I. část: Velké přípravy a výbuch

13. listopadu 2011 v 22:30 | Katherine |  Kdo s koho
Lidičkové mí drazí, nevím, co se to děje s mým časem, ale tři povídky během týdne, to je výkon. Vlastně vím, co se děje. Prokrastinace, ta potvora! Zatímco bych se měla učit na praktika z EKG, radši si tady píšu novou povídku. Na druhou stranu jsem ráda, že zase jednou píšu něco odlehčeného. Tak si to užijte a radši doufejte, že vám nikdy to EKG dělat nebudu :D
"Říkám vám, něco takového není možné! Zaprvé vám ten lektvar nikdy nebude fungovat a za druhé nemáte sebemenší šanci mu ho podstrčit. Přistihne vás a budete mít s těmi svými vtípky konečně utrum!"

"Klid, Hermiono, my víme, co děláme," odvětilo sebevědomě jedno z dvojčat Weasleyových.

Dívka s mohutnou hnědou hřívou jen pohodila hlavou a opustila nebelvírskou společenskou místnost. Nepředpokládala, že by další diskuse na toto téma mohla mít nějaký smysl. Však oni si na to už přijdou sami, až je Snape chytí a nechá je až do konce školního roku drhnout kůže z hřímala, krájet tlustočervy a vymačkávat hnis z dýmějových hlíz.

V nebelvírské společenské místnosti zatím dvojčata dál kula své plány.

"Myslíš, že to bude fungovat i na člověka?" zeptal se trochu nejistě George a pohlédl na malý flakónek s lektvarem, který vytáhl z kapsy svého hábitu.

"Zkoušeli jsme to na krysách, ne? Nevím jak na člověka, ale na Snapea to zabere určitě," odvětil potměšile Fred a v očích se mu pobaveně blýsklo.

George se zhluboka nadechl, přikývl, pohlédl na svého bratra a oba společně vykročili z místnosti. Už věděli, že v tuhle dobu má Snape konzultační hodiny. Tuto informaci zjistili od Hermiony, protože oni sami pochopitelně nikdy nic takového nevyužili. Proto se vydali k jeho kabinetu.

Čím hlouběji do sklepení se dostávali, tím větší chlad je zahaloval. Částečně za to mohlo i vědomí, že pokud je Snape nachytá, stráví v tomto sklepení zbytek školního roku. Ale vzdát už to nemohli a ani nechtěli. Zaklepali na dveře a vyčkávali, až se ozve Snapeovo nevrlé "Dále".

Vstoupili do kabinetu, do kterého ještě nikdy nevstoupili za jiným účelem, než bylo plnění trestu. Nejspíš tato skutečnost způsobila mírně překvapený výraz na Snapeově tváři. Ihned ale dostal své mimické svaly pod kontrolu, ostatně jako vždy, a s kamennou tváří pravil sarkastickým tónem:

"Pánové Weasley a Weasley, nepamatuji se, že bych vám na dnešek ukládal školní trest. To už vám moje přítomnost natolik chyběla, že jste se rozhodli přijít na návštěvu?"

"Přišli jsme se poradit ohledně eseje, kterou jste nám zadal, pane profesore," odvětil naoko pokorně George, zatímco Fred nenápadně odhodil za dveře nedaleké laboratoře černou bouchací kuličku. Oba věděli, že je to nesmírně riskantní tah. Snape měl oči jako ostříž a nikdy mu nic neuniklo. Bylo proto třeba využít přesně toho okamžiku, kdy Snape sáhl po svém hrnku s horkou kávou a na pár vteřin tak spustil dvojčata z očí.

"Tomu se mi ani nechce věřit," protáhl Snape ironicky jako vždy, sotva polknul blahodárný lok horkého nápoje.

Vtom se ale ozvala z jeho laboratoře hlasitá rána a z otevřených dveří se vyvalil dým. Snape stačil akorát vrhnout jeden krátký podezřívavý pohled na dvojčata, z nichž jedno se tvářilo nadmíru nevinně, a druhému se ve tváři usadil očividně hraný výraz zděšení, a už rychlými kroky s vytaženou hůlkou zamířil do laboratoře.

Netrvalo dlouho a profesor lektvarů vyšel ze dveří. Na sobě mírně potrhaný a na některých místech i spálený hábit a ve tváři výraz, který prozrazoval, že je Snape rozzuřen na nejvyšší možnou míru.

Fred s Georgem pořád ještě stáli před jeho stolem a vyčkávali.

"Za tohle… za tohle se postarám, aby vás vyhodili!" zasyčel Severus Snape svým nejnebezpečnějším hlasem.
"Vy idioti! Víte, co se mohlo stát? Víte, jaké přísady a lektvary se nachází v té laboratoři? Klidně jste nás všechny mohli zabít!" Teď už nesyčel. Jeho zvýšený hlas signalizoval fakt, že nebezpečí vystoupalo na nejvyšší možnou úroveň.

Dvojčata stála před ním a tvářila se teď už nefalšovaně vyděšeně.

"Ale pane, to jsme nebyli my…" pokusil se o vysvětlení George, ale Snape ho přerušil jedním rychlým pohybem ruky.

"Okamžitě… vypadněte… z mého… kabinetu!" odsekával tichým hlasem profesor a jeho oči se nebezpečně zúžily.

Dvojčata překotně vyběhla z jeho kabinetu a zastavila se až v prvním patře.

"Myslíš, že nás nechá vážně vyhodit?" zeptal se s mírnou obavou v hlase George.

"Neblázni… nemá jediný důkaz, že jsme to byli my. Boucháček se přece po každém výbuchu rozpadne na mikročástice, takže je nezjistitelný."

"Dobrá, snad máš pravdu. Nalil jsi mu to tam?"

Na Fredově tváři se rozhostil spokojený škleb, který Georgeovi na jeho otázku dokonale odpověděl.

Vydali se do nebelvírské ložnice a zanedlouho usnuli, těšíce se na události dalšího dne.

Netušili, že se rozlícený Snape vydal za profesorkou McGonagallovou, aby školu konečně zbavil těch dvou zrzavých provokujících individuí. Neměli ani tušení o tom, že je ředitelka jejich koleje odmítla bez důkazů vyhodit, ačkoli jí bylo více než jasné, kdo měl v onom výbuchu prsty. A už vůbec nevěděli, že se Severus Snape toho večera rozhodl, že jim udělá ze života peklo.

Tak jako oni usínali s pocitem vzrušení, tešíce se na události dalšího dne, s podobnými myšlenkami zalehnul do své postele i Severus Snape. Věděl, že zatímco on bude uklízet trosky své laboratoře, ti dva budou konečně trpět. Pokud doposud trpěli pocitem, že je jejich profesor lektvarů tyranizuje, stále si ještě nedokázali představit, co nastane teď.

Na tváři usínajícího Severuse Snapea se rozhostil ďábelsky spokojený úsměv...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | E-mail | Web | 14. listopadu 2011 v 12:55 | Reagovat

A lektvar nevypil? Nebo vypil? To jsme se nedozvěděli. Dozvíme se to příště? Tohle vypadá dost napínavě... O_O

2 Medy Medy | 14. listopadu 2011 v 14:12 | Reagovat

Ano, je to napínavé. Zrzavá provokující individua a McGonagallová dbající na důkazy - to mě skutečně pobavilo.

Ty konzultační hodiny, nikdy jsem neuvažovala nad tím, že by něco akového v Bradavicích mohlo být, ikdyž je fakt, že my je známé hodně z Harryho pohledu a ten má na konzultace Hermionu :-)

P.S.: To učení znám, já jsem teď ráda, že mám za sebou úspěšně první průběžné písemky a už aby se člověk začal věnovat těm dalším, či dokonce zápočtovým.

3 Katherine Katherine | Web | 14. listopadu 2011 v 16:40 | Reagovat

Májo, uvidíš :-) Všechno se dozvíš příště. A kdy bude příště? Počítám, že někdy v průběhu příštího týdne, nejspíš v pondělí :-)
Medy, oni vlastně Weasleyovi zrzavá provokující individua jsou, ale i přesto (nebo možná právě proto) je miluju :D Co se týče konzultačních hodin, je fakt, že JKR to nikdy nerozebírala, ale připadá mi to logické - i profesoři přece musí mít někdy volno a tak si stanoví určité konzultační hodiny, ačkoli urgentní případy samozřejmě přijímají prakticky nonstop (co jim taky jiného zbývá) :D
Děkuju oběma za komentáře, vždycky mě moc potěší, když přijdu domů a nějaký tady objevím :-)
Mimochodem, EKG jsem zvládla, tlak už taky umím změřit. Už se nemůžu dočkat, až mi dají do ruky skapel!!! Ne, to byl samozřejmě vtip... "ďábelský smích" :D

4 Medy Medy | 15. listopadu 2011 v 15:36 | Reagovat

Právě proto že těmi idividui jsou mě to tak pobavilo, máš dobré postřehy.

jinak gratuluji k EKG a měření tlaku, já jsem po dnešku přičuchla k hodnocení investic...ale víc až na jaře.

5 Katherine Katherine | Web | 15. listopadu 2011 v 21:46 | Reagovat

Díky :-) Ono to EKG bylo fajn, jen škoda, že jsem musela nejen měřit, ale také dělat figuranta. Což prakticky znamená, že jsem dneska téměř nemohla chodit, protože jsem musela kromě normálního EKG dělat i EKG po zátěži a věřte tomu nebo ne, dřepy jsou nechutná zákeřnost :D Hodnocení investic, hmm. Moc mi to neříká, představuju si to asi tím stylem, že se zeptám: "Medy, mám investovat do nemovitostí nebo do zlata?" a dozvím se, že rozhodně do zlata. Trefila jsem se alespoň přibližně? :-)

6 Medy Medy | 17. listopadu 2011 v 9:41 | Reagovat

To jsi to teda schytala, ale alespoň víš, jak jsi na tom skvěle s výkonem :-)

Ty investice, my to matematicky počítali, tedy se bere v úvahu to, co ti to vynese, co si za to musela dát a co by si získala, kdybys to investovala jinam. Jinak k tomu zlatu, to nám už bod prvního ročníku říkají, že na to je pozdě - lidi co věděli, nakoupili a cenu už moc nepoleze.

7 Katherine Katherine | Web | 17. listopadu 2011 v 13:49 | Reagovat

Noo, s výkonem... řekla bych, že můj výkon je na tom v poslední době bledě :D
OK, píšu si, zlato nekupovat! :D Ne, fakt je ten, že vlastně investuju velké částky jen do cestování a ještě nějakou dobu to tak doufám zůstane :-) Ale hodnocení investic vypadá dost zajímavě. Občas bych chtěla takovým věcem rozumět :-)

8 Katherine Katherine | Web | 21. listopadu 2011 v 22:16 | Reagovat

Omlouvám se, pondělí ruším. Bohužel jsem ještě nestihla ten druhý díl napsat. Jelikož toho mám tento týden hodně, nevím, kdy si najdu čas to dopsat, ale příští týden toho mám ještě mnohem, mnohem víc a díky tomu můžu říct s jistotou, že tento týden to sem určitě přidám :-) A AVN samozřejmě podle plánu v pátek, tam mám v zásobě 5 kapitol, takže pohoda :-)

9 evi evi | Web | 30. listopadu 2011 v 12:16 | Reagovat

Nevím jak na člověka, ale na Snapea to zabere určitě:-D:-D Dvojčata nezklamala

10 Katherine Katherine | Web | 30. listopadu 2011 v 12:57 | Reagovat

Evi, dvojčata nezklamala, ale Snape to taky nemá v plánu :-) Díky za komentář :-)

11 Susan Susan | Web | 19. června 2012 v 11:37 | Reagovat

Nevím jak na člověka, ale na Snapea to zabere určitě. Tahle věta mě odrovnala! :-D parádní. Miluju Freda a George a kombinace se Snapeem jako válečné tažený bude dokonalé.
Jdu na další část... :-)

12 Katherine Katherine | Web | 20. června 2012 v 10:56 | Reagovat

Jéje, ty ses pustila do Kdo s koho? :-( Jsem sice ráda, že se ti to líbí, ale o to víc mě štve, že existuje další člověk, který zjistí, že po III. části s tím nemůžu hnout :-( Ale slibuju, že letní Anglie mě dostane do mnohem lepšího rozpoložení a mně se podaří to dokončit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama