Intermezzo

4. května 2012 v 20:00 | Katherine |  Aqua vitae novae
Další pátek, další nová kapitola. Až na to, že dnešní kapitola vlastně kapitolou není. Jde spíš o takové krátké intermezzo, které jsem nechtěla číslovat jako kapitolu. Možná něco ozřejmí, možná vám zamotá hlavu. A možná po něm bude jasné úplně vše. Užijte si to :)
PS: Od neděle do čtvrtka si jedu užívat mimo ČR, takže nejspíš nebudu reagovat na komentáře, jelikož se mnou vůbec poprvé nejede noťas. Všechny si ale přečtu a okomentuju po návratu :)
Malá, opuštěná farma nedaleko Kirriemuir nebyla zase tak osamělá, jak se zdála být lidem ve městě. Dnes je při pomyšlení na ni obcházel strach. Když tam včera starosta objevil mrtvolu mladíka, jenž byl bestiálně rozsekán na kousky v pokoji zamčeném zevnitř, a policie dnes jen krčila rameny, na náladě to nikomu nepřidalo. Do toho všeho jako by obyvatele Kirriemuir přízrak vraždy stále pronásledoval, počasí působilo ještě mnohem ponuřeji, než obvykle. Všude se vznášely nekonečné mlhy a člověk si neviděl skoro ani na špičku nosu.

Když policie den předtím farmu obehnala žlutou páskou a uzavřela ji tak před případnými zvědavci, nebyl pro nevítané návštěvníky žádný problém skrýt se před muži zákona a nadále se ukrývat v pohodlí farmy, zatímco uniformovaní policisté pročesávali celé obydlí i s okolím. Dnes, ve světle včerejších událostí, však nastal čas na přesun.

"Ty idiote, taková pitomost! A ještě tak hloupým, nedůstojným mudlovským způsobem!" prskal jeden z mužů rozčileně, když se naposledy vyspali na farmě a několika pohyby hůlkou se pustili do balení svých věcí, které včera jen skryli před zraky mudlovských policistů prostým kouzlem.

"Dostal, co si zasloužil!" zahulákal podsaditý muž v odpověď.

"Mohli jsme se tady ukrývat v pohodlí! Teď se musíme přestěhovat kdo ví kam, než se o tom domáknou bystrozorové a najdou nás tu."

"Kdybys ho včera slyšel, mluvil bys jinak! To já jsem tady hlídal, zatímco vy jste si vyrazili na výzvědy, a to se mnou mluvil jako s pobudou, když mě nachytal ve stodole. Ke mně, čistokrevnému, se choval, jako bych byl něco méněcenného! Dostal jen to, co si zasloužil!"

"Nechtěli jsme na sebe zatím přitahovat pozornost, ty pitomče. Jak tě vůbec mohlo napadnout zamknout ty dveře zevnitř a přemístit se? Vždyť to teď jasně ukazuje na kouzelníky, bystrozorové tady budou každou chvíli!"

"Chtěl jsem zamotat těm mudlům hlavy, vždyť přesně tak jsme to dělávali za starých časů," bránil se viník celé záležitosti, ale celá jeho obhajoba pozvolna ochabovala, jelikož si uvědomoval, jakou hloupost provedl tím zamykáním. Kdyby ho pouze rozsekal, nic by tento případ nespojovalo s kouzelníky a oni by tady mohli nerušeně žít, dokud by se nenastěhoval někdo jiný. A dost možná i poté. Takhle je čekalo stěhování a nikdo z nich nevěděl, kam vlastně půjdou. Zásoby mnoholičného lektvaru se krutě ztenčily a objevit se kdekoli jen tak před zraky kouzelníků se pro ně rovnalo sebevraždě.

"Staré časy jsou pryč!" zařval na něj druhý muž. Tohle soužití ho začínalo rozčilovat, a kdyby spolu neměli určité plány, raději by své bývalé kumpány poslal do horoucích pekel. Nebo alespoň tohoto idiota.

"Tak proč se ještě pořád obtěžujeme vymýšlet, co uděláme s ním?" zvednul bojovně bradu první muž.

"Pomsta," dočkal se jednoduché a stručné odpovědi. "Nebo ty po ní snad netoužíš?"

"Víc než po čemkoli jiném," zahučel muž a nenávistně se mu zablýsklo v očích. Jeho kumpán jen uznale pokýval hlavou.

"Pokud ano, tak se musíme držet plánu. Odteď žádné výstřelky, které na nás zbytečně upozorní."

"Myslím, že bychom mohli udělat jednu výjimku," vložil se do konverzace třetí muž, který se právě vrátil z obhlídky okolí.
Oba kumpáni na něj tázavě pohlédli.

"Co takhle trochu vyděsit naše staré známé? Nikdo nás neuvidí, když se schováme v lese, a než nás stačí chytit, přemístíme se pryč. Neměli bychom na sebe upozorňovat, ale myslím, že jednou za čas nám malá připomínka starých časů neuškodí a kouzelnická společnost ji už taky potřebuje."

Starší z mužů na něj hleděl s neskrývanou nedůvěrou. Aby vše fungovalo, měli by se držet v ústraní a vymýšlet plán. Neupozorňovat na sebe. Na druhou stranu, malá připomínka starých dobrých časů…

Trvalo už jen pár minut, než po sobě zahladili stopy a vydali se na cestu. Myšlenka připomenutí staré doby se mezi nimi ale stále vznášela jako přízrak.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | 5. května 2012 v 8:20 | Reagovat

Takže trocha "mystického tajemna" na zpestření? Případ pro pana Poa nebo snad Hercule Poirota? Tipnu si -  konečným cílem je pomsta Severusovi?
Zajímavá vsuvka - obávám se, že moc jasna nevnesla, spíše nabídla obligátní šňůru otázek, opět. :-?
To se dělá, takhle napnout a pak si zmizet bez připojení a tudíž i odpovědí na komenty? :-D
Přece jen tak úplně neuhlídáš ve svých odpovědích všechno, občas malý náznak proklouzne...
Ale budiž ti odpuštěno, také potřebuješ nějaký ten příjemný odpočinek.
Povídka je zajímavá, dobře psaná a touto dějovou linií se stává vícevrstvější, tudíž se budu těšit na tvůj návrat a další kapitolu, co by zase pro změnu mohla nabídnout nějakou tu odpověď místo všudypřítomných otázek.

2 Mája Mája | Web | 5. května 2012 v 14:32 | Reagovat

Žádná jména, takže zase jen další dávka otázek... Kteří smrtijedi a po kom jdou? Nemusí to být jen Severus. Harry je asi ještě víc na ráně. Ani další členové řádu jistě nejsou oblíbeni... Vlastně ani nevíme, kolik těch lotrů je...
No, moc jsi mě nepotěšila...
:-D

3 Katherine Katherine | Web | 5. května 2012 v 18:55 | Reagovat

Ještě jsem tady, ještě můžu komentovat. Musím přiznat, že mi děláte velkou radost. Moc by mě nepotěšilo, kdyby někdo ze čtenářů na základě intermezza odhalil budoucnost povídky, takže jsem opravdu ráda, že tato "polokapitola" vznesla více otázek než odpovědí. I ty přijdou, ale ne hned :-) Nějakou chvilku to ještě potrvá. Jak dlouho, to ani sama nevím :D Díky za komentáře :-)

4 Betynka Betynka | 8. května 2012 v 13:18 | Reagovat

Možná, že jsem divná, dámy, ale mně se to už vcelku jasní! :-)Snape zůstal trnem v oku nejednoho bývalého Smrtijeda, jak řekla Claire... ani bych se nedivila, kdyby se dali dohromady ti pozůstalí a učinili by koordinovaně-chaotický vpád do zašlých kolejí kouzelnického světa, pod záštitou obnovení bývalého systému. To vážně není špatná představa 8-)
Nicméně je jasné, že se něco semele dotkne se to především Snapea, Sophie nebo rovnou obou..
Těším se na další kapitolu, jako obvykle :-D
PS: V sobotu jsem to krapet přehnala s mlíkem v čaji xD

5 Katherine Katherine | Web | 12. května 2012 v 1:39 | Reagovat

Páni, ty piješ ten čaj i s mlékem? To jsem kdysi také dělávala, ale teď už je to vážně hodně dlouhá doba, co jsem ho takhle měla naposledy. Asi se nechám inspirovat a hned zítra si jeden udělám k učení :-) Co se týče tvé konspirační teorie, zní vcelku logicky, ale nešli by Smrtijedi raději po Harrym? No, uvidíme. Třeba si chtějí jen hrát. A třeba taky ne :-P Díky za komentář :-)

6 Susan Susan | Web | 4. dubna 2013 v 10:42 | Reagovat

Intermezzo parádní. I když do hlavní roviny přineslo více otázek a zamyšlení než by se mi líbilo miluju tyto nic a vše říkající kapitolky, které jsou tak tajemné jak hrad v Karpatech :-D
Přikláním se k teorii že jsdou po Severusovi protože mimo Harryho je to právě on, kdo se velkou měrou zasadil za pád Vy víte koho :-)
Letím na další...je to čím dál napínavější :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama