufám, že se podle toho i zařídím - hlavně si to musím někam zapsat, jinak to zapomenu a při další probdělé noci to zase úplně předělám :D Děkuji vám všem za to, že komentujete, moc mě to pohání :)
Enjoy!"Kam by se mohla ztratit?" zamyslela se Minerva nahlas a na staré tváři se jí prohloubily vrásky. Nepřipouštěla si, že by se někdo z jejích studentů mohl jen tak vypařit z hradu, vždyť přemisťovat se mohli teprve až za hranicemi školních pozemků a navíc studentka pátého ročníku ještě přemisťování neměla zvládnuté. Ne, to děvče tady někde muselo být. Ale kde?

"Musíme ještě jednou prohledat hrad. Dorazila na kolej?" zeptal se Severus Sophie.

"Nevím, z Nebelvíru tady zůstali čtyři kluci, z dívčí ložnice jen ona. Chlapců jsem se neptala, nechtěla jsem je děsit."

"Budeme muset prohledat hrad i pozemky, teď hned. Jak jim to ale vysvětlíme?" zahleděla se Minerva posmutněle směrem ke studentům, kteří zatím u stolu vyčkávali, až budou všichni a začne se s rozbalováním dárků.

"Zůstaňte tady. Já zatím vyslechnu Buclatou dámu a promyslím naše možmosti."

"Severusi..." chystala se Minerva protestovat, ale lektvarista ji přerušil.

"Kdo je tady sklepní netopýr? Nebudou se divit, když se nezúčastním sváteční snídaně a rozbalování. Nikdo z nich to ode mě ani nečeká a rozhodně budou méně nervózní, McMillian se roztřese pokaždé, když se na mě podívá. Udělejte jim hezkou vánoční šarádu a až skončíte, pustíme se do hledání."

"Dobrá," souhlasila po chvilce přemýšlení ředitelka. Sophie pohlédla Severusovi zpříma do očí a přikývla.

"Vážně, drahé kolegyně, skutečně čekáte, že tady s vámi budu sedět, žvatlat o sluníčkových nesmyslech a rozbalovat dárečky?!" zvýšil Severus zničehonic hlas a zapitvořil se. "To tak. Cvičeného osla si dělejte z Filche," oznámil nahlas a odvál se pryč.

Minerva a Sophie chvíli překvapeně zíraly na jeho záda, než jim došlo, co se tady právě stalo, a většině studentů zatím úlevou poklesla ramena. Jen Dennis pozorně sledoval svého profesora a v hlavě mu šrotovaly tisíce ozubených koleček, když se snažil přijít na to, co za šarádu to tady právě sehrál a proč.

Zatímco Minerva oficiálně zahájila slavnostní snídani s rozdáváním dárků a Dennis pokukoval po prázdném místě své spolužačky, Severus si to zamířil přímo do Nebelvírské věže.

"Dobrý den, Buclatá dámo," pozdravil portrét mnohem uctivěji, než by se na portrét slušelo a patřilo, jelikož věděl, že Buclatá dáma patří mezi nejješitnější stvoření na hradě.

"Co si přejete, profesore?" zeptala se mírně upjatě. Pořád v ní byla zakořeněná mezikolejní řevnivost.

"Potřebuji se zeptat na jednu nebelvírskou studentku. Pohřešuje se."

"Proč se mě na ni nezeptala profesorka Shadowová?" našpulila rty ta tlustá ženština.

"To by mě také zajímalo," zabručel Severus tiše. "Nemám tušení, ale je to skutečně důležité. Musíme ji najít, nechcete přece dětem zkazit Vánoce tím, že nám neřeknete, co víte, že ne?"

"Hmmm..." zabručela Buclatá dáma. "Myslíte tu zrzku, že? Včera večer přišla společně s těmi kluky. Vešla dovnitř, ale za chvíli byla zase venku. Upozornila jsem ji, že je pozdě a ona nemá co pohledávat mimo kolej, ale říkala, že musí jít na chvíli na vzduch. Pak už se nevrátila. To je vše, co vím."

Severus se zamračil, ale poděkoval a odkráčel. Kam mohla ta zatracená holka jen jít? Šla se snad provětrat pěšky až k Edinburgu, že jí to tak trvalo? Něco se muselo stát. Severus jen zadoufal, že ji nenapadlo projít se po Zapovězeném lese.

Ve Velké síni zatím probíhalo předávání dárků. Kromě Dennise si snad nikdo ze studentů nevšiml, že nejsou kompletní. Všichni byli natolik pohlceni vánoční atmosférou. Dárky si rozbalili i profesoři, kteří zůstali přes Vánoce na hradě. Pro ty ostatní zůstaly ležet pod stromečkem ve společnosti těch Severusových. Filch se radoval z nového koštěte a mašli, kterou bylo původně převázané, použil na Paní Norrisovou, která z ní sice nejevila známky sebemenšího nadšení, zato školníka to natolik vyexcitovalo, že vstal a s kočkou v náručí zatančil studentům valčík, jehož tóny právě hrály v síni. Když se rozdal poslední balíček, studenti si ještě nadšeně povídali mezi sebou a ukazovali si dárky navzájem. Minerva se Sophií ale věděly, že nemají času nazbyt, a tak studentům popřály veselé Vánoce a omluvily se pro neodkladné papírování. Opět je nikdo příliš nevnímal pod vlivem všech těch novinek, jen Dennis je pozorně sledoval.

"Severusi," zaklepala Sophie na jeho dveře a rovnou vešla, jelikož ji v posledních týdnech přidal mezi osoby, které projdou ochranami, jsou-li žádané. Na tohle kouzlo byl hodně pyšný, jelikož šlo o jeho osobní vynález. Minerva vzhledem k vážné situaci ani nekomentovala, že Sophie jen tak vešla bez hesla.

Když vstoupily dovnitř, naskytl se jim pohled na Severuse, který v černém plášti klečel uprostřed pentagramu nad mapou a v ruce držel jakýsi řetízek s medailonkem.

"Co se to tady děje?" zeptala se Minerva podezřívavě. Sophie ale znala odpověď.

"Ne, Severusi," zvýšila důrazně hlas a vytrhla mu medailon z ruky. Otevřela jej a pohlédla na tvář zrzavé ženy.

"Kdes to vzal?" zeptala se tiše.

"Ptal jsem se na Jocelyn Buclaté dámy. Neřekla mi nic moc důležitého a mně došlo, že nemáme kde hledat. Mohla by být v ohrožení života, ti zbývající Smrtijedi jsou pořád někde venku. Vrátil jsem se a požádal dámu, aby mě pustila dovnitř. Tohle měla Jocelyn v krabičce v nočním stolku. Je to naše nejlepší možnost."

"Nikdy!" vykřikla Sophie. "Copak si myslíš, že jsem nad tímto kouzlem neuvažovala aspoň stokrát za svou kariéru? Ale existuje dobrý důvod pro to, že se nikde neučí a téměř nikde se o něm nepíše! V celé ministerské knihovně je jediná kniha, která se o něm zmiňuje! Proč asi? Je to černá magie, za tu se vždycky platí!"

"Já tu cenu zaplatím. Máš snad nějaký jiný nápad?"

"Moment, Severusi. Nebudeš na této škole používat černou magii, i když by posloužila dobrému účelu. Doufám, že nemáte na mysli to stejné kouzlo, jaké právě teď napadlo mě, když jsem tě viděla klečet v tom pentagramu, ale pokud ano, myslím to smrtelně vážně, když říkám, že ti nedovolím něco takového provést!" vložila se do diskuse vážným hlasem Minerva. Pak mávla hůlkou a pentagram zmizel z podlahy během jediné vteřiny.

"Co chcete jiného dělat?" zavrčel Severus.

"Probereme její možnosti. Sophie, jak jistě víš, že není nikde na hradě nebo na jeho pozemcích?"

"Požádala jsem o pomoc duchy, prohledali celý hrad. Já jsem se dostala do Komnaty nejvyšší potřeby, ano, vím, kde je," odpověděla na jejich tázavé pohledy. "Pak jsem se vydala ven a s Hagridem prošla školní pozemky a Prasinky. Měli jsme na to skoro celou noc, jeden ze skřítků mi nahlásil její zmizení už kolem druhé hodiny ráno. Všiml si toho náhodou, když uklízel ložnice jako každou noc. Přilehlou část Zapovězeného lesa pak pročesal Firenze. Ta holka tady nikde není."

"Za tak krátkou dobu sis udělala mnoho přátel," podotkla Minerva. "Tak tedy, její jedinou možností bylo dostat se do Prasinek. Přemisťovat se ještě neumí, takže jak by se mohla dostat z Prasinek? A kam vůbec šla?"

"Pořád se bavíme o tom, že odešla sama. Nemohl ji ale někdo unést?" zeptal se Severus zamračeně.

"Jaká je pravděpodobnost, že opustí pozemky a hned ji někdo unese? Myslím, že byla jen rozrušená, jelikož to byly první svátky bez všech příbuzných. Celou dobu tady dělala oporu mladším spolužákům, ale zatím na tom sama musela být hrozně."

"To je ono, co uděláte, když se cítíte úplně bezmocní, neumíte se přemisťovat, nemáte přenášedlo a chcete se někam dostat?" napadlo Severuse.

"Záchranný autobus!" zareagovala okamžitě Sophie. Minerva přikývla.

"Není teď ale ten správný čas zavolat bystrozory? Lidi ze Záchranného autobusu nám nic neřeknou a sami ji najít nedokážeme," navrhla Sophie.

"Ale řeknou," opáčil temně Severus. "Ernie mi něco dluží."

"Já bych ještě počkala. Ministerstvo si nikdy nenechá ujít žádnou příležitost, kdy by mohlo mluvit do záležitostí Bradavic. Ztracená studentka by pro ně byla dokonalou záminkou. Vyslechneme Ernieho a zjistíme, kam jela. Pokud ani tam nepochodíme, pak je zavoláme," rozhodla Minerva.

Za půl hodiny už stáli v Prasinkách s hůlkami v ruce a všichni tři najednou mávli. Během velmi krátké chvilky se objevil autobus, na který čekali.

"Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějnice a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou...," spustil uhrovitý mladík, který očividně nahradil ve funkci Stana Silničku.

"Uhni," odsunul jej poněkud neslušně Severus a vešel dovnitř.

"Nazdar Ernie, jak to jde?" Řidič Záchranného autobusu jen tiše zakňučel v odpověď.

"Poslyš, potřebujeme zjistit, kam nám zmizela studentka. Jocelyn Jamesonová, zrzka. V noci nastoupila tady v Prasinkách. Kam jela?"

Ernie zakroutil hlavou, ale jeho obličej ukazoval, že ví moc dobře, kam Jocelyn odvezl.

"Poslyš, kašlu ti na nějaké Záchranné tajemství nebo jak tomu říkáš. Teď mi okamžitě řekneš, kam jela. Pokud si dobře vzpomínám, něco mi dlužíš," zašeptal Severus tiše, aby ho nikdo neslyšel, ale v jeho hlase zaznívala zřetelná výhružka.

Ernie znova zakňučel, ale tentokrát poraženě. "Sheering Road, Harlow. Nedaleko Mayfieldské farmy," vypadlo z něj.

"No vidíš, jak to jde," zdvihl Severus obočí, přejel ho pohledem a vyšel z autobusu. "Mám tu adresu," oznámil Sophii a Minervě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Solzo Solzo | 17. listopadu 2012 v 0:02 | Reagovat

Tak to vypadá že jsem první , Hurá. Slovo vyexcitovalo je tak dokonalé a málo používáné, že mě začíná zajímat jak si na něj přišla, možná víc proč ta pitomá holka zmizela a zkazila tak dvojtému S vánoční S.

2 Katherine Katherine | Web | 17. listopadu 2012 v 0:05 | Reagovat

"Zkazila tak dvojitému S vánoční S" :D Solzo, tak tohle se ti skutečně povedlo. Smíchy jsem téměř spadla z postele :D Já ti ani nevím, mně zas tak málo používané nepřipadá, asi to bude tím, že ho doma používáme dost často (jsme holt poměrně excitovaná rodina). Díky za parádní komentář :-)

3 kathie.jones kathie.jones | 17. listopadu 2012 v 7:58 | Reagovat

Kdyby to byl skutečně Severus, tak se ještě zeptá minimálně na to, jestli jela sama, nebo ji někdo doprovázel  (případně nastupoval na stejné zastávce) ;-)
Ale jinak super kapitolka :-D

4 Niki Niki | 17. listopadu 2012 v 11:14 | Reagovat

To začíná být zajímavé, asi si dám teď 2 týdny pauzu, abych si toho mohla přečíst víc najednou :-D  PS. Prozradíš co to dělal Sev za kouzlo? (jak to funguje, důsledky...) nebo se to dozvíme někdy během děje? 8-O a co mu Ernie dluží? 8-O

5 Mája Mája | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 13:37 | Reagovat

Krásná kapitola. Ani nemusím vědět jakou černou magii se chystal Severus provádět, ani mě nezajímá, co mu Ernie Bourák dluží. Jsem jen zvědavá, kam ta malá šmudla utekla, a jestli ji najdou v pořádku. Díky Katherine. :-)
*Zkazila dvojitému S vánoční S* mě dostalo, díky Solzo. :-D

6 Solzo Solzo | 17. listopadu 2012 v 14:37 | Reagovat

[5]: Májo, kdyby jsi napsala: *Zkazila dvoujtému S vánoční S* mě dostalo díky S.
tak by to pro změnu dostalo mě, ale to by těch S bylu už asi moc. ;-)

7 Katherine Katherine | Web | 17. listopadu 2012 v 21:29 | Reagovat

Kathie.jones: Zní to jako logická otázka, ale fakt je ten, že ze studentů nikdo další nechybí a z rodiny jí už nikdo nezbyl, takže ani nemá s kým utíkat z hradu :-)
Niki: To kouzlo zatím ještě rozebírat nebudu, nevylučuju, že by se do budoucna mohlo ještě objevit. Ernie byl spolupracovníkem Stana Silničky, který mohl a nemusel být Smrtijedem (pravdu se asi nikdy nedozvíme, Harry se sice domníval, že Stan Smrtijedem nikdy nebyl a že se jen chvástal, ale to byl pouze jeho subjektivní dojem). S tím souvisí i dluh, který měl Ernie u Severuse. Dejme tomu, že mu tehdy Severus trochu pomohl, když se Smrtijedi "pohybovali" okolo Záchranného autobusu :-)
Mája: Joo, hledání šmudly by se mohlo ještě trochu protáhnout, ale najde se, slibuju. Jen je mi trochu líto Dennise, který konečně našel i ve své koleji přítele a musí o něj takhle přijít... Minimálně na chvíli tedy.
Solzo: S není nikdy dost :D
Děkuji vám všem za pěkné komentáře :-)

8 Lisi Lisi | Web | 18. listopadu 2012 v 18:52 | Reagovat

Tak tu máme další kus akce a mám pocit, že další kapitola bude ještě akčnější.

9 kathie.jones kathie.jones | 20. listopadu 2012 v 12:09 | Reagovat

právě proto, že nemá s kým (a vlastně ani kam a proč) utíkat z hradu, tak by to logická otázka byla. Obzvlášť, když vědí o uprchlých smrtijedech, mají spoustu různých podezření a možných scénářů...zkrátka tohle mi na Severuse nesedí. Takhle by se nezachoval. Leda, že už mu ten sex začal odkrvovat mozek, tak nepřemýšlí :-P

10 Niki Niki | 20. listopadu 2012 v 22:03 | Reagovat

Tak to by byli 'pánové' z mé třídy mistři světa v sexu :-D :-D :-D

11 Niki Niki | 23. listopadu 2012 v 19:54 | Reagovat

Je páteeeeeeeek [:tired:] [:tired:] :-D

12 Katherine Katherine | Web | 23. listopadu 2012 v 21:41 | Reagovat

Lisi, to se ještě uvidí, sama to zatím nevím :D
Kathie.jones: Mně připadá logické to vysvětlení, že toho na ni bylo moc a ona potřebovala utéct. Neumím ten pocit úplně popsat (nebo možná nechci), ale znám ho. Ale možná se na to zeptat měl.
Niki: A jsou? :-P
Mimochodem omlouvám se, ale naši mě ráno nabalili a odvezli na Slovensko (překvápko, opět) a tak jsem se k netu dostala až teď v penzionu. Zítra určitě budeme celý den někde běhat, ale do konce víkendu tady kapitola bude ;-)

13 Niki Niki | 23. listopadu 2012 v 22:16 | Reagovat

Já myslim že rozhodně nejsou :-D . Jinak, si to tam užij, mi to ještě chvíli přežijem, na svoje předsevzetí dva týdny sem nechodit a přečíst si toho pak víc najednou, jsem rezignovala už v úterý :D :D :D

14 Niki Niki | 23. listopadu 2012 v 22:16 | Reagovat

Já myslim že rozhodně nejsou :-D . Jinak, si to tam užij, mi to ještě chvíli přežijem, na svoje předsevzetí dva týdny sem nechodit a přečíst si toho pak víc najednou, jsem rezignovala už v úterý :D :D :D 8-O

15 Niki Niki | 26. listopadu 2012 v 0:05 | Reagovat

Buďto mám zase opožděnej internet, nebos to nestihla :-(

16 Katherine Katherine | Web | 27. listopadu 2012 v 0:55 | Reagovat

Nemáš, nestihla :-( Ale už je vše napraveno :-)

17 Susan Susan | Web | 23. dubna 2013 v 10:24 | Reagovat

Miluju scénu se Stanem Silničkou. Ať ve filmu nebo v knížce, jsou prostě parádní. :-D Díky, že si je zařadila i sem, i když už má Stan svého nástupce.
Docela by mě zajímalo, co Ernie Severusovi dluží a samozřejmě, kam se poděla Jocelyn. Doufám, že je OK a ne KO :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama