50. kapitola: Rozpačité ráno

4. listopadu 2012 v 1:11 | Katherine |  Aqua vitae novae
Přiznávám se, trochu nestíhám. V pátek jsem odpadla a protáhlo se mi to až do sobotního poledne. Ale už jsem zpět a v plné síle. Snad se vám dnešní kapitola bude líbit. Pro jubilejní padesátou jsem plánovala něco jiného, ale to se holt objeví až později, v příští nebo přespříští. I tak ale doufám, že si ji užijete.
Enjoy! :)
"Skvělý tah, Severusi, skutečně," zavrčel sám k sobě, sotva se nenápadně doplížil až do svých komnat. To by tak ještě scházelo, aby ho někdo nachytal, jak vychází od Sophie.

"Neříkej, že se ti to nelíbilo," ozval se potměšilý hlásek v jeho hlavě.

"Líbilo, ale o to nejde. Nemůžeme si jen tak užívat, brzy pocítíme oba ty následky. Zase se budeme jeden druhému neustále vyhýbat."

"Záleží jen na vás, jak se k tomu postavíte. Žádné vyhýbání nebude zapotřebí, pokud se pro to vy dva nerozhodnete."

"Neexistuje jiná možnost, jak se rozhodnout. Možná jsem si to neskutečně užil, ale tohle není správné. Nejsou šedesátá léta a já nejsem nějaký hipík. Nemůžu mít nezávazný sex, kdykoli se mi zlíbí."

"Nebuď tak neskonale prudérní, zníš, jako bys právě kopuloval s polovinou hradu. Je to jen jedna žena, která se ti líbí a cítíš se s ní docela dobře!" Hlásek zněl velmi vemlouvavě.

"Dobře? Vždyť mě neustále irituje!" odfrknul si Severus.

"Nelži sám sobě. Jsi nadšený, když se zastaví na šachy nebo jen tak na drink. Přebíjí tvou samotu."

"Takže podle tebe bych ji měl zneužít, abych nebyl sám? Kdo by to byl řekl, že se ve mně nachází něco tak nemorálního, jako jsi ty!"

"Ty ji ale nezneužíváš! Pokud vím, v noci z jejích úst několikrát zaznělo, že tě chce. Dokonce bych přísahal, že křičela, ať si ji vezmeš, hned a tvrdě. To mi nezní jako zneužití."

"To ale nemění nic na tom, že to není správné," zatvrzele zabručel Severus.

"Proč? Protože jste oba dospělí, neděláte nic špatného a je vám to oběma příjemné? Pověz, jaké to bylo, když ti to dělal poprvé v životě někdo jiný, než tvá vlastní ruka? Jaký to byl pocit, když tě sevřela v sobě?"

"Jsi indiskrétní a chováš se nevhodně!" zvýšil Severus v sebeobraně hlas.

"Vskutku?" zavrněl mu hlásek v odpověď. "Já jsem ty, drahý, nezapomínej na to."

"Z tvých slov se mi ani nezdá. A vůbec, přestaň mi do toho mluvit. Je to jen a jen moje věc."

"Nejen tvá, ale také její. A propos, nemysli si, že utišíš hlasy ve tvé hlavě tak jednoduše. Včera v noci jsme byli zajedno, nevzpomínáš? 'Ach bože, ano, anooo', dokonale jsme si rozuměli. Čím to, že se teď neshodneme?"

"Možná to bude souviset s tím, že se chováš jako puberťák!"

"Hmm, zajímavý závěr. Nebo je možná na vině fakt, že jsi zkostnatělý, jako bys byl už dvě stě let po smrti."

"Rozčiluješ mě!" vykřikl Severus.

"Pane?" ozvalo se za jeho zády. Tinky držela prachovku a tvářila se značně vyděšeně. "Cítíte se dobře? Vypadá to, že s někým mluvíte, ale nikdo tady není..."

Severus pohlédl na svou skřítku, otevřel ústa, pak je zase zavřel a prudce zatřásl hlavou.

"Kašlu na vás oba, jdu na snídani!" vykřikl a rychlým krokem vyšel ven. Tinky zanechal stát v komnatě s ústy nechápavě otevřenými dokořán.

"Uvědomuješ si, že já jsem pořád tady? A navíc se teď chováš jako puberťák ty. Doufám, že se naše role neprohodily, už cítím, jak mě bolí všechny kosti v nastalém záchvatu prudérnosti," provokoval dál hlásek, zatímco si to Severus rázoval tichou a chladnou chodbou Bradavického hradu.

"Zmlkni!" Vykřikl Severus.

"Co za to? Ještě jednu noc s paní profesorkou? Umí být pěkně žhavá, to ti řeknu..."

"Víš co? Budu tě prostě ignorovat! Aaah, Mi... Minervo, dobré ráno," zakoktal se Severus. Ředitelka si ho podezřívavě přeměřila.

"Severusi, vše v pořádku? S kým jsi to mluvil?"

"S nikým," odvětil Severus po krátké odmlce.

"Tak s nikým, hmmm. Včera jsi někam zmizel, chtěla jsem s tebou mluvit o té věštbě." Minerva si jej stále pátravě prohlížela, ale raději změnila téma.

"A byla to určitě věštba? Ta ženská zase přebrala, nemohlo to být tím? I když to znělo dost podezřele..."

"Obávám se, že podcenit to nemůžeme. Ale celou noc jsem přemýšlela nad tím, co tím Sibyla myslela, a stále mi to není jasné. 'Tragédie přeruší idylu čerstvě napadaného listí,' to je jasné. 'Z života nový se zrodí, jeden však bude násilně ukončen,' opět vcelku srozumitelné. Někdo se narodí, někdo zemře. 'Ti, kteří následovali, přijdou si pro pomstu,' jasné, leč poněkud děsivé. Bystrozorové zatím nemají o zbývajících Smrtijedech žádné zprávy. Stopa vychladla u Znamení, které vypustili nad Bradavicemi. 'Pohár však nebude zcela naplněn,' tahle část mi nebyla vůbec jasná. Pohár čeho, pomsty? A proč nebude naplněn, jednou vraždou to snad neskončí? Přemýšlel jsi nad tím?"

"Ehm, jistě, celou noc jsem si to přehrával v hlavě," zalhal Severus a jeho už tak bledá tvář nabrala ještě nezdravější nádech.

"Jsi v pořádku? Dneska skutečně vypadáš, že nejsi ve své kůži." Minerva si jej starostlivě prohlížela.

"Mám jen hrozný hlad," zavrtěl hlavou a rychle se vrátil k předešlému tématu. "Význam té věštby se bohužel stejně nedozvíme, dokud nepřijde její čas. Jediné, co se dá dělat, je nasadit někoho kompetentního na sledování těch zbývajících. A obávám se, že to ministerstvo neudělá, pokud jim vůbec někdo kompetentní zbyl."

"Je tam Kingsley," připomněla mu Minerva.

"Kingsley šéfuje celému oddělení, ministr ho nenechá pátrat po zbylých Smrtijedech. Mnohem víc ho přece potřebuje při prošetřování toho, odkud unikly ty peprné informace o jisté asistentce... Já znám tyhle chlapy. Nevím, nakolik zůstali pohromadě, ale určitě je vede Lestrange. Je lstivý a umí používat mozek. Pokud neudělá chybu, nemají šanci ho chytit, pokud do toho nedají vše. A to zatím nedělají."

"Máš pravdu v tom, že s tím teď nic nenaděláme. Jediné, co můžeme udělat, je být stále ve střehu."

"Tahle Pošukova moudra nás asi nikdy neopustí," poznamenal Severus. Minerva jen smutně povytáhla obočí.

Ve Velké síni byli téměř první. Sedělo tam jen několik málo studentů, kteří se snažili alespoň teď ráno nacpat něco do svých prázdných hlav, když už se na probíranou látku dříve ani nepodívali. Severus se rozhodl, že snídani urychlí na minimum času, aby se se svou noční Nemesis nepotkal už teď ráno. Naházel do sebe topinky s džemem, zapil je dvěma šálky čaje s mlékem a okázale ignoroval Minerviny překvapené pohledy. Pak na ni kývnul na rozloučenou, mrazivě přejel pohledem své studenty, které další den čekal test z lektvarů, a odvál se pryč.

"Ty máš ale dneska smůlu," zatetelil se hlásek v jeho hlavě, když vyšel z Velké síně a téměř vrazil do Sophie.

"Ehm, ahoj," pozdravil ji nervózně.

"Dnes ráno jsi odešel, zatímco jsem spala," nadhodila neutrálně.

"Nebyl jsem si jist, nakolik je má přítomnost vhodná. Někdo mohl přijít, třeba tvůj skřítek nebo..." Najednou měl v hlavě zcela vymeteno. Žádná adekvátní výmluva ne a ne přijít na jeho mysl. Jen si pomyslel, jak mohl tak dlouho vydržet naživu před Pánem Zla, když teď nedokázal vymyslet ani takovou banalitu.

"To je v pořádku, jen jsem ti chtěla říct, že to byla po dlouhé době opravdu skvělá noc. Nelituji toho."

"Já také ne, jen si nejsem jistý, zda to bylo vhodné. V našich letech, v našem postavení..."

"Já si tedy stará nepřipadám, nevím jak ty. A postavení profesorky neznamená, že člověk musí vstoupit do kláštera a nikdy více nemít sex."

"Ano, ale tohle bylo tak... pubertální! Sex má přece patřit do vztahu."

"Už jsem se poučila, že ne vždy musí sex a vztah souviset. Na vztah nejsi připravený, to jsi mi naznačil dost jasně. Vypadalo to ale, že se sexem nemáš sebemenší problém. Co zatím zůstat u toho?"

"Tobě by to nevadilo? Vždyť je to nemravné."

"Nebuď tak prudérní," zavrtěla hlavou Sophie.

"Tohle jsem už dnes někde slyšel," blesklo mu hlavou, než Sophie udělala něco naprosto nečekaného. Rozhlédla se okolo sebe, a než stačil nějak zareagovat, políbila ho. Přitiskla se k němu celým tělem a on nemohl nezareagovat. Jednou rukou vjel do jejích vlasů a druhá mu sjela na její zadeček. Pak se od sebe najednou odlepili a odstoupili o něco od sebe, aby je případný procházející nemohl z ničeho podezírat.

"Ehm, myslím, že by se o tom dalo uvažovat..." odvětil Severus tiše. Jeho tělo na Sophii reagovalo a oběma to bylo příjemné, jak říkal hlásek v jeho hlavě. Proč ho tedy nezkusit poslechnout.

"Dobrá. Tak já tedy půjdu, ale nevadilo by mi, kdyby ses večer stavil." Severus jen mlčky kývnul.

"A děkuji za ten řetízek," usmála se na něj.

"Za řetízek?" Po Severusově tváři se rozlil nechápavý výraz.

"Ležel mi na stolku, je krásný."

"Asi nějaký narozeninový zázrak," utrousil, pousmál se, kývnul na pozdrav a odkráčel. Sophie jen zavrtěla hlavou a s úsměvem vešla do Velké síně.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Solzo Solzo | 4. listopadu 2012 v 8:21 | Reagovat

Teda nevím jak ostatní, ale já se užasně bavil, Severusova schizofrenie a to jak jeho druhé já koresponduje se Sophie, je jen o málo lepší než to
jak mu sex úplně vymetl hlavu, jako každému jinému chlapovy. :-D

2 Katherine Katherine | 4. listopadu 2012 v 12:43 | Reagovat

Solzo, přesně toho jsem chtěla dosáhnout :D Vždyť by to nebyl chlap, kdyby nepodlehl troše toho báječného nezávazného sexu! :D

3 Niki Niki | 4. listopadu 2012 v 13:57 | Reagovat

Ta Severusova rozmluva s 'vnitřním hlasem' mě dostala :D Ani rozhovor se Sophií nesklamal ;-)  už se těším na pátek :-D

4 Katherine Katherine | 4. listopadu 2012 v 16:09 | Reagovat

Niki, já jsem přesně chtěla zdůraznit, že Severus je také jenom muž. A i když tuhle ryze chlapskou stránku zastupoval jen tento tichý, ale vemlouvavý hlásek, vypadá to, že nakonec vyhrál :-)

5 Claire Claire | 5. listopadu 2012 v 17:08 | Reagovat

Tak nám to ráno poté dopadlo mnohem, ale mnohem lépe, než jsem původně očekávala.
Na Severuse téměř pohodově - vyděšení spolupracovníci, studenti, skřítci a duchové se nepočítají. Vnitřní hlas si užil ráno, Severus večer a noc předtím, Sophie si taky nestěžuje, naopak má zájem o pokráčko...prostě idylka.
Pěkná kapitola, díky - a původně plánovaný děj určitě udáš jinam ...No bože, tak bude mít nekulaté číslo, to je toho. :-D

6 Mája Mája | E-mail | Web | 6. listopadu 2012 v 20:29 | Reagovat

Jasně, na vztah není připravený, ale divoký nezávazný sex přece není vztah, že jo... :-D Krásně to s ním skoulela, holka šikovná. A ten vnitřní hlas byl naprosto geniální. Dokonce mě velice inspiroval. Pro žádnou současnou povídku, ale pro tu, co mi už asi půl roku zraje v hlavě a začínám se chystat na její postupnou pomalou přípravu. Nebudu ji zveřejňovat dřív, než dokončím některou z rozepsaných... :-)

7 Katherine Katherine | 9. listopadu 2012 v 0:45 | Reagovat

Claire, ráno dopadlo docela dobře, ale je otázkou, zda tohle řešení bude i do budoucna výhrou. No uvidíme :-)
PS: Ještě aby Sophie neměla zájem o pokračování! Vždyť jde o samotného Mistra! :D
Májo, na novou povídku jsem moc zvědavá! :) Zatím čtu 7193 a Zlatého fénixe, nikam dál jsem se nedostala (kromě jednorázovek a drabblů), ale mám je moc ráda. Vlastně také u tebe občas čtu Černého fénixe, ale ten myslím není přímo tvůj, že?
Děkuji vám všem za komentáře :-) Nová kapitola se objeví během dneška, spíše ale později než dříve, vždyť už mě znáte :D

8 Katherine Katherine | 10. listopadu 2012 v 1:01 | Reagovat

Omlouvám se, ale potřebuju trochu času :-( Kapitolu už mám, ale zdá se mi hrozně špatně napsaná, budu ji muset předělat. Zítra brzy ráno mě naši berou na výlet na Slovensko a počítám s tím, že budeme bydlet na nějakém místě s wifi, takže do konce víkendu se tady nová kapitola určitě objeví :-) Díky za trpělivost.

9 Mája Mája | E-mail | Web | 11. listopadu 2012 v 10:33 | Reagovat

Katherine: Černý fénix je překlad z angličtiny. Překládá Jarda a já betuju. Tu povídku jsem objevila přes Google překladač a doporučila jsem ji Jardovi k přečtení. Chystala jsem se shánět překladatelku, která by se toho ujala, ale Jardovi se povídka zalíbila tak, že se toho ujal sám. Jen na překládání nemá moc času, je to velmi zaměstnaný člověk ;-)

10 Susan Susan | Web | 19. dubna 2013 v 18:20 | Reagovat

Krásná schizofrenie v Severusově podání. Už vím jak je to zábavné, když to vymýšlí někdo jiný a není to v mé povídce :-D Vážně psina :-)
Nezávazný vztah a Severus...páni to je něco, to bych do něj neřekla, ačkoliv zase takový mrakoráce, jakým se na malou chvilku ukázal, to by bylo moc :-)
Povedená kapitolka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama