II. část: Ranní překvapení

26. listopadu 2011 v 22:22 | Katherine |  Kdo s koho
Novou kapitolu Kdo s koho jsem slíbila do neděle a tak je tady. Původní plán byl ten, že půjde o dvoudílnou jednorázovku. To nevyšlo. V této chvíli to vidím tak na 4 kapitoly, ale pořád půjde o krátkou povídku (doufám).
Tak tedy enjoy! :)
PS: Předem děkuji všem, kteří zanechají své komentáře. Vždycky mě to moc potěší, když se vrátím ze školy úplně mrtvá a vidím, že tady něco přibylo :)Skrze okna nebelvírské chlapecké ložnice pronikaly už hodnou chvíli teplé paprsky ranního slunce. Nikdo se ale neměl k tomu, aby je uvítal. Celé osazenstvo ložnice spalo tvrdým spánkem. Když se ozval hluboký tón gongu, který je každé ráno budil, všichni sebou začali znechuceně mlít a kňourali a prosili, jako by mohli gong uprosit, aby je ještě nechal spát.

Dnešní ráno ale došlo v chlapecké ložnici k jisté změně. Dva zrzaví hoši, kteří obvykle setrvávali v postelích tak dlouho, až je prefekt musel několika dobře mířenými kouzly z postelí vyhnat, dnes vyskočili jako první. Posadili se na boky svých postelí tak, že seděli naproti sobě, a vážně se zahleděli jeden druhému do očí.

"Myslíš, že to vyšlo?" zeptal se s obavami v hlase první z nich.

"Řekl bych, že to za chvíli zjistíme," odvětil druhý a na tváři se mu začal rozmáhat ďábelský úsměšek.

To přimělo i druhého z bratrů pousmát se. Oba se na dnešní ráno těšili tak, jako ještě nikdy předtím.

Ve sklepení se zatím probíral profesor lektvarů ze sladkého, leč nedlouhého spánku. Dnešní ráno pro něj mělo hořkou příchuť. Čekal ho úklid své zdevastované laboratoře, a ačkoli se ještě včera v noci uklidňoval tím, že za to ty dva nebelvírské zrzky zničí, dnes už mu ta myšlenka nepřinášela tolik uspokojení. Pořád to totiž neměnilo nic na faktu, že ho čekala kompletní renovace laboratoře a hlavně shánění mnoha a mnoha přísad do lektvarů, které byly při výbuchu zničeny.

Vstal pomalu a s nechutí z postele a vydal se do koupelny, aby provedl nezbytné ranní úkony. Postavil se k toaletě, aby vyprázdnil svůj močový měchýř, když v tu chvíli pochopil, že je něco špatně. Tohle bylo mnohem, mnohem horší, než jeho zničená laboratoř. Na určitých místech mu něco velmi důležitého chybělo a na jiných, jak si konečně všimnul, něco přebývalo. Až teď se probudil naplno, ačkoli si nebyl úplně jist, zda nejde jen o sen. Nebo spíše o pořádnou noční můru.

Postavil se před zrcadlo a oněměl úžasem. Ze zrcadla na něj shlížela černovlasá žena ve středních letech. Žádná Miss Magie, ale určité kouzlo se jí rozhodně upřít nedalo. Dlouhé tmavé vlasy splývaly přes její jemný krk a šíji, její hnědé oči orámované hustými řasami zíraly překvapeně před sebe a její ňadra se dmula.

"Merline, já mám… Moment, jak se tohle stalo?" zarazil se nahlas nad zcela zásadní otázkou.

Zničená laboratoř. Mohly to snad způsobit smíchané výpary z některých jeho přísad?

"Neblázni, Severusi! Přeměna muže v ženu není možná pomocí žádného okamžitě působícího lektvaru a už vůbec ne díky pouhým výparům," napomenul se.

Snažil se nenechat se ovládnout panikou a racionálně přemýšlet. Přesto to bylo poměrně těžké, když na něj ze zrcadla stále zírala ta žena a na hrudi se mu zahoupaly dvě, ehm, věci pokaždé, když se pohnul.

"Pokud to nezpůsobily výpary z lektvaru a nikdo mě včera neočaroval, pak to nemůže být trvalé. To je dobrá zpráva," uvažoval stále nahlas, protože ho to svým způsobem uklidňovalo. Ta žena měla zvláště příjemný hlas. Merline, on měl zvláště příjemný hlas!

"Co to mohlo způsobit… Nic z laboratoře, tu jsem už vyloučil. Vyloučila. U Merlina, Severusi!" zahřměl sám na sebe. Vážně teď začne uvažovat nad tím, v jakém rodě o sobě bude mluvit?!

"Tak mysli, Severusi, mysli," vybízel se. "Rekapituluj. Co se včera stalo jinak než obvykle? Snídaně, učení těch zabedněnců, oběd, učení dalších zabedněnců, večeře. Nic zvláštního. Až potom ten výbuch."

Náhle mu velkýma hnědýma očima problesklo poznání a ústa se rozevřela v úlevném úsměšku.

"Weasleyovi! Mohli to způsobit oni? Museli to být oni, nikdo jiný nepřipadá v úvahu," zakončil vítězoslavně své hlasité pátrání.

Najednou mu došlo, že to ale stále neřeší jeho problém. Musel zjistit, co přesně udělali, aby mohl zvrátit účinky.

"Škoda, že neexistuje nějaká univerzální kouzelná formule, třeba 'Vrať mi zpět mé mužské tělo´," zasmál se sarkasticky. Ženě v zrcadle to docela slušelo, když se usmála.

"Tak tedy, přemýšlej, Severusi. Očarovat tě nemohli, toho by sis všimnul a schytali by to dřív, než by vůbec stačili vytáhnout hůlky. Pak tedy zbývá nějaký lektvar. Kafe! Ano, lektvar do kávy. Zničená laboratoř musela být pouhá zástěrka," přemýšlel dál nahlas. Konečně se ve svých myšlenkách někam posunul.

"Jaký ovšem lektvar? Žádný s okamžitým účinkem není, při změně pohlaví se používá dlouhodobá medikace, než dojde ke všem změnám a tělo se ustálí. Mohlo by ale jít o iluzivní kouzlo. Mohlo?" zeptal se sám sebe a okamžitě si uvědomil, jak divně to znělo. Jedna věc je přemýšlet nahlas, ale ptát se sám sebe a očekávat odpověď?

"Začínáš bláznit, Severusi," upozornil sám sebe s úšklebkem.

"Tak tedy iluze. Pokud by to bylo ono, iluzivní lektvary mají různou délku trvání a abych mohl namíchat protijed, musel bych znát přesné složení původního lektvaru. A i kdybych je donutil prozradit mi ho, určitě by schválně spletli byť jen jedinou přísadu, aby se mi to nepovedlo. Ale iluzivní lektvary nemůžou fungovat déle než týden, to je dobré."

Hluboce se zamyslel. Týden. Sedm dní. To je dlouhá doba a jemu by se určitě nepovedlo prosadit u Brumbála dovolenou jen na základě nucené změny pohlaví. Tomu starému bláznovi by to ještě ke všemu přišlo zábavné.

"Leda," vrátil se ke svému hlasitému přemýšlení, zatímco ze sebe nespouštěl oči v zrcadle, "leda bych toho náležitě využil. Chtěl jsem jim začít ničit ty jejich mladé, zbytečné životy, tak proč nezačít hned? Prvním úderem bude to, že jim jejich plán nevyjde tak, jak předpokládali. Objevím se na snídani i na vyučování zcela normálně, jako by se nic nestalo. A pak jim to začne," zašklebil se škodolibě nad svým novým plánem.

Rychle v koupelně provedl základní ranní hygienu, aby nezmeškal snídani. Měl v plánu působivé entrée.

Vrátil se do ložnice a rozpačitě se zastavil před skříní. Tohle si úplně nepromyslel. Půjde na snídani ve svém krásném novém pevném těle zahaleném ve svých pánských učitelských šatech?

"Katalog," vyhrkl nahlas, když si uvědomil, že mu nedávno soví poštou přišel nejnovější katalog pracovních oděvů a hábitů. Kromě pánské sekce tam jistě byla i nějaká ta dámská.

"Accio katalog!" mávnul hůlkou a v té chvíli se na něj sesypala hromada katalogů, z nichž většina obsahovala nabídku lektvaristického zboží.

"Tohle nebylo chytré," pronesl kriticky na svou vlastní adresu. "Tak znova… Accio nový katalog pracovních hábitů!"

V ruce mu přistál teď už jen jeden katalog a tak v něm bleskově nalistoval dámskou sekci. Rychle si vybral kostýmek tvořený černou polodlouhou sukní a polokošili stejné barvy s krátkým rukávem a relativně hlubokým výstřihem. K tomu černé punčochy a tmavě zelený plášť zapínatelný pod krkem. V duchu děkoval tomu, že si už od svých začátků na této škole objednával hábity jen u této firmy a tak se stal zákazníkem s nárokem na různé věrnostní výhody, mezi něž patřilo také bezplatné zkoušení šatů z katalogu pomocí jednoduchého kouzla až na čtyřiadvacet hodin.

Nový oděv mu padnul perfektně a při pohledu na své vrchní partie se nemohl Severus Snape nepousmát.

"Tahle pomsta bude opravdu sladká!" zasmál se a vydal se do Velké Síně.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | E-mail | Web | 27. listopadu 2011 v 9:16 | Reagovat

Směju se jako měsíček na hnoji :-D
Zajímavý vtípek a ještě zajímavější Severusova reakce. Myslím ale, že po té, co Severus s dvojčaty skončí, měl by ocenit jejich talent na lektvary. Protože uvařit něco, co si nechá vnutit Mistr lektvarů, je opravdu úctyhodný výkon :-P

2 Katherine Katherine | Web | 27. listopadu 2011 v 11:52 | Reagovat

Májo, jsem ráda, že tě to pobavilo :D
Je pravda, že jejich nadání by ocenit měl. Přeci jen namíchat tak dokonalý iluzivní lektvar určitě nebude nic lehkého :-) Navíc když ani Hermiona nevěřila, že by se jim něco takového mohlo povést. Oni jsou to kluci šikovní, jen mají menší problém s autoritami a jakýmkoli řádem :D

3 Terrik Terrik | 28. listopadu 2011 v 11:03 | Reagovat

Zdravím, máš moc pěkné povídky, nemohla jsem se odtrhnout a tohle mě teda vážně dostalo:-)))geniální myšlenka, velice vtipná a zábavně podaná, neustále jsem se culila, těším se nedočkavě na pokračování a přeju Severovi sladké vychutnání pomsty:-)))

4 Katherine Katherine | Web | 28. listopadu 2011 v 19:59 | Reagovat

Terriku, děkuju za komentář, jsem moc ráda, že se ti mé povídky líbí :-) Těší mě, že tě to (po)bavilo :-) A Severus a jeho pomsta? Věřím, že si ji vychutná až do dna! :D

5 evi evi | Web | 30. listopadu 2011 v 12:21 | Reagovat

nejvíc mě baví představa, jak se Severus souká do kostýmku a punčoch:-D Ale jsem zvědavá, jak to dvojčatům osladí8-)

6 Katherine Katherine | Web | 30. listopadu 2011 v 12:59 | Reagovat

Evi, mně s touhle představou trochu pomohl záběr ze 3. dílu, kde je bubák alias Severus oblečen v šatech Nevillovy babičky :D A když mu to tam tak seklo, rozhodla jsem se dopřát mu to ještě jednou. Ale tentokrát vkusněji, bez kloboučku :D Díky za komentář :-)

7 Susan Susan | Web | 19. června 2012 v 11:48 | Reagovat

Takže ten lektvar evidentně vypil... :-) Jsem zvědavá na jeho plán. Představit si Severuse v ženském těle je docela otížné a  komické, ale povedený nápad. Jinak, líbila se mi jeho rozmluva se zrcadlovým já. :) Hezké!!! :-)

8 Katherine Katherine | Web | 20. června 2012 v 10:58 | Reagovat

Susan, já si nemůžu pomoct, ale jelikož mi Severus připadá sexy jako muž, musí docela dobře vypadat i jako žena, ne? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama