3. kapitola: Rekapitulace, část I.

7. srpna 2011 v 19:28 | Katherine |  Cesta dál
Třetí kapitola Cesty je rozdělena na tři části. Lily se snaží přesvědčit Severuse o tom, že za svůj život pomohl mnoha lidem. Podaří se jí to?
Za beta-read opět děkuji Monique :)
Pomalu kráčeli po kamenité cestičce, když se Lily zastavila a otočila se. Vedle pěšinky se nacházela menší studánka s průzračně čistou vodou, obrostlá dokola trávou a mechem.

"Sedneme si na chvíli?" zeptala se Lily a aniž by čekala na odpověď, posadila se na jeden ze dvou velkých balvanů, příhodně ležících na břehu studánky, jako by je tam někdo položil jen pro ně.

"Ale… nemusíme jít dál?" vyptával se Severus. Pak ale uviděl Lilyin shovívavý úsměv, když k němu vzhlédla, a tak se přestal ptát a posadil se na druhý balvan hned vedle ní. Tázavě na ni pohlédl a Lily pokynula hlavou směrem ke studánce. Severus si tedy začal prohlížet hladinu a očima hledal to, co mu Lily chtěla ukázat.

Najednou se voda ve studánce začala čeřit. Chvíli po její hladině pobíhaly divoké vlnky, pak se náhle uklidnila a na hladině se objevil obraz mladé rodiny u vánočního stromku. Zmateně se podíval na Lily, ta však opět kývla hlavou směrem ke studánce, aby sledoval obraz ve vodě. Bylo to jako přírodní myslánka, jen s tím rozdílem, že člověk byl pouhým vnějším pozorovatelem a nebyl vtažen dovnitř.

Mladá hnědovlasá žena, která mu byla trochu povědomá, ale nevěděl, odkud ji může znát, nesla v náručí malé dítě zabalené v růžové zavinovačce. Byla to nejspíš holčička, nemohlo jí být ještě ani půl roku, ale i když byla tak malá, chovala se klidně. Neplakala, jen ležela v matčině náručí a pozorovala ji svýma velkýma modrýma očima. Žena došla k houpacímu křeslu, v němž seděl muž, asi její manžel, a držel druhé, stejně staré dítě v modré zavinovačce. Podala mu dceru, otočila se a pomalým krokem šla ke krbu, vedle něhož se rozkládal velký vánoční stromeček ozdobený snad stovkou světýlek. Na krbové římse stálo mnoho rámečků s fotkami, většinou na nich byla ona s manželem nebo s dětmi. Sáhla ale po jiné fotografii. Byla ve starším rámu než ostatní a působila dojmem, jako když se velká rodina sjela na Vánoce a všichni se nechali vyfotit. Pobíhaly na ní veselé děti, dospělí se usmívali a mávali na fotografa. Vypadalo to jako naprostá idylka. Žena na fotografii upřeně zírala a z očí jí začaly stékat slzy. Ačkoli byla ke svému muži zády, položil dvojčata do postýlek a jako by věděl, že to jeho žena potřebuje, došel k ní a mlčky ji zezadu objal.

"Měli jsme být mrtví, tak jako oni všichni… Ty i já… A Annie s Alexem by se nikdy nenarodili…" zašeptala žena a rozplakala se naplno.

"Já… jsem opravdu ráda, že jsme dostali šanci žít, že nás tehdy zachránili. Já jen… oni mi tak chybí… Bratr s rodinou, rodiče, babička, sestra s dětmi, všichni. Je to zvláštní, že zrovna my jsme mohli přežít a oni ne."

"Já vím, Mary, taky mi chybí. Ale oni by si nepřáli, abychom se takhle trápili. Už je to skoro rok, musíš na to přestat pořád myslet. Je mi líto, že nikdy nebudou moct poznat dvojčata, nikdy si je nepochovají v náručí, ale zemřeli proto, že se Thomas snažil udělat tenhle svět lepším tím, že bojoval proti Smrtijedům. My teď musíme žít dál, máme dvě nádherné a zdravé děti, kterým, až budou starší, povíme, jak byl jejich strýček statečný a za co bojoval a zemřel."

Jeho žena přikývla, položila fotografii zpět na římsu, sehnula se ke kolébce a vzala z ní malou Annie. Jen poslední slza skápla na růžovou krajku dětské zavinovačky…

A potom se obraz mladé rodiny na hladině studánky rozplynul. Severus nechápavě pohlédl do Lilyiny tváře. Smutně se na něj usmívala.

"Mary MacDonaldová, jistě si na ni vzpomínáš. Byla v našem ročníku, chodila se mnou do Nebelvíru. Zachránil jsi jí život, byla zrovna ve čtvrtém měsíci těhotenství, když její rodinu vyvraždili Smrtijedi a ty jsi ji i jejího manžela stihl skrze Řád varovat."

"Proč jsme se dívali zrovna na tohle? Navíc, z celé její početné rodiny zbyla jen ona, její děti a manžel. Pamatuju si ten masakr. Pán Zla byl tehdy štěstím bez sebe, že se jeho Smrtijedům povedlo zabít tolik krvezrádců a odpůrců v jeden den, a bylo mu úplně jedno, že mezi oběťmi byly i úplně malé děti, které sotva věděly, kdo Lord Voldemort vůbec je. Mary pak z celé své velké rodiny zůstala jediná, zbyl jí jen její manžel. To jsem jim teda moc nepomohl."

"Thomas MacDonald věděl, do jakého rizika se pouští, stejně jako jsme to věděli my s Jamesem. Když pak při jedné z akcí Fénixova řádu zabil tři Smrtijedy, bylo všem jasné, že se Lord Voldemort bude chtít pomstít. Díky tobě Řád věděl, kdy se chystají zaútočit, a těhotnou Mary s manželem uklidili do bezpečí. Viděl jsi jejich štěstí? Mají dvě nádherné děti. A jen díky tobě."

"Stejně si nemyslím, že to já můžu za jejich štěstí. To lidi z Řádu jí našli místo, kde se ukryla, a tím ji zachránili. A navíc, šťastnější by byli, kdyby jejich rodina žila," protestoval Severus, ale rázem utichl, když se hladina studánky opět zčeřila.

Chvíli se po ní pohybovaly již známé vlnky a pak se hladina opět uklidnila.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Linee Linee | 7. srpna 2011 v 21:21 | Reagovat

Teda, jen si tak dneska už po několikáté  zabrousím na tvůj blog a najdu tady další kapitolku, paráda. :-D Opět jsi to moc pěkně napsala :-)Lily je tak milá a trpělivá, přesně tak jsem si jí vždycky představovala a Severus je prostě Severus.  Doufám, že brzy přijme ten fakt, že spoustě lidí pomohl 8-) Myslím, že s Lily vedle sebe by to přeci jenom mohl zvládnout :-) Už se nemůžu dočkat pokračování, vážně píšeš moc hezky :-D

2 Katherine Katherine | Web | 7. srpna 2011 v 21:37 | Reagovat

Linee: díky :-) další kapitola bude v úterý okolo poledne ;-)

3 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 9. srpna 2011 v 16:19 | Reagovat

Ach bože, jak je možné, že jsem tuhle kapitola neviděla už dřív?
Jo, to bude tím, že můj počítač je v... háji.
Absolutně dokonalá. Severus je teda pěkně sebekritický. zachrání dva, ve své podstatě čtyři lidi a jediné, co si myslí, je, že jich mohl zachránit víc?
Vážně sebekritický :-)

4 Katherine Katherine | Web | 9. srpna 2011 v 17:59 | Reagovat

Barunka Charlotte LaRose: Severusova sebekritika je pro mě docela pochopitelná, asi protože jsem podobný blázen. Přesně k tomuhle bych inlikovala taky - říct "No jo, ale mohlo jich přežít víc, kdybych se víc snažila" :D ale člověk se nakonec musí smířit s tím, že nemůže zachránit všechny... A Sev se s tím snad smíří, jednou... :-)
Mimochodem, co máš s počítačem?

5 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 9. srpna 2011 v 19:24 | Reagovat

S počítačem? Všechno! Zabila bych ho, parchanta jednoho, taky se musí rozbít zrovna teď :-) Psát já můžu, na to mám notebook, ale bohužel s tím připojením k internetu je to horší. Většinou na tatínkovi vyprosím pár minut, abych si přidala kapitolu. Neumíš si představit, jak moc se těším, až mi opraví můj počítač, který budu moct na internet připojit (ten notebook to nezvládá :-) ).

6 Katherine Katherine | Web | 9. srpna 2011 v 20:00 | Reagovat

Jej, tak snad to budeš mít co nejdřív v pořádku ;-) já bych už bez internetu doma asi nevydržela :D když jsem kdekoli pryč, tak bez problémů, ale doma bych bez něj asi umřela nudou :D

7 Colette Colette | Web | 10. srpna 2011 v 17:10 | Reagovat

Další užasná věc, kterou jsi napsala.
Severusovy pocity, to, jak si to nechce přiznat, protože tomu nevěří, je mi to tak blízké :) Protože přesně takový by on měl být :)

8 Katherine Katherine | Web | 10. srpna 2011 v 17:27 | Reagovat

Colette: díky :-) doufala jsem, že ho chápu dobře, nerada bych se v rozboru jeho osobnosti někde spletla. Ale ano, nakonec myslím, že ho chápu dobře. Asi je to tím, že je mi jeho osobnost taky blízká :-)

9 Alis Alis | Web | 21. listopadu 2011 v 9:58 | Reagovat

Zdá se, že to bude pro Lily ještě docela namáhavý úkol. Předpokládám ale, že je dostatečně houževnatá, takže si s tím poradí. ;-)

10 Katherine Katherine | Web | 21. listopadu 2011 v 20:05 | Reagovat

Samozřejmě :-) Lily si vzala Pottera, což její houževnatost dokazuje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama