14. kapitola: První uchazeč

17. listopadu 2011 v 23:27 | Katherine |  Aqua vitae novae
Minulý týden jsem přidala kapitolu o den později, tento týden to napravím tím, že ji přidám už ve čtvrtek. Pravda, ne zcela brzo, ale snaha se cení :)
První z uchazečů o místo učitele OPČM je tady, uvidíme, jak se k němu bude Sev chovat.
Enjoy! :)Po krátkém odpočinku, který si Severus po obědě dopřál, bylo na čase, aby se vydal k ředitelce. Neochotně, ale přesto stejně energicky jako vždy, kráčel po bradavicích chodbách a v duchu se podivoval, že ještě za ty dva dny nepotkal jediného z profesorů nebo školníka s jeho opelichanou kočkou. Jako by se na něj skutečně obrátilo štěstí.

S heslem si nemusel lámat hlavu, protože nová ředitelka začarovala chrliče tak, aby automaticky pouštěly již očekávané hosty a v případě těch neočekávaných je nejprve ohlásily a až s jejím souhlasem je nechaly vejít. Tento systém dovolil vejít každému, pochopitelně s ředitelčiným souhlasem, což přinášelo mnohem více výhod než systém hesel, která se často měnila, a lidé je zapomínali.

Severus vešel dovnitř. První zájemce o místo učitele obrany už tam čekal a působil značně nervózním dojmem. Seděl naproti ředitelce, poklepával nohou a v ruce žmoulal nějaký kamínek. Talisman vypadal poněkud bizardně, když ho svíral prošedivělý malý muž ve středních letech.

Minerva si pročítala nějaké papíry, nejspíš doporučení, a sama nevypadala dvakrát nadšeně. Severuse to potěšilo, protože odtušil, že zadupat do země tohoto uchazeče nebude příliš těžké, navíc když ředitelka nepůsobila dojmem, že by ho na škole chtěla.

Využil toho, že si jeho příchodu ani jeden z nich prozatím nevšiml, k energickému entrée. Rozrazil dveře, nechal svůj hábit majestátně zavlát a svým nejnebezpečnějším hlasem pozdravil. Minervě proběhl po tváři neznatelný úsměv, protože pochopila, co má její kolega v plánu, a mimořádně proti tomu nic nenamítala. Tenhle chlapík byl vážně katastrofa. Nechápala, jak si toho mohla nevšimnout, když si ho prověřovala. Jen doufala, že se Severus vyřádí na prvním uchazeči a ty další dva už nechá na pokoji. Vážně netoužila po tom, aby jí lektvarista vyděsil všechny tři potenciální profesory a ona skončila na začátku roku bez jedné pracovní síly.

Pustili se do toho. Severus nechal začít Minervu a jen pozoroval a hodnotil situaci. Malý mužík se relativně uklidnil, ačkoli neurotické svírání kamínku ho očividně nepustilo. Ředitelka se ho zeptala na několik věcí, které už sama znala, ale chtěla uvést do obrazu také svého kolegu. Muž strávil většinu života zkoumáním kleteb, které se nepromíjejí. Což zní samo o sobě velmi zajímavě v životopisu, ovšem když se člověk do hloubky zamyslí, zjistí, že na této problematice prakticky není nic nového ke zkoumání. Kromě toho Minervě stačila jediná sova, aby si zjistila, že se zkoumání této problematiky muž oddával výhradně doma a jelikož jeho práce nepřinášela žádné výsledky, mohl taky dost dobře prosedět celý svůj život na gauči a vyšlo by to nastejno. Titul z obrany sice měl, ale z pouze dvouletého studia. Bylo načase pustit na něj Severuse. Ten z jediného ředitelčina pohledu pochopil příležitost a pustil se do práce.

"Říkáte, že jste studoval kletby, které se nepromíjejí. Co jste vyzkoumal?" zeptal se milým hlasem.

Mužík se zarazil, očividně si nebyl jist, jak odpovědět.

"Ehm, studoval jsem je, ano… Tedy, zjistil jsem, že ano, mnoho zajímavých poznatků," koktal nervózně.

"Například?"

"Například, no, to je složité. Zkoumal jsem především mechanismus, ehm, kletby mučení, abych zjistil, jaké bolesti se nejvíce podobá."

"Vážně? Zkoumal jste to na sobě?" kladl dále otázky Severus, čím dál tím milejším hlasem. Muž ani netušil, jak nebezpečné je nechat se ukonejšit profesorovým pro tuto chvíli příjemným vystupováním.

"Samozřejmě, že ne, začal jsem na mravencích, ehm, a pokračoval jsem, hmm, na mouchách."

"A k čemu jste došel?"

"Ehm, totiž že bolest, kterou cítí, ehm, oběť při mučení Cruciatem, je silnější, než všechny jiné bolesti, které lze způsobit."

"Skutečně? A k tomu jste došel jak? Prozradil vám to mravenec, nebo snad moucha?" Severus přešel plynule do sarkastické roviny a muž vypadal mírně vyveden z míry, jelikož se samozřejmě uklidnil, když na něj byl profesor prve příjemný, a tohle nečekal.

"Ne, totiž podložil jsem to, ehm, seriózními metodami," potil se muž a koktal ze sebe odpovědi. Vypadal, že už by chtěl mít tohle trápení za sebou, bez ohledu na výsledek.

"Opravdu? A jakými, pokud se mohu zeptat?"

"Totiž, míra bzučení much byla mnohem vyšší než při jakémkoli jiném druhu mučení," zakončil vítězoslavně muž vyprávění o svém výzkumu, jelikož pocítil úlevu, že zodpověděl všechny profesorovy otázky.

"Vážně? Víte, že mouchy vydávají bzučivý zvuk kmitáním křídel? A při mučení Cruciatem se svíjejí a tak jejich křídla kmitají o to více. Takže, abych to uzavřel, založil jste si kariéru na tom, že mučíte hmyz. Gratuluji. Teď k vaší žádosti o místo profesora. Co byste vlastně rád vyučoval v rámci Obrany proti černé magii, různé druhy mučení? Nebo byste rád pokračoval ve svém výzkumu testováním na studentech?" Severusův hlas zněl posměšně a děsivě zároveň. Nebylo divu, že se mužíkův obličej pomalu měnil ze zdravé barvy přes zelenou až po mrtvolně bílou.

"Ne, nikdy, totiž, ehm, vy mě nechápete!" vykřiknul a vstal ze židle. Vestoje nebyl o mnoho vyšší než vsedě.

"Správně, nechápu. A vy nechcete trávit svůj čas ve společnosti takových nechápavých lidí, že ano? Perfektní. Ven!" Profesor lektvarů zvednul autoritativně ruku a ukázal ke dveřím. Mužík pohlédl vyděšeně na ředitelku, a když spatřil její odmítavý pohled, vyklopýtal ze dveří. Po cestě ze sebe koktal různé nadávky a lamentování.

Minerva se chtě nechtě musela usmát.

"Založil jste kariéru na mučení hmyzu? Vážně, Severusi, to nebylo vůbec špatné!" uznala um mistra lektvarů, jež ovšem spočíval v něčem jiném, než právě v lektvaristickém učení.

Severus jen zvednul obočí.

"Říkala jste, paní ředitelko, že přijdou tři? Mám se už děsit, co za individua se objeví teď?"

Ředitelka se zatvářila mírně zkroušeně.

"Já vím, ale z podkladů, které mi zaslal, vypadal tak důvěryhodně. Ti další dva budou lepší. Severusi, zkuste je nevyděsit, prosím. Nikoho jiného už nemáme, takže pokud nechcete odučit obojí, jednoho z nich vybrat musíme," zvážněla ředitelka a odmlčela se.

Severus se zatvářil značně znechuceně, ale mlčel.

Zavolali si skřítka, aby se ještě před dalším pohovorem občerstvili. Oba pomysleli na sklenku whisky, která by se jim nepochybně hodila, zejména po tom fiasku, které se v ředitelně před chvílí odehrálo, ale ani jeden z nich to nahlas nenavrhnul.

Zbývalo už jen půl hodiny do příchodu dalšího kandidáta. Oba v té chvíli zadoufali, že alespoň jeden ze zbývajících kandidátů bude o něco lepší. Ačkoli Severuse v jedné chvíli napadlo, že by si ještě s jedním z nich mohl trochu pohrát, přece jen se začal teprve rozehřívat. Ale v rámci zachování Minervina zdraví se rozhodl, že se bude krotit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | E-mail | Web | 18. listopadu 2011 v 9:27 | Reagovat

Děkuji za brzké vydání. Není nic lepšího, než se při páteční snídani málem udusit kafíčkem při náhlém záchvatu smíchu :-D
Ne, vážně, díky. Moc hezká kapitola, první uchazeč byl moc podařená postavička a přímo se nabízel k tomu, aby si na něm Severus smlsnul. Jsem fakt moc zvědavá na ty další dva. Ty doufám už sfoukneš v jedné kapitole... :-D

2 Katherine Katherine | Web | 18. listopadu 2011 v 10:52 | Reagovat

Májo, jsem ráda, že tě tahle kapitola pobavila :-) Nad tím, že bych ty další dva dala do jedné kapitoly, jsem sice uvažovala, nicméně nakonec to bylo zavrhnuto. Zaprvé by to byla mnohem delší kapitola než ty ostatní a zadruhé nemám tolik zásob, nějak mi teď nezbývá mnoho času na psaní. Nicméně v neděli mě opět čeká 4 a půl hodinová cesta do Prahy a tak očekávám, že bych mohla stvořit aspoň tak dvě kapitoly :-) Takže do budoucna by to mohlo odsýpat rychleji. Nicméně zatím bohužel nee :-)
Díky za komentář :-)

3 Medy Medy | 19. listopadu 2011 v 13:09 | Reagovat

První kandidát z kola ven, Voldemortova kletba zřejmě ještě pořád funguje.

4 Katherine Katherine | Web | 19. listopadu 2011 v 13:43 | Reagovat

Nebo se vesmír snaží podpořit Severusovu životní teorii o tom, že skoro všichni lidé kromě něj jsou úplní ignorantští idioti :D

5 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:12 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

6 Susan Susan | Web | 2. července 2012 v 8:59 | Reagovat

Oooo čekám na toho pravého! :-) nebo mám psát na tu pravou? :-D ta která bude Severusovi krásně pít krev? :-D no, nechám se překvapit. Zatím mě konkursy dost baví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama