Myšlenky jedné fretky

28. března 2012 v 1:53 | Katherine |  Jednorázové povídky

Člověk je takový, jaká je jeho činnost. Člověk není nic jiného než jeho život. Jean Paul Sartre
Tahle povídka je mimo můj obvyklý rámec. Nebudu prozrazovat, co vás čeká, ale pokud se vám to nebude líbit, neřešte to. Jsou skoro dvě ráno a múza mi nedá spát, tak ji krotím jednorázovkou. A slibuju, že zítra se pokusím zasednout nad Kdo s koho. Teď už si ale užijte tuto fantasmagorickou splácaninu :P
Jsem fretka. Celý život žiju ve strachu. Nejprve ve strachu ze svého autoritářského dědečka, potom z jeho Pána. Z otcova Pána. Z mého Pána. V neustálém strachu o svou matku a snad také trochu i o otce. Vždy jsem věděl, že když udělám chybu, oni to pocítí. Stejně, jako já jsem pocítil jejich chyby. Nebýt jich, nemusel jsem být ocejchovaný.

Vymlouvám se. Můžu za to já sám. Mohl jsem odmítnout. Jsem na to ale příliš zbabělý. Zabil by mě. I kdybych se ale oprostil od strachu ze smrti, stále by tady byl ten strach, že se pomstí na rodičích. Ne, musel jsem to udělat. Nechtěl jsem, ale nic jiného mi nezbývalo.

"Vždycky je na výběr," našeptává mi ten potměšílý hlásek v mé hlavě. Možná má pravdu. Rozhodně se mu ale lehce mluví, vždyť je jen hlasem v mé hlavě. Nemá povinnosti, nemá zodpovědnost vůči svým blízkým. Je to jen hlas.

Možná je na čase smířit se s minulostí. Vím, že jsem udělal mnoho chyb. Byl jsem tak vychován. Vyrůstal jsem pod taktovkou svého otce, který mě učil, že je to tak správně. Přesně, jak ho to učil jeho otec. Tohle rodové prokletí ale končí mnou. Už žádné další kecy o čisté krvi. Člověk není nic jiného, než jeho život. Jeho jednání, jeho činy.

Možná bych si měl změnit jméno. Třeba celé to prokletí souvisí se "vznešeným rodem Malfoyů". Tohle mě rozesmívá. Málokdo už dnes řekne slova "vznešený" a "Malfoy" v jedné větě. Kdyby na mě hrdina kouzelnického světa nedlouho po válce nenarazil na ulici, nezděsil se, jak to bývalý ctihodný pan dědic blonďatého rodu vypadá a neujal se mě, kdo ví, kde bych skončil. Pravdou je, že mi otevřel oči. Už během své krátké služby u Pána Zla se mi otevíraly, on jen dokonal nevyhnutelné.
Nakonec jsme zjistili, že on není zase takovým "hrdinou kouzelnického světa a Zlatým chlapcem", a já zase už více nejsem "blonďatým zmijozelským princátkem". Vše vypadá tak jednoduše, když přestanete myslet ve škatulkách. Všechno se totiž zaškatulkovat nedá. Třeba pohled mého otce, když jsem mu přišel do Azkabanu říct, s kým teď žiju. Znáte to - čokoládová žabka dva srpce, prvotřídní hábit u Madame Malkinové pět galeonů, pohled Luciuse Malfoye, když zjistí, že jeho jediný syn je přiteplený zrádce rodu, k nezaplacení.
Dobrá, dnešním dnem končím se škatulkami. Jak nad tím tak přemýšlím, jméno Malfoy je dostatečná škatulka. Stejně jako jméno Potter. Obojí je jen nesmyslná přítež. Co takhle Draco a Harry Skywalkerovi? Možná bych se neměl nechat tak unášet Hvězdnými válkami, ale co je minulý měsíc Harry dotáhnul domů, nemůžu na ně přestat myslet. Hmm, raději ne. A Draco a Harry Pytlíkovi? Pán prstenů byl taky skvělý. Kdo by to byl řekl, že mudlové natočí takové skvosty. Hehe, Draco Potter a Harry Malfoy. Hotová škatulata, hejbejte se. Z toho by se kouzelnická společnost možná nikdy nevzpamatovala. No, promyslím si to. A navrhnu to Harrymu.

"Draco, u Merlinovy hůlky, já se chci taky dostat do koupelny!" zabušil na dveře Harry. Blonďatý mladík jen teatrálně vzdychl, protočil oči a spláchnul. Ne nadarmo se říká, že nejlepší myšlenky člověka napadají na záchodě.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | 28. března 2012 v 18:36 | Reagovat

Merline, to se divím, že se Harry neznečistil! :-D
Draco musel být v té koupelně fakt století, takových úvah. Nádherně jsi je seřadila od hlubokomyslných filosofických o osudovosti, dědičnosti, primárním pudu přes zdařilou parodii na platební kartu Mastercard až k bombastickému závěru. Domyšleno do důsledku a hlavně provedeno - to by pro britský kouzelnický svět byla bomba minimálně století.
Skvělá povídka, žádná slátanina - a to i přesto, že v ní nehrál Severus (a to je u mne co říci, jak sis bezpochyby stačila všimnout v předchozí "korespondenci").
Moc jsem se pobavila, i když některé pasáže byly i k zamyšlení. Bylo to také tak zamýšleno? Btw námět tě napadl rovněž na rest room? :-D

2 Katherine Katherine | Web | 28. března 2012 v 18:47 | Reagovat

Claire, tak to jsem moc ráda, že se ta jednorázovka líbí, psala jsem ji dost pozdě a prakticky to byla taková impulzivní akce :-) Ovšem na rest room jsem ji nevymyslela (škoda, bylo by to tematické :D ). Pasáže k zamyšlení, to je vlastně pozůstatek toho, jak to mělo vypadat. Chtěla jsem rozebrat Dracovy myšlenky (bože, já se ale vyžívám v psychologizování, co?), ovšem nakonec jsem usoudila, že by se jeho myšlenky mohly vyvinout poněkud mimo vážný rámec - a vzniklo tohle :-)

3 Lisi Lisi | Web | 29. března 2012 v 9:52 | Reagovat

Skvělé, u  pohled Luciuse Malfoye, když zjistí, že jeho jediný syn je přiteplený zrádce rodu, k nezaplacení jsem se začala smát a ještě mě to nepřešlo, hezky si vystihla Draca.

4 Katherine Katherine | Web | 29. března 2012 v 14:03 | Reagovat

Lisi, ten pohled bych taky ráda viděla, skutečně by byl k nezaplacení :D Těší mě, že jsem tě pobavila. Díky za komentář :-)

5 Mája Mája | E-mail | Web | 29. března 2012 v 21:19 | Reagovat

Holky, kdyby jste věděli, co já se naběhám na záchod :-D Asi mám problémy s prostatou, říkali to v televizi... :-?
A ty nejlepší nápady do povídek pocházejí od tamtud. Jak já Dracovi rozumím...
Krásná jednohubka. Ačkoli Drarry nemám ráda a nečtu, tak tohle mě potěšilo.
Díky :-)

6 Katherine Katherine | Web | 29. března 2012 v 22:41 | Reagovat

Páni, Májo, asi bych měla začít trávit na záchodě víc času, možná bych tam taky začala přicházet na ty nejlepší nápady. A třeba by mi wc dokonce pomohlo s Kdo s koho! Sounds like a plan :D
Drarry, noo, ne že bych to nečetla (nicméně preferuji raději Snarry, když už jsme u slashe), ale v životě by mě nenapadlo, že to budu psát. Ovšem člověk míní, múza mění. A navíc tohle byla vážně jen taková kraťoučká jednohubka, jak říkáš, takže se to skoro ani nepočítá :-)
Díky za komentář :-)

7 Susan Susan | Web | 2. dubna 2012 v 11:02 | Reagovat

Prvně mi na čele vyvstala taková menší vráska, když jsem se dozvěděla, že je Draco homosexuál, ale ten konec....jak bylo v povídce - k nezaplacení :-D musím se hodně ovládat abych se tu netlemila na celou třídu nebo přímo nesvíjela na zemi v křečích po tom, co jsem zjistila, kde přesně, v jakých místech domu se děj odehrává... :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D Prostě nej nej...parádní :-D  :-D

8 Katherine Katherine | Web | 2. dubna 2012 v 23:05 | Reagovat

Susan, na celou třídu? Ty sis to četla během vyučování? :D Tak to já příště raději budu dávat nějaká upozornění, abys ještě kvůli mně náhodou neměla průšvih :D Díky za velmi pozitivní komentář :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama