8. kapitola: Zpět doma

7. října 2011 v 17:30 | Katherine |  Aqua vitae novae
Dneska přicházím s další kapitolou a pomalu se děsím toho, co bude, pokud tento víkend nic nenapíšu. V zásobě mi totiž zbyly už jen 3 kapitoly a to, jak jistě uznáte, není mnoho. Ale pokusím se s tím něco udělat :)
Za beta-read děkuji Monique.Vešli dovnitř. Minerva cítila, že si Severus chce hrad co nejdříve celý znovu prohlédnout a tak se rozhodla, že ho nechá, aby si chvíli odpočinul a prošel si to tady, než ho k sobě zavolá.

Došli spolu beze slova až do sklepení. Bradavická ředitelka taktně přešla to, že se Severus chvílemi dotýkal stěn hradu, jako by se chtěl ujistit, že je skutečně tady. Tušila, že by nebyl nadšený, kdyby zjistil, že si toho všimla.

U dveří do svých komnat se zarazil. Tázavě pohlédl na Minervu, která v první chvíli nepochopila, co se děje a proč profesor nejde dál.

"Heslo?" zeptal se jí Severus.

"Jsou to vaše komnaty, neznám vaše heslo," opáčila ředitelka.

"Chcete mi říct, že v mých komnatách nikdo nebyl? Že jste je nechali nedotčené? Proč byste to dělali, nemohli jste tušit, že vůbec přežiju, natož že se sem ještě někdy vrátím," ptal se ohromeně.

"Popravdě řečeno, nejdříve nebyl vůbec čas zabývat se vnitřkem hradu, opravy vnějšku nás dostatečně zaměstnávaly. A potom jsme všichni doufali, že se vrátíte. Takže abych odpověděla na vaši otázku, ne, ve vašich komnatách nebyl nikdo kromě Tinky, kterou jste tam Harryho prostřednictvím sám poslal a která tam tento týden ještě poklidila, abyste se vrátil do čistého."

Severus se stále tvářil užasle. Nebelvírští ho nikdy nepřestali udivovat. Tak oni doufali, že se vrátí…

"Hominem te esse memento*," vyslovil tiše heslo a přiložil dlaň na své vstupní dveře.

Minerva ho ovšem se svýma ušima jako rys zaslechla a zatvářila se překvapeně.

"Zajímavě volené heslo," neubránila se poznámce. Koneckonců něco takového by od tohoto muže opravdu neočekávala. Ale možná by se neměla tolik divit, on byl přece vždycky muž plný překvapení.

Severus nebyl nadšený z toho, že zná jeho heslo. Ne snad kvůli ochraně svých komnat, věděl, že Minerva by toho nikdy nezneužila, spíše proto, že tím opět odhalil část svého nitra.

"A to ještě neznáte heslo mé osobní koupelny," odsekl muž.

Ředitelka už popustila uzdu své zvědavosti a tak se teď nemohla ubránit tomu, aby se na něj nepodívala tázavým pohledem žádajícím vysvětlení.

"Cacatio matutina est tamquam medicina**," odpověděl sarkasticky na její nevyřčenou otázku.

Minerva McGonagallová se navzdory svému věku, postavení a důstojnosti rozesmála jako malá holka. Také Severus se musel pousmát nad její spontánní reakcí a tak veškerá nejistota pramenící z faktu, že ředitelka zaslechla jeho heslo, byla ta tam.

Když se ředitelka dosmála, odkašlala si a ve snaze zachránit pro dnešek svou vyrovnanou tvář mu oznámila vážným hlasem, ať si odpočine a v šest se zastaví u ní v ředitelně.

Severus přikývnul a vešel do svých komnat.

Skutečně se v nich nic nezměnilo, vypadaly úplně stejně, jako když je opustil. Černý gauč nacházející se kousek před krbem, aby mu v chladném sklepení nebyla zima, malý konferenční stoleček před gaučem, na němž ještě pořád stála lahev skotské whisky a sklenka, přesně tak, jak je tam zanechal. Psací stůl, na němž bývalo vždycky plno papírů, ale teď ležely srovnané do jednoho komínku, nejspíš díky Tinky, která mu to tu před jeho příchodem uklidila. To byla jediná změna, které si tady všimnul. Dveře do soukromé laboratoře přešel bez povšimnutí. Těšil se, až bude zase míchat lektvary, to ano, přece jen ho to vždycky bavilo a byl v tom dobrý, ale pořád to byla práce. A o tu se teď zajímat nechtěl.

Došel až ke dveřím do své ložnice. Opět položil ruku na pevné dřevo, ne snad proto, že by šlo o nějaké zabezpečení reagující jen na jeho dotyk, dělal to jen proto, aby na vlastní kůži ucítil, že je opravdu zde.

"Quae facta sunt, non possunt mutari***," řekl tiše a vešel.

V téhle místnosti se nezměnilo vůbec nic. Široká dřevěná masivní postel, oděná do tmavých smaragdově zelených přikrývek z bavlněného sametu a přikrytá černým plédem, byla obložená zelenými a černými polštářky jako každý den, kdy sem vcházel vyčerpaný učením nechápavých studentů.

Naproti ní stála obrovská knihovna, v níž by člověk našel i mnohé vzácné svazky. Severus jemně přejel rukou po knihách, které v ní byly pečlivě naskládány. Knihy byly jeho obrovskou vášní. Vedle postele stál malý noční stoleček, na němž ještě stále ležela lahvička s lektvarem světle modré barvy. Upravená varianta Bezesného spánku, speciálně vytvořená pro lidi, kteří ho užívali trvale. Mávnutím ruky ji nechal zmizet. Tohle je jeho nový život. Žádné noční můry z toho původního života ho už obtěžovat nebudou.

Až teď si překvapeně uvědomil, že poprvé od chvíle, co přežil, použil bezhůlkovou magii. Nedělal to často, ale teď ji použil zcela bezděčně. Prostě mávl rukou a lektvar byl pryč. Nečekal, že bude tak brzy schopen používat tak náročnou magii. Tohle vědomí ho potěšilo, znamenalo to, že byl konečně úplně v pořádku.

* - Hominem te esse memento = Pamatuj, že jsi (jen) člověk
** - Cacatio matutina est tamquam medicina = Ranní stolice je jako lék
*** - Quae facta sunt, non possunt mutari = Co se stalo, nelze změnit
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | E-mail | Web | 9. října 2011 v 9:32 | Reagovat

Díky, to bylo docela dojemné. Hesla jsou opravdu nápaditá, ale připadá mi trochu divné, že má Severus kromě bytu zaheslovanou i ložnici a koupelnu :D

2 Katherine Katherine | Web | 9. října 2011 v 11:16 | Reagovat

Májo, myslím, že s koupelnou si z Minervy tak trochu střílel :-) A ložnici zaheslovanou mít musí, přece jen do pracovny za ním občas chodí studenti, tak aby se náhodou nějaký zvědavější nedostal dál, kdyby se Sev musel pro něco vzdálit. Ehm, moc by jich na to asi odvahu nemělo, ale takového Harryho by to napadnout zcela jistě mohlo :-) Tak jen tak pro jistotu. Díky za komentář! :-)

3 Linee Linee | 9. října 2011 v 16:24 | Reagovat

Tak jsem se sem taky konečně dostala a kapitola se mi moc líbí. Úplně jsem viděla Severuse, jak se nenápadně dotýká stěn :-) Je pěkné, že všichni doufali, že se vrátí. A hesla byly dokonalý. Taky myslím, že Severus nemá zaheslovanou i koupelnu a jen si z Minervy dělal srandu. Nevím jak mistr, ale já jsem ráno ráda, že zvládnu chodit. Takže nějaké přemýšlení nad heslem, abych se dostala na záchod... nevím, nevím :D Ale hesla jsou to pěkná, myslím, že Severus by se nespokojil s něčím jako "citronová zmrzlina" :-D A s tou ložnicí, pořád nevím jak to vlastně funguje, protože v každé povídce je to jinak a vůbec se nabízí spoustu možností. Jestli má profesor kabinet, kam chodí studenti kvůli trestu a pak ještě soukromé komnaty anebo jenom soukromé komnaty, kam chodí studenti kvůli trestu a jde se odtud do ložnice :-) Ale myslím, že spostu studentů se sebevražednými sklony by se chopilo příležitosti a šli si Severusovu ložnici prohlédnout, takže heslo je asi na místě 8-)

4 Katherine Katherine | Web | 9. října 2011 v 17:20 | Reagovat

Linee, vidíš, nad tím, jak je to s jeho kabinetem a komnatami, jsem taky uvažovala. Mít teď čas, přečetla bych si znova celého HP (takový knižní maratón), ale obávám se, že bych na to potřebovala jeden volný týden a kdo ví, jestli bych se to vůbec dozvěděla - nejsem si jistá, zda to v některé z knih vůbec zaznělo. Ale zajímalo by mě to :D Jsem ráda, že se ti hesla líbí, nějakou tu chvíli jsem nad nimi uvažovala. Že se Severus nespokojí s citrónovou zmrzlinou nebo bzučivým dropsem, to bylo bohužel jasné a tak jsem se snažila vybrat heslo, které by se k němu nějakým způsobem pojilo. A tahle dvě hesla (koupelnu nepočítejme :D ) mi k němu sedí z jednoho prostého důvodu - udělal v životě chyby, které měly dalekosáhlé následky, a tak by si měl denně připomínat, že je jen člověk a že co se stalo, nelze změnit. Aby si prostřednictvím hesla uvědomoval, že život jde dál a nemá smysl se trápit chybami minulosti. Tak snad jsem vybrala dobře :-) Díky moc za komentář :-)

5 Linee Linee | 9. října 2011 v 20:00 | Reagovat

Já knižní Harry Potter maraton plánuju na příští prázdniny, tak snad mi to vyjde a něco se dozvím. Myslím, že něco by mohlo být v té kepitole, kdy Snape učí Harryho nitrobranu. Na to se podívám asi hned :-) Jinak hesla jsi vybrala skvěle :-D A ještě jsem zapomněla zmínit bezhůlkovou magii, ta mě taky děsně zajímá. V některých povídkách už byla zmíněná, tak jsem zvědavá, jak to bude tady. Už ani nevím, jestli něco takového bylo v knižní předloze, že by Brumbál?  Moc se na to těším 8-) A bezesný spánek se mi taky moc líbil, tenhle lektvar k Severusovi v povídkách už prostě patří. :-) Držím palce, ať se ti všechno daří a zbyte ti čas na psaní dalších kapitolek. Jsem hrozně zvědavá, co bude dál :-D

6 Katherine Katherine | Web | 9. října 2011 v 20:38 | Reagovat

No, s knižním maratónem to už přestávám vidět na prázdniny a pomalu ho odsouvám někam daleko - nejspíš na důchod :D Bezhůlková magie podle mě v knize někde byla (asi jen tak mimochodem, žádné velké zmínky), ale pravda, jistá si nejsem. Ale k Sevovi se mi nějak hodí. Takový ten dramatický pohyb ruky... :D Díky moc, snad se dneska pustím do dalších kapitol :-) Do povinné večerky mi sice zbývá jen necelá hodinka a půl, ale co, jdu na to! :D Díky za podporu :-)

7 Linee Linee | 9. října 2011 v 21:29 | Reagovat

Jasný, důchod to jistí, pokud my do toho důchodu vůbec někdy půjdeme :-D Mě právě ta bezhůlková magie děsně zajímá, ale teď mě tak napadá, že v posledním díle se Harry s někým v Lasturové vile bavil o tom, že sktřeti (nebo nějaký takový kouzelný tvor) nechtějí prozradit jak mohou kouzlit bez hůlek. Teď teda vůbec netušim, jestli si to s něčim nepletu. Ale kdyby Brumbál mohl kouzlit bez hůlky, tak mohl být na astronomické věži akčnejší a nečekat, až ho přijde Severus zabít. I když to by zase zkazilo celý příběh a navíc na tom byl Brumlka zle. Záhada :D Ale souhlasím, že k Severusovi se ty dramatické pohyby skvěle hodí :-D

8 Katherine Katherine | Web | 9. října 2011 v 22:06 | Reagovat

Že ano. Dramatický Severus a dramatické pohyby, ááách jo :D Zase budu mít nad čím přemýšlet a neusnu :D Nicméně hlásím, že jsem napsala jednu kapitolu, což je sice docela málo, ale možná v tom budu zítra pokračovat :-)

9 Linee Linee | 9. října 2011 v 22:25 | Reagovat

Ano, dramatický Severus plus ten jeho super vlající plášť :-D Paráda, tak držím pace, ať vyjde i to zítřejší psaní kapitolky :-) Jinak myslím, že nebudeš jediná, kdo jen tak neusne 8-)

10 Katherine Katherine | Web | 9. října 2011 v 22:32 | Reagovat

Člověk by na něj neměl myslet před spaním, co? :-P :D

11 anonymka9 anonymka9 | 10. října 2011 v 20:45 | Reagovat

Jaaaaa já chci další kapitolu a to hned!!! Tohle je úžasné předpokládám, že se tam ukáže HP jako učitel OPČM a naváže s ním nádherný vztah. Tyhle povídky já ráda 8-)

12 Katherine Katherine | Web | 10. října 2011 v 21:41 | Reagovat

anonymka9: Obávám se, že slash pro tentokrát nebude. Neříkám, že ho jednou nenapíšu, ale pro tuhle povídku už mám jiné plány ;-) A další kapitolka zase v pátek :-)

13 anonymka9 anonymka9 | 11. října 2011 v 5:48 | Reagovat

a bude alespoň usmíření s HP? pls tohle mi udělej pls :-x

14 Katherine Katherine | Web | 11. října 2011 v 13:36 | Reagovat

Kapitoly už mám zčásti předepsané, ale je možné, že se tam něco takového do budoucna vyskytne. Tedy ani to neslibuji, ani nevyvracím :-)

15 Susan Susan | Web | 20. června 2012 v 11:52 | Reagovat

Úžasné heslo a je jedno, které z těch tří mám na mysli :-D

16 Katherine Katherine | Web | 20. června 2012 v 21:49 | Reagovat

Hehe, nad hesly jsem se něco napřemýšlela :D Díky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama